פעילות זוגית בבית

רומנטיקה בימי הקורונה
זוג מתחת לשמיכה

רומנטיקה בין בני זוג היא עניין מורכב, שדורש עבודה מתמדת. אומרים שהאויב הגדול ביותר של הרומנטיקה היא השגרה. בתקופת הקורונה, הדבר הופך למאתגר הרבה יותר – כאשר מקומות הבילוי סגורים, אי אפשר לצאת למסעדות, סרטים, וחופשות. בתקופת הסגר בני הזוג נמצאים יחד 24/7, מה שעלול ליצור שחיקה במערכת היחסים.

 

אז מה אפשר לעשות?

המצב קשה, אבל אין סיבה לאבד תקווה. קיימות לא מעט פעילויות שניתן לעשות גם בבית, שמחזקות את הרומנטיקה והקרבה, ומחזירות את הניצוץ שלעיתים הלך לאיבוד. בכתבה הבאה תוכלו למצוא כמה טיפים לפעילות זוגית בבית, שיחזקו את הקשר בין בני הזוג.

 

חמשת שפות האהבה

על פי הספר חמשת שפות האהבה, קיימות חמש שפות באמצעותן ניתן להביע ולקבל אהבה – זמן איכות, מתנות, מילות הערכה, מגע פיזי, ומתן עזרה. כדי ליצור תקשורת נכונה בין בני הזוג, חשוב להבין קודם כל באיזו שפה אתם מדברים, ובאיזו שפה בן או בת הזוג שלכם מדברים. ניתן לגלות זאת על ידי מבחן פשוט באינטרנט.

למשל, ט׳ מספרת שמרגישה שבעלה ד׳ לא מביע מספיק אהבה. ״הוא לא אומר לי שהוא אוהב אותי, ולא מחמיא לי״. ד׳ מצידו, מספר שהוא מוריד את הזבל, מנקה את הרכב ומתדלק אותו, ועושה את הקניות בסופר, ומרגיש שהוא עושה מעל ומעבר. אחרי שעשו את מבחן ״חמשת שפות האהבה״, גילו ממצאים מדהימים – שפת האהבה של ד׳ היא מתן עזרה, בעוד שפת האהבה של ט׳ היא מילים. ברגע שבני הזוג יודעים כיצד לתקשר, וכיצד לפרש את המסרים השונים, הם יכולים להתאים את עצמם זה לזו ולחזק את הקשר.

 

ערב זוגי ללא פלאפונים

חיי הזוגיות מאוימים על ידי גורם נוסף – הטלפונים הניידים. לא פעם, האווירה הרומנטית יכולה להתקלקל בגלל הסחות והתראות. פעילות זוגית בבית יכולה להיות סרט, ארוחה, או אפילו שיחה טובה על כוס יין, כל עוד מרחיקים את הטלפונים הניידים. הדבר מאפשר לנו להיות ב"כאן ועכשיו", נוכחים ברגע וממוקדים במאת האחוזים בצד השני.

 

לקבוע ערב רומנטי בלוז

אם בתחילת הקשר ערב רומנטי היה ערב שנקבע בספונטניות, כיום בשגרה העמוסה כדאי לקבוע זמן בלוז. יש שיגידו שזה הורס את הרומנטיקה, אבל עדיף לקבוע מראש מאשר לא לקבוע כלל. לא פעם פעילות זוגית יכולה ליפול בין הכיסאות, ולכן חשוב לקבוע אותה מראש, ואפילו לכתוב ביומן.

 

הקדישו את מלוא תשומת הלב

כולנו אוהבים שמתעניינים בנו, מחמיאים לנו, ומקשיבים לנו. במהלך הפעילות הזוגית בבית, נסו להקדיש את מלוא תשומת הלב לבן או בת הזוג. זה גם הזמן לדבר על דברים שיושבים על הלב, לחלוק סיפורים מחיי היומיום, או לשוחח על קשיים במערכת היחסים. לעיתים אפילו קשר עין והקשבה כנה, יכולים לתת את התחושה של הקרבה.

פעילות זוגית ביתית יכולה לחזק את הקשר בין בני הזוג, ולשפר פלאים את מערכת היחסים.

 

התארגנו בהתאם

כאשר אתם מתכננים זמן לפעילות זוגית בבית, כדאי לחשוב על הכול מראש – למשל, קנייה של בקבוק יין, למצוא סידור לילדים, לבחור סרט מראש, במידה ובחרתם לבשל ארוחה רומנטית

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך