האם לדבר על זהות מינית בגיל ההתבגרות?

חשש של הורים לדבר עם ילדיהם על זהות מינית
,nubv ak bgrv
,nubv: freepik.com

הורים רבים חוששים לדבר עם הילדים על זהות מינית בגיל ההתבגרות כדי לא "להעיר מתים" ולגרום לילדים לחשוב שאולי הם לא בזהות המינית הנכונה. האם יש צורך בפחדים הללו?

הבת של מירית תמיד הייתה גברית יותר בהשוואה לחברות שלה. מירית מצדה לא ממש ידעה איך להתמודד עם העניין, כיוון שהיא הייתה ידועה כבר בתור ילדה כמטופחת, מגונדרת ומאוד נשית. "כשאני מסתכלת אחורה, אני יודעת שהיה לי הרבה אנטגוניזם כלפי הילדה האהובה שלי", מירית אומרת. "פשוט לא ידעתי איך להתמודד עם העניין שאנחנו כל כך שונות אחת מהשניה. לא הצלחתי להתחבר לשום תחביב שלה, היא תמיד נראתה לי מאוד גסה וחסרת חן נשי. בסתר ליבי קיוויתי שהדברים ישתנו ונוכל לצאת למסעות שופינג ולעשות לק ג'ל ביחד. אבל זה לא קרה".

באחד הימים מירי יצאה עם הבת שלה לאכול בחוץ ופגשה חברת עבר לגמרי במקרה. "כפר סבא זו עיר קטנה יחסית וכולם מכירים את כולם, בטח מי שגדל בעיר", היא מספרת. "כשהייתי בבית הספר הייתה לי חברה מאוד טובה שלא ראיתי במשך שנים. פתאום, מאמצע שום מקום, היא הופיעה מולי אחרי 20 שנה שלא נפגשנו, אולי אפילו יותר. התחבקנו, התרגשנו והבטחנו לשמור על קשר וכך אכן היה. אותה חברה סיפרה לי על הנטייה המינית שלה ופתאום הרגשתי שכל החלקים של הפאזל שהוא הבת שלי נופלים למקום. התחלתי לשאול שאלות וממש לחקור אותה בעניין, מתי היא הבינה שהזהות המינית שלה היא לא הטרוסקסואלית, איך היא אמרה את זה להורים, איך החברה קיבלה אותה ועוד. רגע לפני שנפרדנו אותה חברה אמרה לי – לא במקרה נפגשנו. כנראה הבת שלך זימנה אותי כדי לאפשר לכן להתחיל לדבר כמו שתי נשים בוגרות".

באותו ערב כשמירית חזרה הביתה היא הייתה מאוד מבולבלת. "איתי בבית לא דיברו על זהות מינית בגיל ההתבגרות, כי זה היה ברור שכולם אותו הדבר. לא הייתה מודעות כל כך גדולה לשוני מיני ומגדרי כמו שיש היום ואני מאוד שמחה על הפתיחות הזו. אבל כשהדברים נוגעים לבת שלי ממש לא ידעתי איך לפתוח את הנושא, אז החלטתי לתת לדברים כמה ימים לשקוע ולחכות למועד המתאים".

אותו מועד אכן הגיע כמה ימים מאוחר יותר כאשר מירית ובתה היו לבד בבית. "התחלתי לדבר איתה כבדרך אגב על כל מיני נושאים ואז העליתי את שמה של אותה חברה שפגשנו יחד. ראיתי שמשהו בשפת הגוף של הבת שלי נסגר. התחלנו לדבר על הדברים והיא אמרה שהיא מאוד מבולבלת ולא יודעת. חיבקתי אותה, ליטפתי אותה ואמרתי לה שבלבול זה חלק בלתי נפרד מגיל ההתבגרות ואני איתה בהכל. זה כל מה שהיא הייתה צריכה לשמוע".

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

שאול אייזנברג

רומן שהצליח

ההצלחה של רובי קין בעונה הראשונה במכבי תל אביב

תמונה של שי

יום הדין

ישראל זקוקה לחזון מדיני אמיץ ולאסטרטגיה לאומית

תמונה של אבי

המתרץ

טיפולוגיה של שחקני ברידג' (5)

דילוג לתוכן