נתניהו מקדם את ממשיכי דרכו של כהנא

אני קורא לתמוך במפלגת גנץ-לפיד
צילום של נתניהו
ראש הממשלה בנימין נתניהו צילום: US Military

הרב מאיר כהנא היה אחד מגדולי הגזענים שגרו כאן בארצנו. בנוסף על היותו גזען, הוא גם לא הצטיין בתבונה יתרה. שני מרכיבים אלה לא הוסיפו לו לא כבוד ולא הערכה בשנים שבהן גר בישראל. חייו של כהנא קופדו ביריית כדור קטלני ששיגר לעברו מתנקש ערבי במנהטן.

כהנא היה מלא ארס כשמדובר היה בגויים – בעיקר בערבים! – החיים איתנו כאן במדינת ישראל וימשיכו לחיות בה. כהנא נדד בין הרצון לעקור אותם בכוח ולגרשם, לבין אולי יותר מכך. הוא הנציח עצמו כגזען והקים לו תלמידים כגון איתמר בן-גביר ואחרים שנמנים עם הקבוצה הקיצונית המוכרת בכינוי "עוצמה יהודית".

חבורה זו משמרת את תורתו של כהנא, ורוב הציבור בישראל מתייחס אליה, בדרך כלל, כאל כמוקצית. והנה דווקא חבורה זו, תלמידיו המסוכנים של כהנא, זכו השבוע לחיבוקו החם של בנימין נתניהו.

ראש הממשלה, הנמצא במצוקה אישית ההולכת וסוגרת עליו ככותשת, ממש נעץ שיניו בגרונו של המנהיג החדש של מפלגת "הבית היהודי", הרב רפי פרץ, והטביע בו אות קין כשאילץ אותו לצרף למפלגתו את חבורת "עוצמה יהודית", וכך באמצעותו של פרץ להחמיק את מי מבינם לכנסת ישראל. למה ומדוע? משום שכך סבור נתניהו כי מצבו יוטב בבחירות הקרובות.

חוששני כי בנימין נתניהו אכן הטביע במעשה זה אות קין במצחו של הרב פרץ. זה האחרון לא מצא עוז בנפשו להתייצב כנגד ראש הממשלה, למתוח קו ולומר עד כאן, ובכך נעשה שותף בהונאה פוליטית מובהקת. התירוצים המגוחכים של הרב כי מדובר ב"אקט טכני" בלבד הופכים לשקר גס שהוא לא יתנער ממנו.

תמהני כיצד הרב פרץ, איש בעל עבר מעורר כבוד, כופף קומתו לפניו עד-שבר כשהוא מודע למה שעלול לדבוק בו לתמיד. דרך פסולה זו של הצלת "קבוצת הכהניסטים" הקיצונית מעידה על עומק הסתבכותו של ראש ממשלת ישראל, שכל יום נוסף שהוא ממשיך בכהונתו הוא מהווה בעיה ממשית לכולנו.

אולי רווח והצלה ממנו ומסכנתו נמצא בהקמתה של המפלגה החדשה "כחול לבן". לפיכך אני מצטרף לאלה הקוראים לתת קולותינו למפלגה זו, מפלגת "גנץ-לפיד". אין למפלגה חדשה זו תחליף אחר ואילו מחוגי השעון דוחקים בנו בצדק רב לתמוך בה מעבר לכל מחלוקת. לפנינו משימה לאומית להחליף את נתניהו המציג עצמו כעת כתומך בממשיכי דרכו של כהנא.

חובה להזכיר כי כבר לפני שנים התפרסם בכמה מקומות כי רעייתו שרה הודיעה, כי אם לא נרצה בנתניהו כי אז "שהמדינה תישרף".

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

12 תגובות

 1. לא הגיוני להשתלח במי שלא חושב כמוך
  אם מישהו כן עובר על החוק המערכות מטפלות בו
  אז אפשר להירגע ולנהל מערכת דמוקרטית כראוי

  1. גברת שלח היקרה,

   אני מכבד את הגיונך, וגם חולק על דרך הניסוח שלך . ראינו את הטיפול בתיקי המעונות של הגב' נתניהו. אכן שם תמצאי היגיון לעילה.

  1. לנעמן,

   אינני חבר במפלגה כלשהי. בדרך זו אני מקפיד על חרותי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

דו כיווני

לא לפחד מהפחד

היכרות עם מנגנון הדיסוננס הקוגניטיבי תוביל לצמיחה

דילוג לתוכן