בין שרן השכל לבין בנימין נתניהו

שאפו לח"כית נדירה
תמונה של חברת הכנסת השכל
ח"כ שרן השכל

פער של דורות קיים בין חברת הכנסת הצעירה שרן השכל לבין הרודן בהתהוות והעומד בראש הליכוד בנימין נתניהו. אבל לאחר שלומדים את פרקי הביוגרפיה של הח"כית הצעירה מסתבר הפער הזה כתהום עמוקה שאיננה ניתנת לגישור. בימים אלה נחשפה השכל כנציגת ציבור אמיצה שאיננה מוכנה להפנות עורף לתורת מפלגתה מימים ימימה, אותם ימים של זאב ז'בוטינסקי ולאחריו מנחם בגין; תורה שעצם הזכרתה סורסה עד עליבות בידי ראש הממשלה.

העמדה החד-משמעית של השכל, כמי שמאמינה כי הליכוד הוא מפלגה "לאומית-ליברלית", העמידה אותה במבחן קשה ביותר במפלגה שבה קיים קשר של שתיקה כשמדובר בנקיטת עמדה החולקת על יצרו של אדון הבית, מה גם כאשר מדובר ברצונות שהדעת איננה סובלת. הצהרתה כי תצביע נגד "חוק המרכולים" הנדון לגנאי, פרי התייחדותם של דרעי ונתניהו, הראשון מפזר ארס והשני הרס, הזכירה לרגע קצר כי הרעיון האידיאולוגי הבסיסי שהיה קיים ביצירת הליכוד, כוונן באמת למפלגה לאומית וליברלית.

מה נשאר מזה בשנות שלטונם של דרי הבית ברחוב בלפור 9 בירושלים? עיי חורבות, עשן מצחין שמתאבך מלהבות של מדורות שאחזו בכל קצות המחנה הזה שהפך לימין קיצוני המתנועע חסר-דרך על-פי מיתרי יצריו של "המנהיג"; זהו ימין המורכב ממסוכסכי-דעת שלא ידענו כמותם והם חסרי מעצורים בהסתערותם הנלהבת מכנס לכנס בקצב מגפיו הרועמים של נתניהו. הוא היחיד מבין הנהגת המפלגה האומללה הזאת היודע להיכן הוא צועד ולאן פניו מועדות, שכן תמיד מחשבותיו ממוקדות באותו כיסא פלאים שלו שנשארה בו רק רגל אחת מבין ארבע המקוריות.

אכן להטוט הוא בכלל לחשוב על ישיבה בכיסא מופלא זה והנה האיש נתניהו, שכה אחוז פחדים לאבדו, מצליח איך שהוא לצרף לרגל העץ את שתי רגליו. מסתבר כי גם לפחד יש תכונה להפוך לאומץ-לב נדיר, כזה שאיש מאתנו לא זכה לראות עד-כה. מזלו של נתניהו הוא בגדר מכה אנושה להמונים רבים שהוכו בעיוורון. זה שנים לא העז איש במפלגה הזאת למתוח עליו ביקורת מנומקת מצד מי מבין עמיתיו שמתגמדים על ידו כעשב מכוסח.

כל זה היה נכון עד שלפתע התייצבה שרן השכל והיא בתפקיד הילד ההולנדי החושף את החור הזעיר בסכר ובאצבעו מציל את ארצו משיטפון. אכן, זהו מעשה נאצל של אדם ישר עם עצמו. השכל היא היחידה שלא כרעה ולא התרסקה תחת הלחצים הגסים והאיומים המכוערים על גירוש, מפני שהאמינה כי החוק המוצע, "חוק המרכולים", הוא בגדר ביזוי תורת הליכוד שיוכיח כי במפלגה לא נותר שמץ מההוד וההדר, רק מילים מקושקשות וחסרות תוכן.

בראש מפעילי הלחצים עליה שנועדו להשפילה התייצבו כמובן נתניהו ושלוחו החדש יו"ר הקואליציה, אותו תוקפן ומחוספס ששמו דוד אמסלם. למרבה הפלא, הניצוץ שהבליח מאצבעה העיד כי הגברת הצעירה הזאת אולי תעמוד בדבריה. היא לא נרתעה.

במפלגה כזו שמכבר אבד לה הכבוד שידעה בעבר, ח"כ השכל נתפשת כמי שמצביעה גם על אותם שפנים בליכוד שרואים עצמם כמיועדים לרשת בבוא הזמן את הכיסא הנכה בעל הרגל האחת. לתפארתם אנקוב בשמות אחדים מהם, כישראל כ"ץ שיודע להיות בוטה וגס לשון, יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין שאין בו לא צבע ולא אופי ואותו חד לשון ששמו גדעון סער, שמחפש לעצמו אדמו"ר להתקשט בחצרו וכשיחשוף את שיניו וציפורניו אפילו בנט ייראה לידו כתינוק בן-יומו.

מה שנדרש לקרות כדי להציל את הליכוד מידי איש הפלסטלינה נתניהו הוא שאותה אצבע של שרן השכל תהיה נעוצה בסכר עד שהניצוץ הרועד שלה יתגבר ללהבה שתזעיק לעזרה את אלה בליכוד שהשחיתות והסיאוב עדיין אינם מנת חלקם. עד שאלה יופיעו, אם יקרה נס כזה, ראוי שאומר לאותה ח"כית נדירה, שאפו!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

13 תגובות

  1. משיבה את הכבוד לליכוד את הכבוד שאנשים כמו אמסלם לוקחים ממנו.

  2. אם נתניהו לא היה מבין שהוא חייב להיות בתפקיד ראש ממשלה כאשר תוגש המלצת הממשלה. אין לו בעיה למכור את האינטרס של העם.

  3. אפילו הזויה
    האופוזיציה לא קיימת
    ומי שלא התיישר עם המנהיג יעלם מהמפה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

ציור מבט מאחור

צ'אקרות

תרגול תודעה, גוף ונפש

תמונה של צחי

הגדול מכולם

על דינוזאורים, לווייתנים ופטריות ענק

תמונה של איתן

הותר לפרסום…

יש מי שמצטמרר ממילים אלה ויש מי שרותם אותן לצרכיו

מבנה ירוק

בנייה ירוקה

הטרנד שכבש את עולם הבנייה

דילוג לתוכן