במלחמה בין בני זוג אין מנצחים

גשר בינינו, למענינו ולמען ילדינו
שרטוט של גשר
תמונה: Pechristener commons.wikimedia.org

משהו באווירה בבית, בהתנהלות הילדים מולי בימים האחרונים, העביר בי תחושת רעד וחשש מאיבוד הקשר הקרוב עם ילדיי.

היו אלה ימים קשים בתקשורת ביני לבין בת זוגי. כל מילה שנאמרה מיד הפכה לוויכוח, ובנוכחות הילדים. כל בוקר קמתי ויצאתי לעבודה בתקווה שאחזור ומשהו מהאווירה הרעה השוררת בבית יחלוף. כך חלפו חודשים מספר, עד שהבנתי שהמצב חייב להשתנות. ביקשתי לדבר עם בת זוגי והיא אמרה: אני רוצה גט!

מרגע זה הוצאנו את כל כלי הנשק ופרצה מלחמה. כל אחד מאתנו חבש קסדה ושריון, הניף את חרבו ורץ מול הצד השני. כן, נשמע רע, אך כל אחד מאתנו ביקש להשיג כמה שיותר עבור עצמו. התחפרנו בעמדות ושכחנו שיש ילדים כאן באמצע, ולמען האמת זה לא ממש הפריע לנו.

ימים של מלחמה, עצב, כאב ועלבון עברו עלינו. כוחותינו תשו. בכל בוקר קמנו מחדש לקרב שלא נגמר. פצועים וחבולים קמנו בכל יום מחדש כדי לסיים את הסכסוך, בכוח!!

כמה חודשים לאחר מכן, כאשר חשתי שאני קרוע ומרוסק ובקושי רב מצליח לפגוש את ילדיי, הרגשתי שאני מאבד את בסיס הקשר שלי עמם.

הכרזנו על הפסקת אש.

במהלך הפסקה זו לקחתי את המושכות לידיי והבנתי שאני לא יכול להאשים רק אותה במלחמה, גם לי יש אחריות בעניין. למדתי גישור ושיטת חשיבה הכרתית ותודעתית. הבנתי שאם אני רוצה לפתור את הבעיה אני חייב לשנות את כל הגישה שלי. הבנתי שבמלחמה הזאת לא יהיו מנצחים, רק ילדים והורים פצועים קשה שיצטרכו זמן רב כדי להתאושש.

פניתי לבת זוגי, יזמתי איתה פגישה ראשונה ובה הסברתי איך אני רואה את תהליך הפרידה וכיצד עלינו לפעול. "אני רואה את טובת הילדים והשקט הנפשי שלנו לנגד עיניי. אני לא מוכן להמשיך לשלם את מחיר המלחמה הקשה הזאת, בואי ננסה לפתור זאת בדרכי נועם ודיאלוג".

היא נאנחה עמוקות, דמעות זלגו מעיניה ואמרה: "אני מוכנה לתת למהלך הזה הזדמנות". נדהמת מהגישה שלי, היא חזרה לביתה, חשבה וקבעה אתי פגישה מחודשת לקראת סגירת הסכם פרידה מרצון.

לפגישה הגענו שני אנשים, הורים לילדים, ומתוך אחריות זו חתמנו על הסכם שבו שני הצדדים יצאו מרוצים.

במלחמות אין מנצחים.

גישור – זה כל הסיפור.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

4 תגובות

  1. אם צד אחד נוכל או קרוק התוצאה של הפשרה לכאורה תהיה קשה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של אריה

פסוקו של יום

שימוש באמירות מחץ כדי להסביר את המצב שנקלענו אליו

דילוג לתוכן