החלום התל אביבי

טיפים למעבר לתל אביב
חוף ת"א
תל-אביב צילום: Istock

העיר תל אביב היא עיר שוקקת חיים, ורבים מתייחסים למגורים בתל אביב כאל הגשמה של חלום. עם פיצוצייה שיש בה הכל מתחת לבית, צעירים, משפחות ואטרקציות בכל מקום אליו תגיעו, קצב מיוחד ואווירה שאין בשום מקום אחר בעולם – המעבר לתל אביב הוא הרבה יותר מאשר רק החלפת מקום מגורים. אז אם אתם מתכננים לעבור לתל אביב בקרוב – קבלו חמישה טיפים שיעזרו לכם להפוך תל אביבים אמיתיים, לקחת את המעבר עצמו בקלות, ולא פחות חשוב – לשמור על עצמכם ועל הרכוש שלכם בטוחים.

ארגנו מבעוד מועד מספרי טלפון לשירותים שאולי תצטרכו

חשוב שתגיעו ליום המעבר כשיש לכם את כל מה שאתם צריכים – והשלב הראשון הוא לדעת שיש לכם על מי לסמוך, מבחינת אנשי מקצועי מקומיים. הנה דוגמה לכמה אנשי שירות מצויינים, שכדאי שתשמרו לכם ברשימת החיוג המהיר ליום הזה:

  • מובילים – גם אם כבר יש לכם מובילים אשר יובילו בבטחה את הרהיטים והחפצים שלכם אל הדירה החדשה, מומלץ לשמור מספר טלפון נוסף של מובילים או סבלים, שיוכלו לסייע אם צריך.
  • מנעולן בתל אביב – אם שכחתם מפתח, נתקעתם, אם בעל הבית לא השאיר את המפתח במקום שקבעתם – כדאי לשמור טלפון זמין של מנעולן מקצועי בתל אביב, בהמלצת חברים מקומיים, שתוכלו להתקשר אליו ולבקש את שירותיו.
  • שירותים נוספים שתצטרכו – נהג מונית מקומי, שירותי מזון מהיר שאתם אוהבים, איש ניקיון שיכול לבוא ולעזור עם הניקיונות לאחר המעבר, וכדומה.

סכמו את כל הפרטים הקטנים עם המובילים

התהליך המשמעותי הצפוי להתרחש ביום המעבר, הוא הגעת המובילים לאריזת החפצים שלכם – והעברתם אל הדירה החדשה שלכם בעיר. חשוב לקבוע עם המובילים מבעוד מועד, במיוחד אם אתם עוברים בתאריכים עמוסים, כמו בחודשי הקיץ, או אפילו בתחילת או בסוף חודש. התקשרו למובילים שלכם יום או יומיים טרם המעבר ובדקו כי הם זוכרים את המפגש איתכם. הבהירו כי חשוב לכם שיגיעו בזמן, במיוחד אם המעבר מורכב, רחוק או שיש לכם הרבה חפצים להעמיס. הכינו את כל החפצים להעברה בצורה נוחה עבור המעבירים, בארגזים עמידים ובעיטוף הרהיטים נגד אבק ולכלוך העלולים להידבק בהם בדרך. בררו מראש כמה מובילים יגיעו למעבר הדירה שלכם – זה יעזור לכם להחליט, כמה טיפ תשאירו להם בסוף המעבר.

טיפ חשוב למעבר מוצלח, הוא לארוז את החפצים שתצטרכו באופן שוטף בארגז נפרד ולהניח אותו במקום ידוע מראש, אולי אפילו ברכב שלכם. בארגז זה תארזו את כלי המקלחת שלכם, חפצים קטנים שאתם קשורים אליהם, וכדומה – כך שמיד עם המעבר, תוכלו לפרוק את הארגז הזה ולהרגיש מיד בבית…

וודאו שהדירה תחכה לכם מוכנה

על מנת שהדירה החדשה שלכם תמתין לכם בדיוק כמו שדמיינתם אותה, ייתכן שכדאי לכם להיערך לכך מראש. הנה כמה נקודות שחשוב לזכור:

  • דאגו שהמפתח לדירה יהיה אצלכם מבעוד מועד, או שתוכלו להיכנס לדירה עם המובילים. דברו עם השותפים לדירה, דאגו שמושאר עבורכם מפתח אצל השכנה, או עברו יום קודם, ואספו אליכם את המפתח לבית.
  • בין אם שכרתם בית לבד או בין אם אתם נכנסים כשותפים לבית שוקק חיים – את הפינה שלכם בבית חשוב לארגן לנוחותכם. אולי תרצו לצבוע אותה, לסייד או לנקות – בכל מקרה, הכנות כאלה נוח יותר לבצע לפני שהחפצים שלכם מגיעים אל הדירה ומונחים אחר כבוד במקומותיהם.

שמרו על עצמכם (ועל רכושכם) בטוחים

אם שכרתם דירה לבד, ללא שותפים, אנחנו ממליצים בחום על החלפת מנעול לדירה החדשה שלכם, מיד לאחר העברת החפצים אליה. הזמינו מנעולן מקצועי, והחליפו את מנגנון הנעילה (הצילינדר) על מנת לוודא כי השוכרים הקודמים או אפילו גרוע מכך, לא יבקרו עוד בדירה. ייתכן שתצטרכו ליידע את בעל הדירה או אף לספק לו מפתח למנגנון הנעילה החדש.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

דילוג לתוכן