הכירו את המטרופולין הבאה של ישראל

באר-שבע עיר בתנופה
תמונה: freepik

באר שבע היא אחת הערים המיושבות בישראל, למעשה שמינית בגודלה מבחינת מספר תושבים- מונה כ-220 אלף תושבים, והשנייה בגודלה מבחינת שטחה- לפניה רק ירושלים. כבירת הנגב, באר שבע נמצאת בהתפתחות תמידית ובנייה מוגברת.

הצמיחה הכלכלית של העיר, הקמת עיר הבה"דים בשטחה והכרזתה כעל בירת סייבר הפכו את הפנינה הדרומית למבוקשת נדל"נית ואת הפרויקטים החדשים שקמים בה לתופעה של ממש. למעשה, על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה באר שבע נמצאת בין חמש הערים המובילות במכירת דירות חדשות בארץ, הודות לכך שנמצאת בתנופת פיתוח ובנייה, ובדרכה להפוך למטרופולין נוספת בישראל.

אחד הפרויקטים החדשים ואשר לוקחים בו חלק ערים נוספות בארץ, הוא הסכם הגג אשר שותפה לו מדינת ישראל. הסכם אשר מבטיח את פיתוח בירת הנגב כמטרופולין המציעה איכות חיים לתושביה וזאת באמצעות הקמת שכונות חדשות לצד מוסדות לימוד ושירותים עירוניים אחרים שייתנו מענה לתושבים. למעשה כעשרים אלף יחידות דיור חדשות עתידות להיבנות ברחבי באר שבע בשנים הבאות, בסטנדרט בנייה גבוה ויוקרתי.

אך לא רק על הנייר ולא רק בעתיד, דברים מתרחשים בהווה ממש וההתחדשות העירונית בשכונות הוותיקות נמצאת כבר בביצוע כמו גם תחילתו של תהליך פינוי בינוי, חידוש תשתיות והקמת גנים ציבוריים.

 

לא לסטודנטים בלבד

באר שבע ידועה כעיר אוניברסיטאית בזכות אוניברסיטת בן גוריון- אקדמיה בעלת מוניטין גבוה בעולם. כעיר כזו היא מושכת אליה סטודנטים מכל רחבי הארץ  אשר מעלים את הביקוש לדירות באזורה ולפיכך את הנדל"ן להשקעה לאטרקטיבי במיוחד, שהרי הביקוש אליו לא מסתיים, אלא רק מתחלף יחד עם ציבור הסטודנטים, מה שמביא למגמת עלייה מתמדת במחירים ולתשואה הולמת למשקיעים.

באר שבע נחשבת למרכז העסקי של הנגב ומושכת אליה פרויקטים חדשים כל הזמן, הכוללים דירות יוקרה ובניינים מפוארים שלא היו מביישים את מתחמי היוקרה המוכרים של ערי המרכז, אלה מביאים איתם אוכלוסייה חזקה.

אחד הפרויקטים החדשים והמדוברים בבאר שבע הוא פרויקט סנטרל פארק 17. פרויקט ענק במרכז העיר בקרבת אוניברסיטת בן גוריון והמרכז הרפואי סורוקה, סמוך לקריית המדע שנמצאת אף היא במגמת תנופה ומספקת בית לרבות מחברות ההייטק בישראל, וכן בקרבת תחנת הרכבת. המתחם אשר עתיד לקום על שרידי אצטדיון הכדורגל ווסרמיל יכלול כ-2300 יחידות דיור חדשות ב-17 מגדלים, לצד גנים, בתי ספר ושטחי מסחר אשר יספקו איכות חיים ברמה אחרת עבור התושבים. כל אלה, לצד צירי תחבורה ראשיים ורכבת קלה בעשור הקרוב, יאפשרו פיתוח של תחום המלונאות באזור עבור תיירים חובבי המדבר, וכן עבור תיירים חובבי המדע שיוכלו להגיע בקלות לכנסים.

פרויקטים חדשים בבאר שבע מתחדשים ומתפתחים יחד עם העיר שמציעה עושר תרבותי על שלל תושביה המגוונים. בירת הנגב ממשיכה לצמוח ולהתפתח כחזונו של הזקן.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של מנשה

זו שעתנו הגדולה

על חשיבות החוסן הלאומי והחברתי של הפרט והחברה כולה

תמונה על גדעון

האם יחזרו?

האם אכן עושים את המירב לשחרור החטופים?

דילוג לתוכן