מה צריך לבדוק כאשר רוכשים צעצועים לתינוק?

לתינוק מגיע המתאים ביותר
צעצועי אווירון
תמונה: freepik

תינוק חדש נכנס למשפחה? אתם בוודאי תרצו לפנק אותו מכל טוב. אחד מהדברים הכי חשובים לתינוקות בימינו זה הצעצועים שאיתם הם משחקים. אם בעבר התינוקות היו מקבלים צעצועים ישנים, כיום כל אחד ירצה להעניק לתינוק שלו את הטוב ביותר. אז איך באמת בוחרים צעצועים לתינוק מבין כל האפשרויות הקיימות? מי שיצא לו לבחון את האפשרויות השונות בוודאי ראה היצע גדול במיוחד. אז לפני שאתם תמצאו את עצמכם הולכים לאיבוד, זה מה שתצטרכו לבדוק טרם הרכישה.

 

כמה זמן הצעצוע יכול להחזיק?

בתור הורים השאיפה שלכם תהיה למצוא צעצועים לתינוק שיחזיקו מעמד. לא תרצו למצוא את עצמכם נאלצים להיכנס לחנות הצעצועים על בסיס קבוע. לפיכך אם תמצאו צעצועים שימושיים לאורך זמן, התרומה שלהם תהיה גדולה יותר. לכן מראש תנסו לחפש אחר אפשרויות שלא ימאסו על התינוק או לא יתאימו לגיל שלו. אם צעצוע אחד מצליח להחזיק מעמד מספר חודשים, אתם עשיתם את שלכם. כמובן שבכל הזדמנות תוכלו לרכוש עבור התינוק צעצועים נוספים בהתאם לרצונות שלכם.

 

האם הצעצוע מתאים לגיל התינוק?

בשונה מילדים גדולים יחסית שיכולים לשחק עם כל צעצוע, אצל תינוקות הסיפור שונה. לכל תינוק מתאים צעצוע מסוג אחר על פי מידת ההתפתחות שלו. הרי מה שהילד לא ידע לעשות היום, מאוד יכול להיות כי הוא ידע לעשות מחר. לכן תחפשו מראש צעצועים לתינוק שמתאימים לגיל של התינוק ולמצבו. הרי אם התינוק לא יצליח לתפעל את הצעצוע לבד, זה יחייב אתכם להיות בצמוד אליו. מראש תוכלו למנוע את המצב הזה על ידי בחירת צעצוע שמתאים עבור תינוקכם.

 

אילו צעצועים יש כבר לתינוקכם?

גיוון הוא אחד מהפרמטרים הכי חשובים שיש עבור התינוק. הרי צעצועים לתינוק אמורים לפתח את החשיבה שלו, ולחשוף את התינוק לדברים שונים. אם תרכשו עבור תינוקכם את אותם הצעצועים, הוא לא יצליח להתפתח כמו שצריך. בדיוק מהסיבה הזאת ההמלצה היא לנסות לגוון עד כמה שאפשר עם צעצועים שונים. תחפשו צעצועים חדשים שהתינוק שלכם עדיין לא נחשף אליהם. זה יגרום לכך שלתינוק יהיה מאוד מעניין להיחשף לצעצוע שהוא לא ראה כמותו.

 

איך אפשר לנקות את הצעצוע?

כל הורה צריך לקחת בחשבון כי כמעט כל שבוע הוא יאלץ לנקות את הצעצועים של התינוק. הרי הצעצועים מתלכלכים במהירות, הם גם לרוב נמצאים על הרצפה. לכן לא תרצו כי התינוק שלכם ישתמש בצעצועים מלוכלכים, כאלה שעלולים לסכן אותו. לכל צעצוע יש את הדרך שבה מומלץ לנקות אותו. לכן בעת החיפוש אחר צעצועים לתינוק, מומלץ כי תבחנו את העניין הזה. תנסו לוודא כי יהיה לכם קל לנקות את הצעצוע כמו שצריך. אם תתקשו לנקות את הצעצוע, לא תרצו לתת אותו לתינוק.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

דילוג לתוכן