איך אתם אוהבים את הטלוויזיה שלכם?

יש כיום מגוון אפשרויות
אנשים מול מסך טלוויזיה
https://pixabay.com/en/gaming-tv-players-player-home-2259191/

צפייה בטלוויזיה היא עדיין אחד התחביבים המועדפים על גברים ונשים בעולם המערבי, אך יש המון סוגים של אפשרויות צפייה. אז מה מאפיין כל אפשרות ולאיזו קבוצה אתם משתייכים? הנה כל הפרטים.

הטלוויזיה כאמצעי תקשורת נמצאת איתנו כבר מאמצע המאה הקודמת והגיעה לשיאה בשנות ה-90. עם תחילת המילניום הנוכחי החלה התחרות בין טלוויזיה לאינטרנט, מה שגם לגופי התקשורת לבצע שורה ארוכה של שינויים והתאמות. אחד השינויים הבולטים היה למשל השקעה של מאות מיליוני דולרים בהפקת סדרות טלוויזיה חדשות, גיוס כוכבי קולנוע למסך הקטן ובעיקר השקעה בדרמות איכותיות שיגרמו לאנשים לחזור למכשיר הישן והטוב שנמצא באמצע הסלון.

נכון להיום הצפייה במסכים היא עדיין אחד התחביבים המועדפים על גברים ונשים בעולם המערבי. אדם ממוצע מבלה 3-5 שעות ביום בצפייה וזה מתחיל מגיל צעיר. מצד שני, אי אפשר להתעלם מהשינויים שעברו על הענף ובעיקר מאפשרויות הצפייה החדשות. אפשרויות אלו מייצרות פילוח מסוים בין קהל צופי הטלוויזיה וזו הזדמנות מעולה לעצור ולראות לאן כל אחד מאתנו משתייך.

סדרות מול סרטים

הרבה סרטים חדשים מגיעים לטלוויזיה במקביל להקרנה שלהם בקולנוע והיום כבר לא חייבים לצאת מהבית בשביל לראות את הכוכבים הגדולים. בנוסף, המסכים בסלון משדרים את הסרטים בטכנולוגיית K4 או לפחות HD וגם מערכות הבידור מתמודדות בגאווה עם הרמקולים של בתי הקולנוע המסורתיים.

כתוצאה מכך יש אנשים של סדרות לעומת אנשים של סרטים. בכל קבוצה מוכנים להישבע שהם מקבלים את התכנים הכי טובים שיש לעולם הבידור להציע, אך כמובן שקשה להכריע בסוגיה כי מדובר בעניין של טעם אישי בלבד.

צפייה ישירה מול מנוי לטלוויזיה רב-ערוצית

עוד הבדל בין קהלי צופי הטלוויזיה אפשר לראות אצל כאלה שמעדיפים צפייה ישירה, לעומת אחרים שמחזיקים במנוי לטלוויזיה רב-ערוצית. חברות טלוויזיה גדולות בארץ ובעולם מחייבות רכישת מנוי ומעניקות בתמורה עשרות ומאות ערוצים, אך יש המון צופים שמוכנים לוותר על התענוג ולבחור באופן עצמאי מה לראות בכל רגע נתון.

במילים אחרות, המאבק הוא בין צפייה ליניארית לבין צפייה ישירה בשיטת VOD (Video on demend). צפייה ליניארית מזוהה עם ערוצים מסחריים והיא בדרך כלל מאפיינת תכניות ריאליטי, חדשות ואירועי ספורט, בעוד צפייה ישירה מתאימה לחובבי הסדרות ולאנשים שמעדיפים לצרוך את כל התוכן שלהם בבת אחת.

המגמה בעולם היא לוותר על חבילות מסורתיות של כבלים ולוויין לטובת צפייה ישירה. את הגישה לתכנים השונים ניתן לקבל באופן חוקי בתשלום סמלי של כמה עשרות שקלים או דולרים בודדים בלבד, והיתרון הוא שליטה מלאה בסוגי הסדרות והסרטים. מנגד, צפייה ליניארית מתאימה לאנשים שאין להם העדפות ספציפיות. כאן השינוי צפוי להיות רק במחירי החבילות ובפתיחת אופציות חדשות עבור קהל היעד והציבור הרחב.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של ניצה

חיזבאללה בע"מ

על הקשרים הפיננסיים של חיזבאללה

דילוג לתוכן