משפצים את הבית?

3 דברים שאסור לכם לשכוח
מברשת צובעת
צילום: pixabay.com

שיפוץ של הבית דורש לא מעט זמן, אנרגיות וכסף אבל יש כמה דברים שבעזרתם ניתן להבטיח תוצאה מעולה. הנה המדריך המלא.

הבית הוא הנכס הכי יקר שיש ברשותנו, אז אין פלא שאחת לתקופה מסוימת אנחנו מתעניינים בשיפוץ ושדרוג שלו. שיפוץ הוא הזדמנות מצוינת להתאים את הבית לצרכים חדשים של המשפחה ולשפר את איכות החיים. מנגד, השיפוץ הוא תהליך ארוך שכרוך בהשקעה כספית לא מבוטלת.

הנה למשל 3 דברים שאסור לשכוח לפני שמתחילים את השיפוץ:

  1. ההוצאות הסופיות יהיו גבוהות ממה שתכננתם

הטעות הנפוצה מבחינת בעלי בתים שמתכננים שיפוץ היא להתייחס למסגרת התקציב כנתון קבוע. האמת היא שההוצאות הסופיות הן תמיד, אבל תמיד, גבוהות ממה שאתם מתכננים. הסיבה לכך היא שלאורך השיפוץ תרצו לבצע התאמות מסוימות, להוסיף רהיטים, לתקן פגמים, לשדרג את הצנרת ובאופן כללי להשיג תוצאה מושלמת שלצערכם מחייבת השקעה כספית מתאימה.

הפתרון לכך הוא להגדיר את מסגרת התקציב אך להשאיר מרווח גמישות מסוים של 10%-35%. במידה ובכל זאת חורגים מהתקציב, ניתן להתמודד עם הוצאות לא מתוכננות בעזרת הלוואת אקספרס לכל מטרה. ברוב המקרים ישתלם לכם יותר ליטול הלוואה מאשר לעכב את השיפוץ או לשלם עמלות על חריגת יתר בחשבון הבנק.

  1. לוח זמנים מסודר מונע עוגמת נפש

התקציב הוא לא הדבר היחיד שצפוי להטריד אתכם במהלך השיפוץ. אסור לכם לשכוח שלאורך השיפוץ או לפחות בחלק מהתקופה לא תוכלו לגור בבית. המשמעות היא שתצטרכו למצוא פתרונות מגורים אלטרנטיביים, כמו למשל מעבר להורים, עזרה של חברים או אפילו שהייה בבית מלון.

בשביל למנוע עוגמת נפש תצטרכו לקבוע לוח זמנים מסודר. ודאו שלוח הזמנים עולה בקנה אחד עם ימי החופשה מבתי הספר או הגנים, בקשו התחייבות בכתב של השיפוצניק והשאירו גם כאן מרווח לטעויות. לוח זמנים יאפשר לכם לסיים את השיפוץ פחות או יותר כמו שתכננתם ולחזור לשגרה בלי לסבול מתחושת תסכול מיותרת.

  1. שיפוצניק עם המלצות שווה את ההשקעה

מה שזול עולה ביוקר ובתחום הבנייה יש לזה גם משמעות בטיחותית. לא משנה איך תבחנו את הנושא, תמיד תגלו שעדיף לשלם קצת יותר על שיפוצניק עם המלצות. אין שום טעם להתפשר על איכות הבנייה גם לא חייבים לעשות את זה. אסור לשכוח שבעלי המקצוע הם אלו שקובעים בסופו של דבר את איכות החיים שלכם, את הרווחה האישית ואת הערך של הנכס.

נסו לקבל כמה שיותר המלצות על חברות בנייה שמתמחות בשיפוצים. הקדישו זמן לפגישה אישית עם נציגי החברה, בררו מה הניסיון שלה בפרויקטים מן הסוג הזה והתעניינו בלקוחות אובייקטיביים שמוכנים להעביר המלצות. זה ידרוש מכם מעט משאבים וסבלנות אבל בהחלט שווה את ההשקעה.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של עמירם

השלכות

על תכונותיו של אדם בוגר

דילוג לתוכן