לשדרג את הביטחון העצמי ויכולת ההתמודדות עם קשיים

כלים חשובים
פוזה של גאה
תמונה: freepik.com

כל אחד היה רוצה לשפר את הביטחון העצמי שלו ובכך בעצם לשדרג את הדרך בה הוא יכול להתמודד עם הקשיים השונים שהחיים צופים לכולנו מעת לעת. ובכן, בדיוק לשם כך, החלטנו בכתבה זו להדריך אתכם כיצד תוכלו לשפר את הביטחון העצמי שלכם ולצד יכולת ההתמודדות שלכם עם הקשיים השונים של החיים. אז לפני שאתם תוהים איפה כדאי ללמוד לדבר אנגלית או מה עושים במקרים בהם הסתבכתם עם צ'קים חוזרים, בואו נצלול לעומק ונסביר לכם שלב שלב במהלך הכתבה הבאה.

למה חשוב לעבוד על הביטחון העצמי שלנו?

ביטחון עצמי גבוה מביא איתנו לשולחן יתרונות מובהקים בכל הנוגע לחיי היום-יום שלנו, ברמה הפיזית והמנטלית כאחד. מנגד, חוסר ביטחון עשוי לגרום לכך שהחיים שלנו יתנהלו בכיוון שאינו רצוי עלינו. לדוגמא, הדבר יכול להוביל לכך שנהיה במצב של חוסר החלטיות, ערך עצמי נמוך וכדומה. חשוב מאוד לציין כי חוסר ביטחון גם משפיע על המוטיבציה שלנו. כך למשל אדם עם ערך עצמי ירוד עשוי לשלול מראש את האפשרות של ללמוד לדבר אנגלית מאחר והוא לא מאמין בעצמו, על אף שמדובר על דבר שיכול לתרום לו רבות בהמשך החיים.

כלים חשובים לשיפור הביטחון העצמי

בין אם מדובר על התמודדות מול מקרים מסובכים ומאתגרים של צ'קים חוזרים או על אדם שמעוניין להתחיל ללמוד אנגלית, חשוב מאוד לציין כי ביטחון עצמי הוא חלק בלתי נפרד מהצלחתו של אדם והוא לא פחות מחיוני על מנת שיהיה ניתן לחיות כהלכה. ובכן, לשיפור הביטחון העצמי קיימים מספר כלים חשובים שביכולתם לסייע לכם:

• פידבק יזום – חיזוק ותגמול חיובי זהו צורך של כל אדם באשר הוא, בייחוד כאשר אתם לקראת מסע של שיפור עצמי. אי לכך, במידה ואתם מעוניינים לשפר ולחזק את הביטחון והדימוי העצמיים שלכם, עליכם לדעת כיצד "לצ'פר" את עצמכם כאשר התמודדתם עם פעולות מסובכות או עם אתגרים חדשים. לדוגמא, ניתן להתחייב לפנק את עצמכם במשקה מנחם בבית קפה או לחילופין, לרכוש לעצמכם משהו שיסב לכם הנאה במקרים בהם עמדתם באתגרים או בציפיות של עצמכם. פעולה זו היא חשובה למדי, והיא יכולה לעזור לכם להגיע להבנה שאתם היחידים שמספקים את הפידבק של עצמכם, ולמעשה זהו הפידבק היחידי שתצטרכו.

• סביבה מרוממת – בניגוד לתקופות של פעם, בהן חיי הקהילה היו בלתי נפרדים מהאדם, כיום כל אחד יכול לקבוע בצורה חופשית לחלוטין עם מי יסתובב והיכן. לכן, חשוב מאוד להבין ממי תהיו מוכנים לקבל פידבקים וממי פחות, כך שתוכלו לבחור בקפידה אך ורק סביבה מיטיבה עמכם עם אנרגיות חיובית. לפיכך, עליכם להתחיל לנהל יותר טוב את חיי היום-יום שלכם, בין היתר על ידי אנשים שיכולים לקדם אתכם ולסייע לכם לדחוף את עצמכם מעבר לגבולות שלכם.

• ניטור עצמי – חלק בלתי נפרד משיפור הביטחון העצמי שלכם הוא להיות מודעים לכל מה שאתם מרגישים ולהכיר את עצמכם יותר לעומק – מה שנקרא "ניטור עצמי". חשוב מאוד לוודא כי אתם לא מכלילים, כלומר יוצאים מהנחת יסוד כי תחושת חוסר ביטחון ספציפית שלכם באשר לנושא מסוים היא מוחלטת ומשפיעה גם על תחומים נוספים, זאת מאחר וברוב המקרים הדבר רחוק מהמציאות. לדוגמא, אדם שנתקל בקשיים מסוימים במרחב הזוגי עשוי להרגיש שהוא אינו ראוי לפתור אותם, מה שיוביל לערך עצמי ירוד. כתוצאה מכך, אותו אדם אף עלול להרגיש כי לא מגיע לו להתקדם בחיי הקריירה שלו, על אף שבפועל אין קשר בין הדברים וההיבט היחידי שמשנה הוא האופן בו הוא רואה את עצמו.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של בורוכוב

הפתעה צרפתית

הבחירות בצרפת: ניצחון מפלגות השמאל וכישלון הימין

דילוג לתוכן