בן זקונים

בן הזקונים הופך עד מהרה דומה לאחיו הגדולים
צילום של פלורה בן עמרם
פלורה בן-עמרם ז"ל

בן זקונים הוא מתנה מאלוהים להורים שהביאוהו לעולם בגיל מבוגר יחסית. לעיתים בהפתעה וללא תכנון, מגיע תינוק עטור תלתלים, בעל עיניים סקרניות, המבקש לבלוע את העולם החדש שנגלה לפניו, ומפיח רוח חיים ושמחה בבית.

ושוב חוזרים הלילות הארוכים ללא שינה, הגזים הנוראיים, השיניים שצומחות ומכאיבות, הביקור אצל רופא ילדים, חגיגות ימי הולדת עם כתר פרחים על הראש והפתעות לילדים, חגיגת פורים, קריאה בהגדה של פסח, קומזיצים בל"ג בעומר, טיולים בחיק הטבע, ונסיעה ראשונה על אופניים שלושה גלגלים.

הכול חוזר שוב, בדיוק כמו לפני שנים, עת גידלו את שלושת ילדיהם שהיום הם כבר גדולים. שני הגדולים, בחורים איתנים וחסונים, סיימו את שירותם הצבאי, הבכור לומד באוניברסיטה, אחיו עובד בשתי עבודות כדי לממן טיול בחו"ל עם חבריו, השלישי צעיר יותר, מסיים לימודים בחטיבה בהצטיינות, וכדוגמת אחיו הגדולים עושה כושר ומטפח את שריריו. וביניהם, מתרוצץ לו זאטוט חמוד וסקרן, מחבק ומנשק ודורש את כל תשומת הלב שבעולם.

הזמן רץ ללא מעצורים, והנה בן הזקונים הגיע לגיל שש, ובשעה טובה מתחיל לימודיו בכיתה א'. ההורים, בלב מלא גאווה ושמחה, מעצבים את חדרו לקראת השלב הבא בחייו. ארון הצעצועים המלא על גדותיו מהרצפה עד התקרה, מפונה ביד רמה, וכל הצעצועים היקרים שנרכשו במשך השנים, מוצאים דרכם למרתף, לגן ולחדר הצעצועים של סבתא. במקומם מזמינים שולחן כתיבה, שלא היה מבייש כל דוקטורנט בפקולטה לחקר המוח, ובמרכזו מציבים מחשב משוכלל.

עכשיו התמונה בבית מושלמת. ארבעה ילדים וארבעה חדרים, חדר לכל ילד. הדלתות של ארבעת החדרים מוגפות כמובן כדי לא להפריע לעיסוקי הנערים. כל ילד מסתגר בחדרו שעות ארוכות ויוצא רק כדי לאכול, או לחדר הכושר או למפגש עם החברים.

בן הזקונים אולי לא ימהר לסגר את דלת חדרו, ואף ימשיך עוד זמן מה להתדפק על דלתות חדרי אחיו הגדולים, ירד לשחק בגינה או בסלון, או יבקש שייקחו אותו לפארק לשחק עם חבריו ולהתנדנד בנדנדות.

אבל לא יחלוף זמן רב וגם דלתו תהיה נעולה והוא ישב לבדו לשולחן העבודה שלו מול המחשב, יגלוש להנאתו, ישמע מוזיקה כשאוזניות לאוזניו. אולי יצפה במשחקי כדורגל ובגיבור שלו מסי, או ישחק באחד ממשחקי המחשב עם חברים שיושבים גם הם בבתיהם, נעולים בחדריהם ומתקשרים דרך הקופסה החכמה. וכך ידמה גם הוא בהתנהגותו לאחיו הגדולים, ואיש כבר לא ישים לב שהוא בעצם בן הזקונים.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

8 תגובות

 1. נכון מאוד, לכן העולם עגול וחיינו הם גלגל
  תודה על תגובתך
  פלורה

 2. תופעה שהולכת ומשתרשת בחברה הישראלית. שאיפתו של דוד בן-גוריון מתממשת. כה לחי בהצלחה

 3. בן זקונים מוזפע מאוד מהצלחות וכשלו ות אחיו הגדולים ולא משנה הכיוון

 4. לב.
  עם ניסיון אישי אני לא מתווכחת
  יש בני זיקונים שנולדים
  עם חזק ויודעים לקבל מכל אח את התכונות הטובות ו החזקות
  תודה על התגובה
  פלורה

 5. סיפור כזה יש בו משמעות של ממש וטעם לעוד ועוד מפרי המקלדת של היוצרת. פשוט תענוג אמיתי!!!

 6. הכתבה הנה כמעט סיפור חיי, אלא שגורלי הטמין המשך מפתיע. לאחר שלושת הבנים נולדה בת זקונים, כשהקטן בבניי כמעט סיים חטיבת הביניים. היא היחידה שלמדה לתואר וכיום היה מהנדסת כמו אביה. שלושת הילדים הבאים נולדו לי כעבור 15 שנים אחריה כבר מאשה אחרת: תאומות ואחריהן הבן זקונים שלי בפעם השניה – כולם היום בחטיבה העליונה. עם 12 נכדים (בינתיים) ושלושה נינים (בינתיים) לא משעמם ואני עוד מקווה שאחבק בני נינים ובניהם גם כן. פרו ורבו – אין בעולם אושר יותר גדול מתינוק לחבק!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

הסהר הטורקי

מה עומד מאחורי ההתקרבות של טורקיה למדינות האזור

תמונה של ד"ר קאופמן

חידות חשיבה (114)

ביקור חוזר בלוח השחמט: (ב) עוצמתה של המלכה