סיפורים שמעשירים את עולמם של הילדים

יש להם תפקיד מכריע בהתפתחותם
ילדה קוראת עיתון
תמונה: freepik.com

סיפורי ילדים תופסים מקום מיוחד בלב הקוראים הצעירים, ומשחקים תפקיד מכריע בהתפתחותם ובהצתה של דמיונם. כתיבת סיפורים מרתקים ומתאימים לגיל יכולה להיות מאתגרת. לא תמיד קל לנו להבין מה באמת יכול להיות מרתק עבור הילדים. לכן, אם גם אתם הורים לילדים, סביר להניח שגם אתם רוצים לתת להם את הטוב ביותר. זו הסיבה שבגללה כדאי שתדעו: על סיפורים לילדים לא כדאי לוותר. חשבתם לרגע שזה אומר שאתם צריכים להמציא בעצמכם את הסיפורים? חשבתם שיהיה עליכם להקריא לילדים שלכם לעד סיפורים שונים? האמת היא, שעיתון שמיועד לילדים יכול להוות פתרון נהדר. כך תעבירו אל הילדים את האחריות לקרוא ואת האהבה לספרות. אתם יכולים להיות בטוחים שאם זה יהיה עיתון עם סיפורים לילדים מותאמים ונעימים , הילדים ייהנו לקרוא את הסיפורים בו שוב ושוב.

היתרונות המיוחדים של סיפורים

האפשרות של קריאת סיפורים לילדים טומנת בחובה יתרונות ייחודיים שלא קל למצוא בפעילויות אחרות. יש כאן, למשל, התחברות לרגשות ולזיכרונות של הקרואים הצעירים. על מנת שניתן יהיה ליצור סיפור מרתק שהילדים באמת מתחברים אליו, הוא צריך לעורר בהם רגשות. לא תמיד קל לדבר עם ילדים על רגשות ולכן, דרך הקריאה, הם יכולים להתחבר לאותם רגשות שלא תמיד הם יודעים לקרוא להם בשמות. בנוסף, סיפורים כאלה גם מעודדים יצירתיות. כולנו מלמדים את הילדים שלנו שעליהם להיות קשובים, להצליח בלימודים וכדומה. עם זאת, פעמים רבות מידי אנחנו שוכחים לתת להם את הזמן לחלום, לדמיין ולהיות יצירתיים. זה יכול לקרות בקלות, ובדרך טבעית, על ידי סיפורים לילדים שמציתים את הדמיון שלהם.

החשיבות של שיפור מיומנות הקריאה

אין ספק שאחד מהיתרונות הבולטים ביותר של קריאת סיפורים שמתאימים לילדים, הוא למעשה שיפור מיומנות הקריאה. אנחנו חיים בעידן שבו אנשים קוראים הרבה פחות. לכן, אתם יכולים לצאת מנקודת הנחה שאם לא תעודדו את הילדים שלכם לקרוא, זה כנראה לא יקרה להם באופן טבעי. זו בדיוק הסיבה שבגללה כדאי לחשוב על מנוי לעיתון שלמעשה יאפשר לילדים שלכם לקרוא. כל עוד הילדים ייקראו סיפורים שמתאימים להם, לתחומי העניין שלהם ולגיל שלהם – הם ייקראו בהנאה רבה. לא תמצאו את עצמכם בוויכוחים אינסופיים עם הילדים על העניין הזה, פשוט כי זה יבוא להם בצורה טבעית. הם יוכלו לשפר את מיומנות הקריאה שלהם, מה שרק יגדיל את הרעב שלהם לעוד ועוד סיפורים. בניגוד לספרים, סיפורים הרבה פחות מחייבים. אפשר לקרוא בכל פעם פרק אחר בסיפור ולעשות הפסקות. לכן, אם אתם חוששים שהקריאה תעייף את הילדים, הם יוכלו לעצור ולעשות הספקה בכל פעם כשיהיה להם צורך בכך.

עיתון עם סיפורים מגוונים

דרך נהדרת שבעזרתה ניתן יהיה לחשוף את הילדים לסיפורים שונים, היא לעשות להם מנוי לעיתון. כך הילדים יוכלו לקרוא סיפורים בהמשכים בכל פעם כשייצא עוד גיליון. כמו כן, פעמים רבות בעיתוני ילדים ניתן למצוא סיפורים בנושאים שונים שנכתבו על ידי סופרים שונים. כך הילדים שלכם יוכלו להיות חשופים ליותר סגנונות ספרותיים ולהתחיל לפתח את הטעם האישי שלהם בקריאה. סיפורים לילדים זו דרך מרגשת להעשיר את עולמם של הילדים, אז למה שלא תעשו להם מנוי לעיתון עם סיפורים כאלה עוד היום?

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

דילוג לתוכן