"קנה לי גן עדן הלילה"

ספר שירים וצילומים של רותי בקר
דף מהספר
מתוך ספרה של רותי בקר

ספר שירים וצילומים מרהיבים של המשוררת והצלמת הישראלית-אמריקאית רותי בקר מושק לראשונה בימים אלו בחנויות הספרים

"קנה לי גן עדן הלילה"

לאחר הלהיט לשירה "סינדרלה" בביצוע ירמי קפלן – ספר חדש לאומנית רותי בקר – בעריכת אורלי רובינזון. רגע לאחר שהספר היה מוכן, נפטרה רותי ממחלה ולא זכתה לראות אותו יוצא לאוויר העולם – ילדיה החליטו להגשים את חלומה בימים אלה יצא לחנויות הספרים הספר "קנה לי גן עדן הלילה", לאחר ששיר מתוכו, "סינדרלה" בביצוע ירמי קפלן, הושק וזכה למאות אלפי השמעות

הספר מכיל 260  עמודים בעברית ובאנגלית

זהו סיפור על אישה מיוחדת ומוכשרת, רותי בקר, שהצילום והכתיבה היו חלק אינהרנטי ממנה ומאישיותה. במשך 50 שנה, כתבה שירים וסיפורים קצרים וניהלה יומן על בסיס יום יומי. לאורך השנים פורסמו שירים שלה בכתבי עת בחו"ל. כתיבתה, אישית אינטימית ונוגעת ללב. רותי שאהבה את הארץ בכל מאודה, עלתה לישראל מארה"ב לפני יותר מחמישים שנה, צילומיה המרהיבים, מתעדים באופן ייחודי כיצד ראתה את ישראל מכורתה. חלומה היה לפרסם ספר שיאגד את יצירותיה.

בשלוש השנים האחרונות ביחד עם ילדיה, נוצר הספר "קנה לי גן עדן הלילה". הספר משלב את רב גוניותה היצירתית – תמונות (שכולן צולמו בישראל), שירים ומשפטים פרי עטה. את הספר יצרה וערכה אורלי רובינזון, כותבת ספרי עיצוב ואדריכלות. בשל צניעותה בחרה רותי להישאר תמיד בצל וסירבה שבספר תיכלל ביוגרפיה או תמונה שלה: "השירים והצילומים ידברו בעד עצמם..".

"קנה לי גן עדן הלילה", מזמין את הקוראים אל עולמה הפנימי של רותי בקר, להתרגש מטקסטים וצילומים שיוצרים יחד עבודת שכבות מרתקת הנוגעת בזמן ובמקום. זהו לא רק ספר שירה ולא רק ספר צילומים אלא ספר שדרך המילים שלו רואים תמונות ודרך התמונות שלו מרגישים את המילים.

באופן ייחודי וחסר תקדים טרם יציאת הספר לחנויות הספרים, הושק הלהיט "סינדרלה" בביצועו של ירמי קפלן, לטקסט של רותי בקר. השיר גרף 180,000 צפיות כבר בשבוע הראשון והוא מייצג את אופי כתיבתה של רותי – עצבות אינטימית עם קריצה.

קפלן על רותי בקר: "הסיפור של רותי הוא סיפור של עצבות וקסם. יש אומנים שמתגלים רק אחרי מותם וכך התחברתי לסיפור הקסום של רותי, עם כתיבה כל כך שנונה ומדויקת".

 

קישור לשיר סינדרלה:

ניתן להשיג את הספר בחנויות הספרים ברחבי הארץ.

מחיר מומלץ לצרכן: 145 ₪

על רותי בקר ז"ל:

רותי נולדה בווינה-אוסטריה, משם היגרה עם משפחתה לארה"ב, לאחר ליל הבדולח. היא גדלה בסיאטל שבארה"ב, הצטיינה בלימודיה וסיימה תואר ראשון בעיתונות וספרות אנגלית מאוניברסיטת וושינגטון. בשנת 1961 עלתה לישראל לבדה והתגוררה בירושלים, שם פגשה בבעלה הצבר, ישראל בקר, לו נישאה. מותו של בעלה בטרם עת הותיר את רותי, אלמנה צעירה עם ארבעה ילדים, אותם גידלה לבדה. רותי הייתה משוררת פעילה בשפה האנגלית ופרסמה משיריה בכתבי עת נחשבים בארה"ב. במהלך שנותיה, ניהלה רותי יומן אישי, מלא תובנות על החיים. לפרנסתה, עבדה מספר שנים כעיתונאית בג'רוזלם פוסט, שם פרסמה ראיונות עומק, טורים וכתבות. את דרכה כאמנית צילום ההחלה לאחר שהתאלמנה כשהשתמשה במצלמה שקנה לה בעלה המנוח. רותי אימצה סגנון צילום אישי וייחודי המתמקד בין השאר בפינות חבויות, מראות עירוניים, יופי נסתר ופורטרטים. במהלך השנים, קיימה רותי מספר תערוכות צילום, פרסמה ומכרה מצילומיה בארץ ובחו"ל.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

הסהר הטורקי

מה עומד מאחורי ההתקרבות של טורקיה למדינות האזור

תמונה של ד"ר קאופמן

חידות חשיבה (114)

ביקור חוזר בלוח השחמט: (ב) עוצמתה של המלכה