יתרונות לימוד המחשבים לילדים

לימוד מחשבים ומדעי המחשב חשוב לילדים
ילד יושב ליד מחשב
צילום: https://pixabay.com/photos/child-play-game-technology-3264751/

בהתפתחות המואצת של העולם חשוב להקנות לילדינו את מיומנויות הטכנולוגיה.
כיום לא תמצא כמעט סביבה שלא ימצאו בהם המחשב או טכנולוגיות שימושיות אחרות.
העריסה, בה נותנים לילד לאחוז בסמארטפון, ביקור במוזיאון, בכיתות בית הספר, שלא לדבר על כך שבבגרותם יגלו שאין סביבת עבודה נטולת טכנולוגיות שונות.

לימודי המחשב כבר בגיל הרך, יקנו לילדים כישורים ומיומנויות לחיים, לצד עצם הלמידה המהנה והמרתקת.

מדוע לימוד מחשבים ומדעי המחשב חשוב לילדים

לימוד

הילדים של ימינו אוחזים במכשירי הטלפון של הוריהם כמעט מיום הוולדם  ולכן הם בעלי היכולת המנטלית להשתמש בטכנולוגיה, כדי לעשות בה מעט יותר מלהביט בתמונות המרצדות.
הם יכולים ללמוד לדוגמא קריאה וחשבון באמצעות משחק, מוזיקה ותמונות.
הילדים מקבלים את הטכנולוגיה הזו כדבר פשוט ומובן מאליו ואין הם מודעים כלל מה הם אוחזים בין ידיהם, הערכה זו תתפתח בהמשך כשידעו ויבינו איך הטכנולוגיה עובדת ומה הם יכולים לעשות אתה.

כישורי חשיבה

ככל שהטכנולוגיה מתקדמת גובר הצורך בפתרון בעיות שונות, התקנת תוכנות, עדכונים ויישומים.
לא אחת מתעורר הצורך בניווט וקישור בין הנושאים הללו ולכן, כדי לעמוד בקצב המטורף של הטכנולוגיה המשתנה יש צורך לדעת, להכיר ולהבין כיצד פועלים המחשבים ומה עושות התוכנות.
הגיוני מאד להניח  שילדים, מאחר ונחשפו לטכנולוגיה כבר בגיל הינקות, יבינו תהליכי מחשב מסובכים במהירות ובקלות יחסית, בוודאי בהשוואה להוריהם או לאנשים מבוגרים שלא נולדו עם מחשב ביד.

ביטחון עצמי ועצמאות

ילד שיודע להשתמש במחשב – ידע לחפש בו גם מידע שמעניין אותו מעבר לנלמד בכיתה, זה מרחיב אופקים ומפתח את הסקרנות ואת העצמאות. כמובן שאסור לשכוח שעלינו לדאוג לפיקוח נכון ושלילדים תהיה גישה אך ורק למידע המתאים לגילם.

מוטוריקה עדינה
השימוש במקלדת, התאמת סמן העכבר למקום הנכון ועוד, כל אלה קשורים הן למוטוריקה עדינה והן לקשר עין יד.

קריירה

כן, עכשיו כשהילדה בת שלוש או הילד בן חמש, אתם לא חושבים על הקריירה, אלא על ההנאה שלהם ואפשרויות הלמידה, אך עבור ילדים שלומדים מחשבים וממשיכים בכך נפתחות הזדמנויות קריירה רחבות יותר ככל שיתבגרו.

מחפשים קורסי מחשבים? בקרו באתר מכללת שחקים

ילדיכם מעוניינים ללמוד תכנות? שוקלים לבחון אם ילדיכם מתעניינים בעולמות המחשבים? במכללת שחקים סייבר תוכלו לקבל ייעוץ לימודי מקיף ולהכיר מגוון רחב של קורסים והכשרות המותאמים לילדים ונוער.

בביקור באתר המכללה תוכלו למצוא פרטים על מסלולי לימוד לפיתוח משחקי מחשב, תכנות במשחק המחשב הפופולרי מיינקראפט, ללמוד כיצד לבנות אתרים ועד ללימודי אבטחת מידע וסייבר.

מטרתה של המכללה היא לא ללמד קוד לשם לימוד הקוד, כי אם ללמד קוד תוך כדי תנועה, תוך כדי תרגולים, משחקי תפקידים ושלל טורנירים מותחים.

הלימודים הפרונטליים מתקיימים בלמעלה מ-40 מוסדות לימוד ברחבי הארץ, אך עיקר פעילותה של המכללה טמון במרחב המקוון באמצעות תוכנת ה-ZOOM.

בכל שאלה והתייעצות, בקרו באתר, השאירו פניה, ונציג מטעם מכללת שחקים ישוב אליכם בהקדם.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של אריה

פסוקו של יום

שימוש באמירות מחץ כדי להסביר את המצב שנקלענו אליו

דילוג לתוכן