אנחנו הליכוד האמיתי

סטירה פוליטית
תמונה של עוזי
עוזי ברעם

אמרנו לכם שהפלסטינים הם רמאים שבורחים מכל מו"מ איתנו? אמרנו, ואתם לא האמנתם. אמרתם שאנו מחבלים בתהליך ולא מוכנים לשום ויתור. עכשיו אתם נאלצים להאמין לכך, כי לא בנט ולא רגב הם אלו שאומרים את הדברים, אלא אומר זאת הנשיא הנבחר של ארצות הברית – דונלד טראמפ. איש ישר והגון, שוחר אמת וצדק. האיש קם ואמר לפלסטינים בשיקול דעת של מנהיג מעצמה: "או שתנהלו מו"מ עם ישראל תוך 90 יום או שאחסל אתכם כמו שחיסלתי את הנשיא המקסיקני, את הנשיא הצפון קוריאני ואפילו את קווין ספייסי שלעג לבית הלבן".

תבינו מי תומך בנו. לא ברק ולא גבאי, לא א-סיסי ולא מרקל – תומך בנו מנהיג העולם המערבי כולו.

חשבנו שהנשיא ריבלין יחון את אלאור אזריה כפי שביקשו מירי רגב, אורן חזן ואביגדור ליברמן – טעינו. מה זה מוכיח? שאין חכם כנתניהו. ראש הממשלה אמר מראש שבחירת ריבלין לנשיא תהיה אסון לליכוד. גיחכו עליו ואמרו: "זה מסיבות אישיות", והנה בא הנשיא ועשה צעד שמאלני מובהק ונכנע לרמטכ"ל השמן והשתול. הוא לא הבין שדעת הקהל כדעתו של אורן חזן. איך יודעים זאת? חזן עצמו אומר שריבלין פועל נגד הציבור, והוא, כמו טראמפ, לא זורק מילים סתם… אבל אין להכחיש, נתניהו חזה הכול מראש.

מה טוב שיש עדיין בכנסת אנשים כמו דוד אמסלם שמגן על בנימין נתניהו כנגד אויביו. יודעי דבר אומרים שאמסלם מכין הצעת חוק ולפיה נאשם שיופיע בפני בית משפט יוכל לטעון: "לא היה כלום", ואז, לפי הצעת החוק, בית המשפט יהיה חייב להשיב: "אז לא יהיה כלום". משפטנים טוענים שאם הצעה זו תעבור היא עשויה לשפר את המִמשל, ובעיקר תפתור את הצפיפות בבתי הסוהר…

מי שיכולה להכשיל את הצעתו של אמסלם זו שרת המשפטים איילת שקד. היא מתנגדת ליוזמה של חבר הכנסת אמסלם כי הוא מנסה לפלוש לתחומים שמעבר ליכולותיו. גם השרה רוצה להגיש הצעת חוק, והיא אף עשויה להקדים את אמסלם בשל היותה יו"ר ועדת השרים לחקיקה. הצעת החוק שלה תיקרא: "רק שרת המשפטים תחנך את מערכת המשפט". היא מתנגדת לדרכם של חברי הכנסת ביטן ואמסלם שמנסים להגיד לציבור דוגרי: אנחנו נדאג לנתניהו ונוריד אותו מהעץ שמכינות לו המשטרה והפרקליטות. שקד מבקשת שייתנו לה יד חופשית ואז היא תפגע בתחכום מנומק בכל יעדי אמסלם.

שלא תטעו, גם היועץ המשפטי ילך איתנו. הוא אומנם לא יוותר לראש הממשלה בתיקי 1000 ו-2000 שהם תיקים ממש מצחיקים. אבל הוא נשבע לחבריו הקרובים שיטביע בים את תיק הצוללות. הוא יודע שעליו להטביען עמוק מאוד. כי הצוללות שתוכננו הן חדישות ומשוכללות. היועץ המשפטי ידון עם מומחי חקר האוקיינוסים היכן לקבור את הצוללות, שלא יהיה בכוחן לעלות יותר, לא לדיון ואפילו לא לשימוע…

לסיכום, אנו אכן מודים בטעויות של נתניהו, למשל, שהפך את ארנון מילצ'ן לחבר. אבל בדברים היסודיים אנו צודקים. דונלד טראמפ יחסל את הרשות הפלסטינית ויעלה כוחות חיוביים יותר. אילו היה פייסבוק בימיו של רבין, הרי שדף הפייסבוק שלו היה נראה כמו זה של הנשיא ריבלין, שהצטייר כשמאלני… איילת שקד ומנדלבליט גם הם איתנו בחזית. דעו כי לא לשווא אנו מאמינים בעתידו הוורוד של הליכוד.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

14 תגובות

  1. בדרך כזאת לא נצליח למגר את התופעות השליליות צריך לא רק לבקר אלא לדחוף לפעולותמעשיות של סחיפת מצביעים

    1. בודאי ששום מאמר לא בא במקום עשייה. הוא מקסימום בא לחזק את העושים. אני חי במצפון נקי מבחינה זו כי שעה שהייתי במעגל ההחלטה והעשייה הקדשתי עצמי למענן גם אם היו שגיאות בדרך. עכשיו אני מנסה לתת כוון להשמיע זעקה או הצעה לתיקון. המציאות השתנתה אבל צריך לפעול במגבלותיה.

  2. אבל הערכתי את מנהיגי הימין של פעם.כל זה כבר עבר לי מזמן.

  3. את מה שקורה היום בכל המידורי לא הייתי מאמין
    פשוט התדרדרות ונפילה
    לא בטוח שנצליח להתעשת ולהתעורר לשם שינוי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

חוק הנאשם

מדוע חוק הנאשם בפלילים אינו סביר ואינו ראוי