רילוקיישן מצרפת לישראל

תכנון החזרה הביתה
דגל ישראל

רילוקיישן מצרפת לישראל אינו תהליך כל כך קל כמו שרוב האנשים מצפים. קשה יותר להתמודד עם הלם החזרה, או הלם התרבות ההפוכה, מאשר להסתגל לתרבות זרה במהלך המעבר המקורי לארץ זרה.

ההשפעות של רילוקיישן משפיעות באופן שונה על כל אחד מבני המשפחה, מכיוון שכל אדם חווה את המעבר בדרכו. כמו בכל ההיבטים האחרים של מעבר למדינה זרה, גם המעבר חזרה הביתה צריך להיות מתוכנן, מוערך ומנוהל בשלבים מוקדמים, כך שהחוויה תהיה מספקת.

מאמר זה דן בנושאים העיקריים שאנשים שמתחילים תהליך רילוקיישן מצרפת לישראל מתמודדים איתם, ואיך חברת לוגיסטיקה מסייעת לכם לתכנן בקלות את המעבר חזרה הביתה.

פה זה לא אירופה

הקושי נובע בעיקר מפני שאנשים מניחים שחזרה לישראל, לתרבות המוכרת, לאורח החיים, לשפה ולסביבה, תהיה קלה. אבל החיים משתנים. החלפתם מדינה ומולדת, וגם בני המשפחה והחברים שלכם השתנו.

אנשים שמעולם לא גרו בחו"ל לא יבינו את ההשקפה האירופאית החדשה שלכם על החיים. מתחים עשויים להתעורר ואינכם יכולים לצפות שחייכם ישובו לאותה נקודה בה השארתם אותם לפני שעברתם לגור בצרפת.

סידורים מעשיים לחזרה הבייתה

תכנון רילוקיישן מצרפת לישראל צריך להתבצע כמו תכנון מעבר למדינה זרה אחרת. יש צורך לארגן:

  • מציאת דירה וכל המשתמע מכך.
  • מציאת בתי ספר לילדים.
  • העברת חיות מחמד חזרה לישראל, אל תשכחו לתכנן היטב את המעבר, מכיוון שהביורוקרטיה יכולה להיות קשה.
  • מציאת חברת לוגיסטיקה ושילוח.

אתגרים בלתי צפויים בתהליך רילוקיישן מצרפת לישראל

בעיה אחת עיקרית שתיתקלו בה במהלך רילוקיישן מצרפת לישראל היא התנהלות כלכלית. אם סגרתם את חשבון הבנק שלכם לפני שעזבתם את הארץ, יתכן שתתקשו לפתוח חשבון מחדש לאחר כמה שנים ללא חשבון בנק ישראלי.

תכנון החזרה הביתה

שתפו את הילדים בדיונים על המעבר חזרה לישראל. אל תניחו שהם יסתגלו אוטומטית למדינת 'הבית' שלהם, במיוחד אם הם נולדו במהלך השהות שלכם בצרפת. רוב הילדים שבילו את שנותיהם הראשונות בחו"ל, ולא חוו את התרבות הישראלית, יתקשו לקרוא לישראל 'בית'.

גם אתם צריכים זמן לבסס מחדש את הקשרים המשפחתיים, לחדש מערכות יחסים עם חברים וליצור חברויות חדשות. זכרו שאולי אינכם מתקשרים יותר באותו אופן, ויתכן שבני המשפחה והחברים לא יוכלו להבין לחלוטין את מה שחוויתם.

ערכו פגישה משפחתית לפני החזרה לישראל

מומלץ ליצור רשימה שכוללת את ההיבטים של החיים בצרפת, שמועדפים או שפחות אהובים על כל בן משפחה. כשתחזרו לישראל, עיינו ברשימה זו על מנת להימנע מהרומנטיזציה של החוויות שלכם בחו"ל.

תגידו יפה שלום

פרידות הן שלב חשוב בתהליך רילוקיישן מצרפת לישראל או מכל ארץ אחרת. עזיבה ללא אפשרות לבטא כראוי את רגשותיכם, ולהיפרד כראוי מהסביבה בה חייתם במשך כמה שנים, עשויה להשפיע עליכם לאורך זמן.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

בקבוק בושם

STORY PHARM בישראל

סיפור ההצלחה של מותגי העל בשמים ואיפור

מיטה

חדר השינה "כמקדש"

מהי הפרעת שינה כרונית וכיצד אפשר לשפר את השינה

דילוג לתוכן