אורן חזן עף מהכנסת

מצביעי פריימריס הליכוד מנעו חרפה גדולה
צילום של אורן
אורן חזן צילום: יאיר ליברמן he.wikipedia.org

אורן חזן הורחק מהמקומות הריאליים של הליכוד בכנסת, וזו חדשה מרנינה. היא נזקפת לזכות ההיגיון הקולקטיבי של המצביעים, אבל יותר מכול היא מכה למי שמנסה לבנות עצמו על תקשורת וגימיקים. אי בחירתו נוגד את ההנחה הרווחת שאנו שטחיים ולא מעמיקים עד כדי כך שמי שהופך את כל חייו לתכנית ריאליטי הוא הפופולרי החדש.

איש מחברי הכנסת שאינו שר לא זכה לחשיפה דומה. התקשורת הייתה בטוחה שהוא מוסיף לה רייטינג ושמרה עליו מכל משמר. כל פרובוקציה שלו זכתה להתייחסות לא בלתי אוהדת. הוא כאילו מכר את היותו איש העם – הוא מבטא אותו, הוא אהוב עליו.

רק אמש שמעתי אותו אומר שלא יתפלא אם ייכלל בעשיריה הפותחת, והנה מסתבר שזו הייתה הערכה שגויה בתכלית. הייתי שמח עם מירי רגב הייתה מתלווה אליו – אותה רמה ואותם גימיקים. אבל כשרה היא יצרה אצל חלק מהמתפקדים תחושה של עשייה חברתית אמיתית, אף שאין לה כיסוי במציאות, ואולי גם הגנתם הצווחנית על שרה ובנימין נתניהו שירתה אותה. הייתי אומר שמתפקדי הליכוד עשו חצי עבודה, אבל גם בכך תרמו למימד הציבורי של הכנסת.

אני וגדעון סער רחוקים מאוד בתפיסת עולמנו. כיבדתי אותו על כישוריו אבל לא אהבתי את הימניות העבשה שהקרין. עמידתו מול נתניהו ערב הפריימריס זקוקה לעידוד. יום לפני המועד החשוב לו כל כך הוא הופיע והאשים את ראש הממשלה בדברי כזב – לא פחות. הוא לקח את הסיכון ועימו את הקופה הפוליטית. כל הכבוד!

גם אורן חזן וגם מירי רגב הסבו נזקים כבדים לאקלים הציבורי, אבל איש מהם לא מרעיל את האווירה במדינה כמו בנימין נתניהו. אין כל דימיון בינם לבינו. הוא איש מלא כישורים וחוכמה. אך יחסיו עם האמת מעולם לא היו הדוקים. קשה להבין את ההסתה שהוא מסית ציבור שלם כנגד מערכת המשפט, שהרי השניים שאחראים להפללתו הם בני ברית פוליטיים שלו והוא שהביא למינויים: מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך – מתנחל דתי שנתניהו הועיד לו תפקיד רם לאחר שיסיים כהונתו, והיועץ המשפטי אביחי מנדלבליט, שהוא איש חצרו הקרובה.

בנימין נתניהו יבוא למשפט הציבור וגם למשפט בעבירות שנחשפו. לדעתי, תחת כל שלטון במדינה נוכל להתנהל בכלים דמוקרטים מוכרים. נתניהו הוא מכשול אתי ומוסרי שמגלגל את המדינה למערכה שאף ראש ממשלה לא צריך לייחל לה.

אבל כל הביקורת שהצגתי לא תוכל לסתור את ההערכה למתפקדי הליכוד שהפסיקו את כהונת אורן חזן בכנסת.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

18 תגובות

  1. אכן אורן חזן הניאנדרטל סולק מהכנסת. אולם זה בשולי הדברים. בלב העניין היא מפלגת העבודה. חבורת נפלים מהליכוד – גבאי,ציפי, יואל חסון השתלטו על המפלגה והביאו עליה כלייה. חיים רמון טוען במאמר שכתב היום שלמעשה לאבי גבאי אין כל הבנה פוליטית. במילים אחרות הוא סתום בלחץ. אני מסכים עם חיים. את התוצאות רואים בשטח. אגב – האשמה הישירה בכל ההתרסקות הזו היא שלי יחימוביץ'. היא גרמה לבחירת גהאי ליו"ר המפלגה בשל רצונה לנקום בהרצוג. והנה לפנינו התוצאה.

  2. העיפו מהכנסת. אף מילה. בהלם? מצפים לשיבוץ במסגרת השיריונים של ביבי?

    1. הליכודניקים החדשים תופעה פסולה בעיני אם אתה ליכודניק לך לליכוד אטם אתה רוצה להוריד את הליכוד לך למפלגה אחרת. יתכן שינוי מבפנים כאשר מקבלים את כללי המשחק. הם הורידו את חזן אבל הם רוצים להפיל את ביבי זה לא הולך ביחד

  3. דוד שרן מומלץ נתניהו החשוד בעבירות חמורות בפרשת הצוללות. איך זה עובר כמעט בשתיקה?

  4. רק מעידים על המבוכה שלו. התחיל לתקוף את ביבי. סימן שהכל אבוד לו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

דילוג לתוכן