חומרי יצירה לילדים

פעילות יצירתית עם ילדנו היא פעילות חשובה ביותר, המאפשרת הנאה, שחרור מתחים ומעצימה את הקשר של הורים וילדיהם
צילום: Tup Wanders Flickr he.wikipedia.org

בימים רגילים ועוד יותר בתקופת הקורונה או חס וחלילה במצב של מלחמה,  כדאי שתמיד יהיו בבית חומרי יצירה לילדים. פעילות יצירתית עם ילדנו היא פעילות חשובה ביותר, המאפשרת הנאה, שחרור מתחים ומעצימה את הקשר של הורים וילדיהם, בגילאים מבוגרים יותר הפעילות נעשית באופן עצמאי או עם חברים וחברות. בעיקר בימים מתוחים אלו, בהם תקופה ארוכה הילדים וגם הוריהם לא מרבים לצאת לטיולים ולעיתים נאלצו לשבת בבתים תקופות ממושכות שהגבירו את המתח והחרדה. פעילות יצירתית מועילה ביותר גם לילדות ולילדים שנמשכים ליצירה באופן טבעי וגם לכאלו שבימים רגילים מעדיפים פעילות יותר אקטיבית כדאי לנסות ולכוון את הילדים לפעילות יצירתית המפיגה שעמום, מתח ואי וודאות. בנוסף לשלל המוצרים המרהיבים שקיימים בחנויות ישנם גם חוטי שעווה אשר ניתן לעשות איתם מגוון פעילויות יצירה אשר יספקו זמן משמעותי בעיסוק חברתי מהנה.

חומרי יצירה לילדים מצויים בחנויות במגוון עשיר:

  • חוטים מסוגים שונים
  • חימר
  • דפים מסוגים שונים
  • ציוד משרדי
  • צבעים מסוגים שונים
  • מכחולים
  • אבני מוזאיקה, נצנצים לבבות פרחים וכדומה

ניתן לעשות קנייה חכמה של מוצרים שונים אשר יאפשרו שלל פעילויות יצירה בבית או גם מחוצה לו. לא רק הורים וילדיהם יעשו שימוש במוצרי יצירה גם מי שעוסק בפעילת חינוכית ובפעילויות אחרות עם מבוגרים. מומלץ להגיש את חומרי היצירה הנרכשים באופן אסתטי על שולחן היצירה אשר יאפשר להיטיב לראות את המוצרים וידרבן את המשתתפים להשתמש במוצרים.

ניתן לאפשר פעילות יצירה עצמאית ולא מובנית או יצירה חברתית למגוון גילאים זהה או למגוון גילאים שונה בכל מצב הפעילות תתרום להתנהלות היום ותפנה מקום לרגשות חיוביים ושמחים כמו גם ליצירת קשרים חברתיים חדשים או הידוק היחסים בין בני הבית או החברות והחברים של הילדים והמשפחה.

חוטי שעווה הינם חוטים חזקים המצופים שכבה דקה ולא נראית של שעווה ולכן הם מותאמים לשזירת שרשראות עם חרוזים, לקשירות מסוגים שונים לתכשיטי מיקרו מקרמה. החוטים איכותיים מאד ואינם מאבדים מצבעם לאורך זמן. החוטים יכולים לספק פעילות הנמשכת במשך זמן ארוך ומהנה וגם על פני כמה ימים כאשר בכל יום מתקדמים עד להשלמת היצירה המוגמרת. ניתן לתת הנחיה בפעילות על סגנון מסוים כדוגמת עבודת מקרמה קטנה לצמיד לפרק היד, למקרמה לעציצים שניתן לאחר לתלות בבית, ניתן להכין שרשראות לענידה או כמתנת הפתעה.

מומלץ להיכנס לאתרי החנויות אשר מספקים מגוון רחב של חומרי יצירה לילדים להתרשם מהמוצרים, לקבל השראה, לבדוק מחירים ולהתעדכן במוצרים חדשים שאולי לא מוכרים לנו. לבדוק האם החנות מציעה בנוסף גם חוטי שעווה על מנת לספק פעילויות שונות הנמשכות זמן רב יותר, תורמות לפיתוח סבלנות, כוח התמדה ורגיעה. כמו גם מאפשרות מפגש חברתי או עצמאי ומהנה, ולהתחיל בהקדם בזמן יצירתי.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של מנשה

זו שעתנו הגדולה

על חשיבות החוסן הלאומי והחברתי של הפרט והחברה כולה

תמונה על גדעון

האם יחזרו?

האם אכן עושים את המירב לשחרור החטופים?

דילוג לתוכן