כתיבת סיפור חיים בליתם הוצאה לאור

תחקירן מקצועי מלווה את הכתיבה
לוגו

כתיבת ספר זיכרונות היא דרך נפלאה להעניק מחווה לאדם אהוב כאשר אנו מגוללים את קורותיו באופן מעמיק, עלילתי וסוחף. זהו גם אמצעי ביטוי נהדר עבור אדם המבקש לספר את סיפורו עבור הדורות הבאים, כגון ילדיו או הנכדים.

אולם בדומה לכתיבת של סיפורים רבים אחרים, גם בכתיבתה של ביוגרפיה אנו יכולים למצוא את עצמנו עומדים אל מול אתגר קשה לפיצוח; כיצד יוצקים מילים אל תוך הדף הלבן? וכיצד הופכים את המילים לכאלו שאט אט מכניסות את קוראיהן אל תוך העלילה?

בין שהתחלתם בכתיבתו של הסיפור אך מצאתם את עצמכם מול מחסום השראה בלתי ניתן לפיצוח, ובין שאינכם בטוחים כיצד להתחיל ולגשת אל המלאכה, בליתם הוצאה לאור שמחים להציע שירות מקיף הכולל מחקר עומק, כתיבה ועד לשירותי עריכה, הגהה ודפוס.

כתיבת ביוגרפיה צעד אחר צעד

עוד בטרם נעלה את קורותינו או קורות אדם היקר ללבנו על הכתב, הרי שבראש ובראשונה יש לבצע מחקר מעמיק הכולל איסוף חומרים וליקוטם למען יצירת חומר גלם ראשוני.

בליתם הוצאה לאור, כתיבה ביוגרפית לסיפור חיים שכזה נערכת יחד עם תחקירן מקצועי אשר ינחה את התהליך באמצעות שורה של שאלות מנחות.

בשלב הבא, ייכתבו ראשי הפרקים של הספר תוך שכל מקורות המידע ממוינים ומופרדים בין הפרקים השונים. מדובר בשלב ראשוני אך מרגש שכן לראשונה, סיפור החיים ירקום עור וגידים, ויתהווה לנגד עינינו. אט אט כל פרק יעטה על עצמו מילים ועלילה סדורה.

בשלב השלישי תחל מלאכת איסוף התמונות וגיבוש מסמכים ארכיוניים שונים אשר יוכלו 'לפלפל' את הביוגרפיה ולהעניק לה נראות חזותית הרבה מעבר למילה הכתובה.

השלב הכמעט לפני האחרון הינו מועד עימוד הטקסט, עיצובו של הספר יחד עם כל המסמכים והתמונות שקובצו יחדיו וכן עיצובה של הכריכה.

לאחר שהכול יאושר, יועבר הספר החדש אל שלב הדפוס. והרי שאין כמו הריח העולה מספר חדש.

ליווי בכתיבה או סדנה לבחירה

את תהליך הכתיבה ניתן לערוך בליווי אישי המתבצע על-ידי אנשי מקצוע בתחום, ובראשם ענת אומנסקי, מייסדת ליתם הוצאה לאור וסופרת המתמחה בכתיבת סיפורי חיים.

במסגרת ליתם, מציעה ענת אומנסקי גם סדנה חווייתית ומעשירה, במהלכה לומדים המשתתפים כיצד לכתוב את סיפור החיים. זהו ליווי אישי המלמד את כתיבתה של הביוגרפיה צעד אחר צעד. עם הידע הנרכש, יכולים בוגרי הסדנה להמשיך ולכתוב ביוגרפיות עבור עצמם וכן עבור האנשים היקרים לליבם. הכלים המקצועיים הנדרשים לשם התהליך, יירכשו לאורך הקורס.

הן הסדנה והן הליווי נערכים באופן אישי, במתכונת אחד על אחד. ניתן לערוך את הסדנה בלימוד מרחוק באמצעות שיחות טלפוניות או זום, או לחילופין באופן פרונטלי במשרדי ליתם היושבים בכפר יונה.

למי זה מתאים?

הן הסדנה והן הליווי האישי מתאימים לכל מי שמרגיש כי הכתיבה בוערת בעצמותיו. לכל מי שמעוניין להעניק מתנה מרגשת וייחודית לאנשים הקרובים אליו.

השירות יכול גם להתאים לאנשים המבקשים לגולל את קורותיהם, ושאינם יודעים כיצד לעשות זאת נכונה, באופן המעורר סקרנות ומעודד קריאה.

זהו מסע אישי מרתק ונפלא, מסע שמביא עמו לעתים גילויים חדשים וסגירת מעגל. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

דילוג לתוכן