נסיכה ארוכת רגליים

עוד בוקר בבית הקפה השכונתי
שמואל רוטקביץ

כמו בכל יום שישי, ישבתי לי בבית הקפה השכונתי. אני אוהב את שעות הבוקר המוקדמות האלה, נהנה לשתות את הקפה שלי בנחת ולהביט על האנשים סביבי. בשולחן הסמוך ישבו אישה מבוגרת ובתה, הן הזמינו קפה ומאפה. לפתע, החלה האישה המבוגרת להשתעל במצוקה הולכת וגוברת, בתה קפצה ממקומה וצעקה בבהלה: "תרימי ידיים, אימא, תרימי ידיים", היא טפחה על גבה של האם, והעיפה מבט סביב, אולי מישהו יכול לעזור.

רציתי לקפוץ ממקומי ולעזור, אולם לא יכולתי לזוז, הרגשתי מהופנט בשל המחזה שנגלה לעיניי. הבת לבשה מכנסיים לבנים קצרים כל כך, ורגליה היו יפות, ארוכות ושזופות, תנועותיה היו קלות וגמישות, כאילו היא מרקדת סביב אמה. המשכתי להביט בה, מרגיעה את אמה, מגישה לה כוס מים. מחבקת, מנחמת.

אישה שמשקפי שמש כהים וגדולים הסתירו את עיניה התקרבה וצקצקה בלשונה: "אוי ואבוי, מישהו פתח עלייך עין הרע, אם אני אקלל אותו הוא יהיה מסכן גדול". תהיתי מדוע היא מתערבת בעניינים של אחרים?

האישה המבוגרת התאוששה מעט ולהפתעתי השיבה לגברת: "גם אצלי זה ככה, אם אני מקללת מישהו – זה סופו". שיחה נקשרה בין השתיים. חשבתי בלבי: שתי מכשפות ונסיכה ארוכת רגליים אחת. מעניין פה היום בבית הקפה השכונתי.

האישה במשקפי השמש הביטה לעברי ושאלה: "ואתה, מה אתה כותב כל הזמן בפנקס הקטן שלך?", "אני מקווה שלא תקללי אותי, אחרת אהיה מסכן גדול", השבתי, וראיתי חיוך מסתמן על פניה של הנסיכה ארוכת הרגליים.

"אל תדאג, אמנם אתה חנון עם משקפיים של סמולנים ויש לך קוקו מעצבן, אבל אני במצב רוח טוב היום, קמתי מוקדם וסיימתי את כל ההכנות לשבת, ועכשיו אני מבלה בבית קפה. הממשלה והרבנים מגנים עליי, ברוך השם". הנדתי לעברה בראשי, איחלתי לה שבת שלום, וחייכתי אל הנסיכה, שכבר ביקשה את החשבון והתכוננה ללכת עם אמה.

קיוותי בלבי שגם ביום שישי הבא היא תבוא לקפה השכונתי, אולי בפעם הבאה אאזור אומץ ואזמין אותה לקפה.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

2 תגובות

  1. בחן המאפיין את כתיבתך, גרמת לי לחשוב שקפצת להציל את האישה המשתעלת….הייתי צריכה לדעת שהנסיכה ארוכת הרגליים תתפוס מקום יותר חשוב מהמכחכחת בגרונה (::::

    נפלא, ידידי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך