איך לשנות את החברה והפוליטיקה

חותם תרבות 6.9.17
שיחה בקפה מסביב לשולחן
מפגש בחותם הקפה ברמת השרון

בערב רביעי ,6 ספטמבר 2017 בשעה  20:00   נקיים בחותם הקפה אירוע נוסף של "חותם תרבות" – קפה ותרבות במסורת בתי הקפה המשמשים בית לדיונים, רעיונות ומפגשי תרבות. ברח' סוקולוב 81 רמת השרון.

 

איך לשנות את החברה והפוליטיקה

דיון מרתק: אנחנו חיים בחברה מלאת סתירות. מצד אחד, ישראל מדורגת בתחתית המדדים הבינלאומיים של פערים חברתיים בין עשירים לעניים, ומהצד השני – יש קומץ קטן של בעלי-הון שמתעשרים מעבר לכל דמיון. מצד אחד, יש כאן ממשלה שלא מציעה פתרונות אמיתיים לאף אחת מהבעיות: לא למצוקת הנכים, לא לעוני בקרב קשישים, לא להיעדר הביטחון האישי ולמציאות של מלחמה מתמדת; ומהצד השני – אותה ממשלה מובילה מסע הסתה ושיסוי נגד ציבורים שלמים – ארגוני זכויות האדם, האוכלוסייה הערבית, פעילי שלום, האקדמיה ומוסדות התרבות. בתוך המציאות המסוכנת הזו, איך מתארגנים כדי לקדם שינוי חברתי ופוליטי מן היסוד? איך מתרגמים את המשבר אליו נקלעה החברה הישראלית, להזדמנות של הליכה לכיוון אחר לגמרי?

ח"כ ד"ר דב חנין הוא חבר כנסת מטעם חד"ש, במסגרת סיעת הרשימה המשותפת. משפטן במקצועו, ובעל תואר דוקטור במדעי המדינה מאוניברסיטת תל-אביב ופוסט-דוקטורט מאוניברסיטת אוקספורד. שימש כיו"ר "חיים וסביבה" – ארגון-הגג של הארגונים הסביבתיים בישראל ומייסד השדולה הסביבתית-חברתית בכנסת. היה מועמד תנועת "עיר לכולנו" לראשות עיריית תל אביב-יפו. בין הספרים שכתב: "גלובליזציה" ו-"מקום לתיקון: שיחות על כלכלה, חברה וסביבה".

ינחה ויקדים דברים :עו"ד אבי גולדברג

על רקע ההקצנה והכיתתיות, ההסתה וחוסר הסובלנות המתגברים בחיים הפוליטיים בישראל, קיים צורך לקיים שיח אזרחי מפרה ,ביכולת של נציגי הציבור לייצג את העם כנבחרים ולא כראשי מחנות ניצים ,מבלי לגרור את ה"רחוב" תוך הכנסת.

הקהל כאמור מוזמן להשתתף בדיון.

המפגש יתקיים ב- "חותם הקפה", ברח' סוקולוב 81 רמת השרון ביום 6 לספטמבר 2017 , בשעה20:00 וכדאי להקדים מכיוון שמספר המקומות מוגבל והישיבה לפי סדר ההגעה., או בקופת חותם הקפה. ניתן להירשם רק בטלפון 03-5478020, או בקופת חותם הקפה.

הכניסה חופשית לנרשמים מראש.

להתראות ב"חותם הקפה".

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של גדעון

הזהו ניצחון?

מתי שחרור חטופים על ידי תשלום כופר נחשב "ניצחון?"

תמונה שלניצה

חוקי או לא חוקי

ההתנחלויות ועזה בבית הדין הבין-לאומי לצדק בהאג

דילוג לתוכן