כיצד ניתן למגן דירה שכורה?

אמצעי מיגון לדירה שכורה
חדירה לדירה

רבים מהאנשים המתגוררים בדירה שכורה אינם יכולים להקדיש משאבים כלכליים למיגון הדירה. השקעה בדלת כניסה איכותית, הצבת מצלמות אבטחה וכדומה אלו משימות אשר לרוב בעלי בתים יבצעו. אך גם בבעלותם של מתגוררים בדירות שכורות יש חפצים בעלי ערך, בין אם סנטימנטלי או כלכלי שהם מעוניינים להגן עליהם. לצערנו, כל מנעולן בתל אביב מכיר טוב מדי את המקרים בהם התבצעו פריצות לדירותיהם השכורות של צעירים, ונגנבו מהם המחשבים שלהם, משכורות ממלצרות ששמרו במגירות, תכשיטים שירשו ועוד. זהו תרחיש שכל אחד היה רוצה להימנע ממנו, והנה לפניכם שיטות שונות למיגון הדירה השכורה, ומניעת ניסיונות פריצה מלכתחילה.

אמצעי מיגון לדירה שכורה

כאן חשוב לי לציין, כי אין דרכים למגן את הדירה השכורה ללא השקעה כספית מסוימת. עם זאת, ישנם אמצעים בהם ניתן למגן את הדירה הניתנים לפירוק, כך שאפשר לקחת אותם לדירה הבאה. מלבד שאלת הקביעות, אמצעי המיגון השונים נבדלים גם במחירם, כאשר ככל שרמת ההשקעה עולה, כך גדלה ההתרעה והקשיים הפיזיים אותם מערימים על הפורצים. עם זאת, גם כאשר משקיעים ממון לא מועט באמצעי מיגון, פורץ נחוש ובעל כישורים בדרך כלל יצלח במזימתו – כך שלרובנו אין אפשרות למיגון הרמטי בסגנון פורט נוקס. אך אולי תופתעו לגלות שמרבית הפריצות הממוצעות מתרחשות באופן ספונטני, ולכן כמות מספקת של קשיים ואמצעי הרתעה בהחלט עשויים לגרום לפורץ המצוי לוותר על ניסיון הפריצה לביתכם. בממוצע – התקנת אמצעי מיגון מקטינה את הסיכוי לפריצה עד פי שלוש.

אשליית הימצאות בבית

בין אם אתם מתכננים היעדרות ארוכה מהבית לרגל חופשה, או רק נעדרים לזמן קצר, קיים מגוון אמצעים בהם ניתן ליצור אשליה של הימצאות בבית, אשר תרתיע את הפורץ מלנסות לפרוץ. זוהי גם השיטה הזולה ביותר, שפעמים רבות עושה את העבודה ביעילות לא פחותה מאמצעים יקרים יותר. מה עושים? ניתן להשתמש במגוון אמצעי תאורה וצליל (טלוויזיה, שעונים, אורות) שפורצים יוכלו לראות ולשמוע בכדי לספק אשליה משכנעת של הימצאות בבית. טיפ – טיימרים שהופעלו מראש יכולים לדאוג להדלקה וכיבוי המכשירים בשעות שהגדרתם. בנוסף, השאירו את התריסים פתוחים מעט.

במקרה של נסיעה ארוכה ישנם מספר אמצעים, שכל שתידרשו להשקיע עבורם הוא תחזוק קשרים טובים עם שכנים וקרובי משפחה. בקשו מהם לוודא כי אין הצטברות דואר ועיתונים, לדאוג לכך שהדשא ושיחים יהיו גזומים וכדומה, הן כדי לא לספק הסוואה לפורצים והן מפני שגינה מטופלת מרמזת כי הבית מאויש. כמו כן בקשו מהם להזיז את רכבכם מדי פעם בפעם.

אמצעי מיגון

  • החלפת צילינדר – פתרון פשוט וזול יחסית (300 ש"ח) שמונע סיכון של פריצה כתוצאה מהימצאות מפתחות לדירה אצל דיירים קודמים. יתרון נוסף – ניתן לקחת את הצילינדר אתכם לדירה הבאה.
  • הוספת מנעול עליון (מנעול כספת)  – עלותו של מנעול עליון נעה בין 200-500 ש"ח, ומשך פריצתו אורכת כמעט כשעה, מה שמהווה הרתעה יעילה ביותר עבור מרבית הפורצים. החיסרון – לא ניתן לקחת את המנעול אתכם לדירה הבאה.
  • התקנת מערכת אזעקה – הפתרון היקר ביותר עד כה, אך כזה שבכל זאת זול יותר מהתקנת מצלמות אבטחה. העלות מתחילה מ-1500 ש"ח, ואת חלק מסוגי המערכות ניתן לקחת בקלות לדירה הבאה.
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך