תכנית חסכון לכל ילד

מה מקנה לילדים
שרטוט בית בענן
תמונה: .vistacreatecom

חשוב מאד להכיר את התוכנית ואת דרך ההתאמה שלה לכל ילד ולכל הורה. דרך האתר של ביטוח לאומי אזור אישי אפשר לקבל מידע אישי אודות ההשתתפות בתוכנית וכך לדעת לאיזו תוכנית משתייך כל ילד. תחת תנאים מסוימים יכולים ההורים לבחור היכן הם רוצים שהחסכונות של הילדים שלהם יהיו מנוהלים וגם את זה אפשר לראות דרך אתר אישי ביטוח לאומי. 

המוסד לביטוח לאומי הוא הגוף במדינה שמסייע לאזרחים כאשר הם נקלעים לבעיה ואין הם יכולים לפרנס את עצמם. המוסד פועל כזרוע ביצועית של המדינה והוא הגוף שאחראי על תשלומים כמו קצבאות, תמלוגים או הטבות כאלה ואחרים שמגיעים לאזרחים בשל מצבים אישיים שקשורים בהם. בכל מה שקשור לילדים, מלבד סיוע ותמיכה במשפחה שיש בה ילד נכה או חולה, המוסד לביטוח לאומי אחראי על תשלום קצבת ילדים מדי חודש עבור כל משפחה ובשנים האחרונות גם על תכנית חסכון לכל ילד. 

על התכנית חסכון לכל ילד של ביטוח לאומי

על מנת להקטין או למזער ככל האפשר את הסיכון שאדם זה אחר, ללא קשר בגילו כעת, יהיה ללא הכנסות ולא יוכל לפרנס את עצמו, יצאה המדינה בתוכנית ממשלתית לפני כמה שנים שבה הוחלט על העמדת סכום כסף של 50 ₪ מדי חודש עבור כל ילד מתחת לגיל 18 בין אם בחסכון בקופות פקדון בבנקים ובין אם בהשקעה דרך בתי ההשקעות שהמדינה יצרה איתם קשר. דרך שירות אישי ביטוח לאומי יכול היה כל הורה לבחור עבור כל אחד מהילדים שלו את הדרך והמקום שבו הכסף שלו ייחסך. 

בנוסף ניתנה האפשרות להורים לבחור האם הם מעוניינים להשקיע באותו אפיק השקעה גם את קצבת הילדים שהם מקבלים  לחשבון הבנק שלהם. הרציונל הוא שכסף זה משויך לכל ילד על פי מספר תעודת הזהות שלו ואין הוא ניתן למשיכה לפני ההגעה לגיל הבגרות. מכיוון שבגיל 18 אמור אותו ילד להתגייס לצבא הרי שמצד אחד תוכנית החסכון תהיה פתוחה בפניו בגיל 18 למשיכת הכספים אך תמשיך לצבור תשואה עד שיגיע לגיל 21. המידע של ביטוח לאומי אישי באתר האינטרנט של המוסד כולל את כל המידע אודות התוכנית וכמובן את המסלול שבחרו ההורים עבור כל ילד.

מה אפשר לעשות עם הכספים שחוסכים?

לאחר השחרור מהצבא עומדות בפניו של הצעיר אינספור אפשרויות בנוגע לדרך שבה הוא רוצה להתחיל את החיים הבוגרים שלו. חלק לא מבוטל של אפשרויות אלה דורש סכומי כסף לא קטנים ולכן סכום כסף שעומד לרשותו מאז שהיה ילד יכול לסייע לו לעשות את צעדיו הראשוניים, בלי להקשות על ההורים המתבגרים שלו ובלי, חלילה, להפוך לנטל על מוסדות המדינה. 

בגיל זה הוא יכול להירשם בעצמו לאתר של ביטוח לאומי מידע אישי, לוודא שכל הפרטים האישיים שלו נכונים ומעודכנים, לדעת מה סכום הכסף אשר עומד לרשותו ועל פי תחומי העניין והזיקה שלו לקבל את ההחלטה איך הוא ממשיך, שלא לומר מתחיל את החלק הבוגר של החיים שלו. הוא יכול לפתוח עסק או להיכנס כשותף לעסק, הוא יכול להשתמש בכספים ללימודים או אפילו להשתמש בהם כחלק מההון האישי המקדים שלו לקניית דירה למגורים או השקעה. דרך אזור אישי ביטוח לאומי הוא יידע בדיוק מה סכום הכסף שיש לו וכך יוכל לקבל את ההחלטות החשובות עבורו על פי מה שהוא רוצה לעשות ואיך שהוא רואה את החיים שלו מתקדמים.

ומה עוד מעניין לקרוא?

לסיכום ולעניין

אנשים רבים רואים בחסכונות של הילדים שלהם ערוצי השקעה לכל דבר ועניין ומכיוון שמדובר בהשקעה לטווח ארוך מאד הם עושים את השיקולים שלהם איך לבחור את מסלול ההשקעה, את רמת הסיכון ומכאן את גובה התשואה הצפוי. זו הדרך הנכונה להסתכל על עניין זה, שכן ממילא מדובר בכספים שרק הילדים יוכלו לעשות בהם שימוש לאחר שישתחררו מהצבא. 

עבור הצעירים שמשתחררים ולא יודעים מה לעשות או לאן לפנות זהו סכום כסף גבוה מאד אשר בעזרתו הם יכולים לעשות את הצעדים הראשוניים בעולם הבוגרים, לבחון לעומק את האפשרויות שעומדות לרשותם וכך לקבל את ההחלטה איך לעשות שימוש מושכל ויעיל בכסף הזה לטובת סלילת דרך קדימה.

רוצים לקרוא עוד על ביטוח לאומי? הגיעו אל אתר. 

שימו לב: המידע המוצג בעמוד זה לא קשור בשום אופן לביטוח לאומי ומוגש כשירות בלבד.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של עמירם

הֶסְתֵּר פָּנִים              

בְּיוֹם הָעַצְמָאוּת בַּשָּׁנָה הַקָּשָׁה  מַשֶּׁהוּ עָצוּר, נוּגֶה בַּהַרְגָּשָׁה. אָנוּ נְתוּנִים בִּתְחוּשַׁת הַתָּשָׁה, נָעִים בֵּין הַרְעָשָׁה לְהַחְרָשָׁה. וּמָה שֶׁכּוֹאֵב שֶׁבָּאֵלּוּ הַזְּמַנִּים בִּיבִּי וְשָׂרָה בְּ"הֶסְתֵּר פָּנִים". הַזּוּג

תמונה של מנשה

זו שעתנו הגדולה

על חשיבות החוסן הלאומי והחברתי של הפרט והחברה כולה

תמונה על גדעון

האם יחזרו?

האם אכן עושים את המירב לשחרור החטופים?

דילוג לתוכן