היכן שמשון הצה"לי בשערי עזה?

התקווה שאולי ברק יביא את השינוי
תמונה של ברק מחייך
אהוד ברק צילום: Robert D. Ward en.wikipedia.org

ההפקרות שבה נוהג ראש הממשלה בתושבי רצועת עוטף עזה מקוממת, בלשון המעטה. אני מרשה לעצמי להדגיש כי מבין שומרי הסף, המועל הגדול מכולם באמון הציבור הוא בנימין נתניהו, שסוף העידן המפוקפק שלו מעולם לא נראה כה קרוב כל כך כבימים אלה, שבהם מכין אהוד ברק את הגיליוטינה שבעזרתה יגדע באבחה את תקופת שלטונו המבישה.

אין דוגמה צורבת יותר המחייבת את שילוחו למדבר של נתניהו מאותה הפקרה מוחלטת ומרושעת של תושבי עוטף עזה לגורלם, בעוד שממשלת נתניהו המופקרת שנס ליחה מכבר, עדיין מספקת לחמאס בעזה את גז ההליום הנדרש למשגרי הבלונים המעלים יום אחרי יום אש שמשחירה את הירוק שפרח פעם בשדות. מי היה מאמין לעובדה המטורפת הזאת?

באמתלה אבסורדית זו של העברת ההליום לבתי חולים בעזה לצורכי בדיקות שונות, מתרץ נתניהו את המהלך הזה, המדהים בטירופו. העובדה הזאת, הנשמעת כפייק-ניוז, היא לכלימת כולנו אמת לאמיתה המסגירה את עומק שגיאותיו של בנימין נתניהו. ההליום שלנו הוא המאפשר לחמאס-עזה לשרוף את השטחים הירוקים של יישובי העוטף ולסכן בכל שעה ובכל רגע את אחינו. פרשה מטורפת זאת היא פרי התנהלותו הבלתי מתקבלת על הדעת של נתניהו. אבל הנבל איננו מסתפק רק בכניעה כה מעיקה ומשפילה לחמאס העזתי, אלא גם מסייע להזרים לארגון טרור רצחני זה מיליוני דולרים המגיעים מקטאר.

שנים רבות קיווינו כי צה"ל יעמוד בפרץ, שכן חובת ההגנה של צה"ל על תושבי העוטף אינה נופלת אפילו כחוט השערה מחובת ההגנה על תושבי תל אביב או כל מקום אחר בארץ. והנה מסתבר כי שנים על שנים בולם איש אחד – ראש ממשלה שחשוד במעשים פליליים – את צה"ל רב השרירים מלפעול כפי שמצופה ממנו. אין לי ספק כי רב-אלוף אביב כוכבי יודע את שלפניו ומוכן לפעול אם רק יסיר נתניהו את האזיקים שהניח על ידיו.

אני מודה כי אינני מתקנא באביב כוכבי. לא למעמד משפיל כזה הוא ציפה שנים כה רבות. הציבור מצפה מכל רמטכ"ל שזה יעשה כל שבכוחו ואף למעלה מזה – להגן על תושבי הארץ, יהודים, דרוזים, ערבים מוסלמים ונוצרים, ארמים, צ'רקסים ואחרים בגדלים שונים.

מי שקיווה בימי הרמטכ"ל אייזנקוט כי צה"ל יתמקד לא בקרבות הדתה בצה"ל אלא בקרבות נחושים מול אויב העושה כרצונו בזמן שדבר לא קורה – התאכזב. כמו אחז שיתוק בכל הגורמים שהדעת נותנת כי ידעו להגיב ולבצר בתגובותיהם את ביטחוננו. אמנם אסור לנו לשכוח את "תבונת האיפוק", שחסידה הגדול ביותר הוא נתניהו. אולם לעתים קרובות מדי חוסר התבונה שבמדיניות רופסת ובלתי מובנת שכזאת גובה מחירים שפוגעים בנו גם במחוזות אחרים.

לעיתים גובה האיוולת המעיקה הזאת, שמקורה בבלפור 9 בירושלים, מחיר כבד מצה"ל, המתנהל כמתאבק שידו האחת קשורה מעבר לגבו והשנייה כמו מכסה בכף יד פרועת-אצבעות את פיו וקולו כלל לא נשמע. לעיתים אני מתגעגע לשניים מגיבורי ילדותנו הכה רחוקה, וינטו הצ'יף אדום העור וחברו יד הנפץ הלבן שטרהנד, הגיבורים המופלאים בערבות אמריקה שיצר הסופר הגרמני קרל מאי. באחת מעלילותיו הוא מתאר את גיבורו יד הנפץ נלחם כנגד אויב כשידו האחת קשורה מעבר לגבו. זהו מעמד בלתי נשכח מדמיונו של קורא שעדיין לא נמצא אפילו על סף נערותו.

אין לי ספק כי מצב כזה אכן מחייב את החלפת נתניהו לפני שחזונו בדבר מדינת יהודית שתכיל מיליוני ערבים כאזרחים מסוג ב' – יתממש. מי שעל פי דבריו מתכוון לחזור כל עוד ניתן יהיה לבלום את ההתאבדות שלנו, אהוד ברק, עשוי להיות שובר-שוויון – למען כולנו. אם זה יקרה כי אז כוכבי על נקלה יהיה מסוגל להתייצב מול שערי עזה ולהרתיע את חמאס. כוחו אתו. גם ניסיונו הכשירו להיות רמטכ"ל מצטיין. צריך רק לקוות…

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

15 תגובות

   1. מה שיגיד ומה שיעשה תמיד נגד ובשצף קצף
    סתם כך לצאת למלחמות? יש לעשות הכל כדי לצאת למלחמה רק כשממש אין ברירה
    ראש ממשלה אחראי

 1. כמי שמשתתף בתצפיות על שיגורי הבלונים, איני יכול להישאר אדיש למצב האבסורדי למדי, בלתי ניסבל ונראה לא הגיוני ולא מתאים לשום דבר שאנו מכירים.
  אלא אם כן, קיימת איזו סיבה ניסתרת, שלא ניתן להציגה בעת הזו שבעטיה מוכן נתניהו כראש ממשלה ושר הביטחון לשאת את החרפה הזו. כך אני רוצה להאמין לפחות.

 2. אני איתךמסכים למה שאמרת
  אני כמוך חש כאב על מה ששקורה בארצנו

 3. יש בלבי הערכה עמוקה לאהוד ברק על מה שעשה בהיותו חייל מפקד ושר ביטחון.
  לצערי וכנראה לצער רבים אחרים בפוליטיקה לא צלחה דרכו.
  הדברים ידועים.
  ניסיונו לשוב לפוליטיקה, דהיינו להיבחר לכנסת, מעורר תהייה.
  ראה מי ליווה אותו בעת הכרזתו על הקמת מפלגה חדשה – יאיר גולן יפעת ביטון וקובי ריכטר.
  גולן אינו מהווה "מושך קולות" מסיבה ידועה. ביטון מנסה להשתחל לכנסת ולא בפעם הראשונה. מישהו שמע אותה מביעה עמדה פוליטית כלשהי? וריכטר, טייס מהולל ותעשיין מצליח מבזבז כספו על הפיקציה שנקראת "דרכנו". הוא מטיף לשתי מדינות. על זה הוא רוצה למשוך מצביעים?
  אם זו הגלריה של אהוד ברק בהופעה פוליטית מחודשת הרי שכנראה הוא מתכנן תרגיל בנוסח בוגי יעלון.
  הנני מאחל לאהוד ברק הצלחה. בהחלט הוא ראוי להיות חבר כנסת אם כי במפלגה עצמאית שאלה היא אם יאסוף מעל 140.000 מצביעים כדי לעבור את אחוז החסימה.

  1. הצדק אתך. ראה נא את השלושה שהופיעו עם ברק באירוע השקת מפלגתו החדשה – אלוף תמהוני גרמנופיל, ריכטר אחז הזוי בדרכו, ופרופסורית אחת סגניתה של אורלי לוי אבוקסיס.
   אלה המייסדים שאהוד ברק הביא?

 4. דם משני הצדדים יישפך.נכון של הפלשתינאים הרבה יותר מאשר שלנו. אבל לא יהיה לזה סוף.לכדאי שמנהיגי שני הצדדים יפנימו זאת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של עמירם

השלכות

על תכונותיו של אדם בוגר

דילוג לתוכן