נטע זר

ההשתלטות העוינת של גבאי
צילום אבי גבאי
אבי גבאי צילום: אבי אוחיון לשכת העיתונות הממשלתית he.wikipedia.org

הייתי בין הכותבים המעטים שערב הבחירות לראשות "העבודה" מצאו לנכון לעודד את אבי גבאי. הבעתי את אמונתי שיש בו מהכוח והתבונה הנדרשים לרענן את מחנה השמאל בישראל. באותם ימים סברתי כי גבאי, יליד ירושלים, איש שהוכיח עצמו כמנהלן מעולה והצטרף למפלגת העבודה לאחר שהיה איש "כולנו" – עשוי להתגלות כברכה. ערב הבחירות פרסמתי באתר "על צד שמאל" רשימה בשם "רוץ גבאי, רוץ!", והוא אכן רץ כאיילה שלוחה וחצה ראשון את קו הסיום.

סברתי והאמנתי כי אכן רוח חדשה עלתה ובאה לטלטל את האבק המעיק שהצטבר על מחנה השפויים המדוכדך ההולך ומתכווץ. אף כי כבר אז נמצאו כאלה שפקפקו במידת מחויבותו לעקרונות היסוד של השמאל הציוני. הזינוק הנחשוני שלו ממחנה הימין למחנה השמאל, עורר ספח מטריד של חששות. בשל חשד זה עקבתי אחריו בתקווה כי בהדרגה ייחשף כמי שבא לחבור לשפויי הארץ לאחר ששינה תפישותיו החברתיות.

טעיתי לצערי. אבי גבאי התיז מתוכו פה ושם ניצוצות של ימני מובהק, כגון התייחסותו לעניין ההתנחלויות שאין לפנות אפילו מקצתן גם אם עניין זה יהווה מכשול בדרך להקמת שתי מדינות, מצב שיתרום אולי לרגיעה כלשהי בהר הגעש הרותח המאיים להתפרץ אצלנו בכל רגע. כבר אז, לפני זמן-מה פרסמתי רשימת תהייה על הצהרותיו יוצאות הדופן של גבאי. בינתיים נקפו ימים ולדאבת לב הסתבר כי גבאי ביצע השתלטות עוינת על המחנה שלא היה ביתו.

הוכחה מרה לתרגיל העוקץ הזה קיבלנו מגבאי בתחילת השבוע (יום ב') בעת שגבאי קיים פגישה עם סטודנטים מאוניברסיטת באר שבע. במפגש הזה, שהתברר כחשיפה יוצאת דופן של גבאי האמיתי, התגלה עוד נדבך מסוכן, מבחינתי, באיש הזה שמתאמץ בכל מאודו לקיים את הבטחתו להגיע לשלושים חברי כנסת בבחירות הבאות בכל תרגיל אפשרי. במפגש הזה חשף עצמו גבאי כ"יהודי צר אופקים", וטען שמי שאינו רואה עצמו רצוע להלכה ולחוקי התורה נראה שיהדותו מפוקפקת. ועוד ציין היו"ר של המחנה הציוני, כי אנשי השמאל של מחנהו – משתייכים לאותו זן קלוקל.

חזרתי וקראתי את דבריו ואצטט אותו במדויק, כי לא די שהשמיע דברי הבל, אלא משך חוט מלחישתו המפורסמת והגזענית של נתניהו למקובל הישיש כדורי בשנת 1977, וכך אמר המפלג והמשסע הלאומי לישיש: "השמאל שכח מה זה להיות יהודים". רק אדם כנתניהו המפורסם גם כציניקן מרעיל בארות יכול להיחשף כטיפש מטופש. אך הנה מסתבר כי הוא לא לבד. כעת נמצא לו תאום החושב בדיוק כמותו על השמאלנים, אותם אנשי המחנה שהוא עומד בראשו לנווטו, אחד בשם אבי גבאי.

הנה כך התבטא גבאי לאחר שהזכיר את הלחישה הארסית של נתניהו, בפגישתו עם הסטודנטים: "אנחנו היהודים חיים במדינה יהודית. אני גם חושב שאחת הבעיות של חברי מפלגת העבודה ברצינות שהיא התרחקה מזה. אומרים את זה עלינו כי 'אנחנו עכשיו רק ליברלים'. זה לא נכון, אנחנו יהודים ואנחנו כן צריכים לדבר על הערכים היהודיים שלנו. הכול מתחיל בתורה שלנו ובהלכות שלנו ובדברים הבסיסיים שלנו. הם הבסיס לכל הדור שקם אחר כך. הכול מתחיל שם".

אין בדעתי לחלק ציונים לרמת הבנתו של גבאי את משמעות היהדות והיהודים, כיוון שבצרות ראייתו המעוותת הוא חשף עצמו כליכודניק משופרא דשופרא, ואפילו גם צבוע בגוון משיחי שאין לטעות בו. מעתה זה עניינו של גבאי איך להמשיך ולהתנהל בחברת השקרנים האלה מהשמאל שמתנכרים לדבריו להיותם פורשים מהלאום היהודי ומגדירים עצמם אך ורק כליברלים.

אינני מתכוון אפילו לחלוק עם מר גבאי את פרשנותי המתייחסת למשמעות היות אדם יהודי וליברלי, מפני שאתקשה להסביר לו כי יהודים לא מעטים מבינים את רוח היהדות באורח שונה ממנו. ניסיונו העלוב הזה של גבאי מתאחד עם דעתו הפסולה מכל וכל של אחד, איש מוסר נודע כמו אריה דרעי המטיל ספק ביהדותם של קונסרבטיבים ורפורמים. והנה בא גבאי וביטא באופן ברור ביותר כי זו דעתו גם על אנשי מחנה השמאל הליברלי שעליו הוא השתלט במרמה.

כאן המקום להזכיר לאבי גבאי את הכוונה האמיתית של מגילת העצמאות שנתניהו מנסה בעזות מצח לעוות את כוונתה המרכזית שלא מדובר בהקמת מדינת הלכה יהודית, אלא במדינה יהודית דמוקרטית שכל יהודי רשאי למצוא בה מקלט מבלי שאיש יאכוף עליו הלכה מיובשת זה דורות לא מעטים; זו אמורה הייתה להיות ארץ מקלט שיהודי לא ימצא עצמו נרדף בה על זכותו המוחלטת לחיות כאזרח חופשי בן המאה העשרים ואחת. לשם כך היה המסע הציוני הארוך, הפרק המדהים ביותר והנעלה מכל פרק אחר בתולדותינו.

מעולם לא התכוונו דוד בן-גוריון וחבריו להקים כאן מדינת הלכה המזכירה את איראן ולהנציח יהדות רבנית שאבד עליה הכלח. כל הנאמר ברשימה זו נועד לתשומת ליבו של אבי גבאי שלפתע מתנער ממחויבותו לעמוד בראש "מחנה השמאלנים" הליברלי והעברי של שפויי הארץ. אם זה אינו מחנה לטעמו של גבאי כי אז נותר לפניו מוצא אחד: ללכת ולעשות כרצונו במחוזות אחרים. במחוז הזה כאן הוא הכתים עצמו כנטע זר.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

14 תגובות

  1. שלא צמח במפלגה מוכיחה שהמפלגה גמרה את תפקידה יורדת מהבמה.

  2. ראשית – ברוך שובך לכתיבה ב- JOKOPOST. הגם שלעתים אינני מסכים עמך, חשוב שדעתך תשמע.
    לגבי אבי גבאי – ההשתלטות העוינת על םיפלגת העבודה התקיימה כבר לפני שנים אחדות כאשר כמה שמאלנים\יות השתלטו על עמדות חשובות במפלגה. הם גררו את המפלגה שמאלה ללא סיכוי לשוב או להשתתף בשלטון. עכשיו אתה ממשיך עם הפוליטיקה הזו ולמעשה אתה יורה לעצמך כדורים בשתי הרגליים. גבאי נוהג נכון. שילכו מנדטים אחדים מהמפלגה למרץ, ושיבואו מנדטים אחדים מהימין. רק כך יהיה אפשר לשחרר את המדינה מהלפיתה של הסמוטריצ'ים והחמדנות של משפחת נתניהו. תן לגבאי לעבוד. הוא הסיכוי היחידי.

  3. אפשר לחזור לערכים העליונים של עמינו על ידי חיבור לערבות הדדית … זה יחבר בין כל המפלגות שרוצות להחליף שלטון מעוות באיחוד של חברה בריאה…..בשביל זה צריך להדגיש מה היא חברה בריאה…..לדעתי זאת שמבינה שרגע האמת הגיע ופןעלת יחד רק יחד גוש חוסם עיוות…….

  4. ויש לו עוד גינונים דתיים מובהקים חיותר למה לא ניטפלתם אליו?

  5. ההצמדות לגישות שעברו מן העולם היא האסון של השמאל שלנו

  6. אם הצעירים מעדיפים את לפיד אז ברור כמה גבאי איננו רציני

  7. הגזמת עמוס, אם הוא לא היה מגיע היה צריך להמציא מזרחי אחר. פקח עיניך! בלעדיו המחנה הציוני היה הופך באמת למחנה… כשמו כן הוא היה הופך להיות מחנה קטן ולא משפיע! אתה יודע בדיוק כמוני שהמצע של המערך והליכוד כמעט חד הם לכן צריך למצוא את שביל הזהב והוא עושה זאת בשכל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של יורם

הידד למשתמט!

הכנסת אישרה את החלת דין הרציפות על חוק הגיוס

דילוג לתוכן