איך לבחור מזרון על הצד הטוב ביותר?

החלפת מזרון צריכה להתבצע פעם ב-10-15 שנה
מזרון מסוג ויסקו
מזרון ויסקו

על מנת לבחור מזרון לשינה ערבה תצטרכו להתייחס לשיקולי גודל, סוג וחומרי גלם. בנוסף, עליכם לבדוק את דרגת הקושי, המחיר והאחריות. מבולבלים בגלל כל האפשרויות? הנה המדריך שיעזור לכם.

החלפת מזרון צריכה להתבצע פעם ב-10-15 שנה. ההחלפה חשובה כי היא קובעת את מידת התמיכה לגב שלכם במהלך השינה, את כמות שעות השינה הרצופות שתקבלו במהלך הלילה ובאופן כללי גם את איכות החיים. עם זאת, יש מגוון רחב של פתרונות שינה ולא תמיד קל לדעת איך מוצאים את המוצר האידיאלי.

הדרך לבחור מזרון מתחילה בהשוואת גדלים. קחו בחשבון שגודל המזרון לא נבחר לפי גודל המיטה, אלא להיפך. החליטו קודם כל איזה גודל של מזרון מתאים לכם ורק לאחר מכן תוכלו לרכוש מיטה. בעבר ניתן היה למצוא רק מזרונים בגודל סטנדרטי של 140/190 ס"מ, אך כיום גם מידות של 160/200 נחשבות שכיחות ומומלצות.

סוגי מזרנים והבדלים בין חומרים

אחרי שתחליטו על הגודל תוכלו לבחור את הסוג. ההבדלים העיקריים הם בין מזרנים עם ובלי קפיצים. על בסיס התשובה תצטרכו לבחור ממה תהיה עשויה השכבה העליונה של המזרון. כאן כבר תגלו עולם שלם של אפשרויות, כמו למשל שכבת לטקס, ספוג או ויסקו.

לטקס הוא סוג של גומי שאמור להעניק תחושה קפיצית למזרון שלכם. לעומת זאת, ויסקו הוא חומר מיוחד שפותח במקור עבור נאס"א ומשמש במזרנים וכריות כי הוא מסוגל להתאים את עצמו לצורת הגוף. המשמעות היא תמיכה אופטימאלית ובעיקר שווה בעמוד השדרה, בשרירים ובגב. שכבת הספוג היא הפשוטה ביותר ובה ניתן להשתמש אם רוכשים מזרון לחדר אורחים.

טיפים לבחירת המזרון המושלם

כל ההחלטות שקיבלתם עד עכשיו הביאו אתכם לרגע האמת של בחירת המזרון המושלם. בשלב הזה יש טיפים מעשיים שאיתם כדאי להגיע לחנות ולאולמות התצוגה. ראשית, בחרו דרגת קושי שעולה בקנה אחד עם ההעדפות האישיות שלכם. לא תמיד מזרן קשה הוא מזרן טוב, כי כל אחד אמור לבחור דרגת קשיות שמתאימה לו.

שנית, בצעו השוואת מחירים ותגלו פערים של עשרות אחוזים בין הדגמים והחברות. לחילופין, זכרו שמחיר גבוה הוא לא ערובה למוצר איכותי. רצוי לבדוק היטב את כל סוגי המזרונים ולא להתפתות לפרסומות. אפשר להגיע לאולמות התצוגה ולברר על תקופת ניסיון ללא התחייבות. במידה ומאשרים לכם תקופה כזו, בדקו מי משלם על ההובלה והשינוע.

אל תרכשו מזרון לפני שאתם בודקים מהי תקופת האחריות ומה היא כוללת. רוב היצרנים מעניקים 10 שנות אחריות, אך יש חברות שמציעות 15 ואפילו 20 שנה. הטיפ בהקשר הזה הוא בכל מקרה לא לרכוש מזרון מיצרן לא מוכר. אם אתם מרגישים מבולבלים, קבלו המלצות מחברים ובני משפחה או היכנסו לאינטרנט וקראו חוות דעת.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של גבי

מעשה שהיה

איש מכירות טוב צריך ניסיון ויכולת לזהות סכנות