ניגוב ישבן התינוק

כך תעשו את זה נכון
תינוק קטן
https://pixabay.com/en/baby-care-child-cute-hand-face-20339/

ניגוב נכון של הישבן הוא משימה מורכבת מכפי שנהוג לחשוב, בעיקר בהינתן הרגישות הגבוהה של העור וההבדלים בין בנים ובנות. אז איך מתמודדים עם האתגר היום יומי הזה בלי להסב לתינוק נזקים? הנה כל הטיפים החשובים

רק אחרי הלידה מבינים ההורים עד כמה הדברים הקטנים חשובים. בעוד בתקופת ההיריון הכל נראה ורוד ואופטימי, בשבועות הראשונים מוצאים את עצמם ההורים מתמודדים עם שורה ארוכה של קשיים בלתי צפויים. אחד מהקשיים האלה הוא ניגוב נכון של הישבן ומסתבר שיש המון שיקולים שצריך להתייחס אליהם.

ראשית, חשוב לזכור שעור התינוק רגיש מאוד בחודשים הראשונים לחייו. ניגוב לא נכון או בחירה לא מוצלחת של מגבונים עלולים לגרום פריחה, דלקות וחוסר נוחות. שנית, קיימים הבדלים מסוימים בין בנים ובנות. ניגוב ישבן הבנים מתבצע בצורה שונה מאשר ניגוב של ישבן הבנות וההורים חייבים להביא את זה בחשבון. מצד שני, יש לאנושות היום מספיק ניסיון בשביל להתמודד עם כל בעיה שעלולה להתעורר ולכן כדאי להכיר את המדריך המלא.

מפינת ההחתלה ועד סגירת החיתול: שלבים לניגוב המושלם

הכי קל לדעת כיצד לנגב את ישבן התינוק אם מקפידים על מספר כללי מפתח. בשלב הראשון צריך לשמור על הסדר בפינת ההחתלה, לנקות אותה בתום כל שימוש ולצייד אותה במשטח מרופד ובשכבה מונעת החלקה. אסור בשום פנים ואופן להשאיר את התינוק ללא השגחה על המשטח ולכן חשוב לסדר את כל הדברים בהישג יד.

בשלב השני מוציאים את החיתולים מהמגירה ושולפים את המגבונים. מנגבים מכיוון מעלה כלפי מטה ומחליפים מגבון לאחר כל ניגוב. יש להימנע מניסיונות לנצל שוב ושוב את המגבון הקיים, היות ופעולה כזו עלולה ליצור זיהום. מגבון מלוכלך הוא אחד הדברים הכי מזוהמים שנמצאים בקרבת התינוק ואין מקום לפשרות בהקשר הזה.

בשלב השלישי מורחים את משחת ההחתלה ומצמידים את החיתול לגוף התינוק. עוקבים אחר הוראות היצרן בכל הנוגע להדבקת הצדדים ומוודאים שהחיתול עצמו נשאר ישר. בניגוד למה שנהוג לחשוב, ההחתלה עצמה פשוטה כי יש היום פתרונות טכנולוגיים מתקדמים וההורים בכל מקרה מתרגלים במהירות למצב החדש.

מה עושים במקרה של תפרחת?

שימוש נכון במגבונים מחייב את ההורים להישאר ערניים למצב של תפרחת חיתולים. במקרה של תפרחת עדיף לוותר על שימוש במגבונים ולשטוף את הישבן במים זורמים וסבון ייעודי. במקביל, יש להקפיד על רכישת מגבונים טהורים ללא חומרים פעילים או אלכוהול.

מבחינת הבדלים בין בנים ובנות, הורים מספרים שקל יותר לנגב את הישבן של הבנות דווקא בכיוון ההפוך. היות ולבנות אין אבר מין שמפריע לתנועה מלמטה כלפי מעלה, יכול להיות שהם צודקים ואפשר בכל מקרה לנסות זאת מספר פעמים לפני שמגיעים להחלטה סופית.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של קימל

אלוהים אינו שוטר

עבריינים בחסות הדת – כיצד ניתן להסביר את הסתירה