ווקסיל החלה בניסוי לטיפול בסרטן שד גרורתי

הטיפול בחולה ראשונה בסרטן השד גרורתי בחיסון ה – ImMucin
ד"ר ליאור כרמון, מנכ"ל ווקסיל

במסגרת הניסוי יטופלו עד 20 חולות סרטן שד עם גידול סרטני גרורתי המציג את הסמן MUC1 כנגדו פועל החיסון של ווקסיל

נס ציונה, 26 לינואר 2014, חברת ווקסיל ביו (ת"א: וקסל)  המפתחת חיסונים טיפוליים למחלת הסרטן ומחלות זיהומיות, מדווחת היום כי גייסה חולה ראשונה בניסוי VAXIL-010, בטיפול בסרטן השד גרורתי הכולל עד 20 חולות בגילאי 18 ומעלה. הניסוי יבחן את הבטיחות, האימונוגניות (תגובת המערכת החיסונית של הגוף), והפוטנציאל הקליני של מתן 12 מנות של חיסון ה- ImMucinבשילוב עם טיפול הורמונאלי. הניסוי מתמקד בחולות סרטן שד גרורתי שהגידול שלהן מציג את הסמן הסרטני MUC1, כנגדו מכוון חיסון ה- ImMucin שפיתחה ווקסיל. רופאי המחקר הם פרופ' חובב נחושתן ופרופ' תמי פרץ במחלקה לאונקולוגיה במרכז הרפואי הדסה עין כרם.

יצוין כי בעוד שחיסון ה- ImMucin כבר הציג הצלחה כטיפול בודד בחולי מיאלומה נפוצה בהם קיים תהליך איטי של חזרת המחלה לאחר הפוגה, בניסוי הנוכחי נבחנת יעילותו כטיפול משולב עם טיפול הורמונאלי בחולים עם מחלה גרורתית מתקדמת. הצלחה בניסוי הנוכחי תגרור הרחבת כמות ומגוון החולים (שלב מחלה) היכולים להפיק תועלת מטיפול בחיסון.

ד"ר ליאור כרמון, מנכ"ל החברה: "גיוס חולה ראשונה לניסוי מהווה עבורנו אבן דרך נוספת לקראת מימוש מלוא הפוטנציאל המסחרי של חיסון ה – ImMucin. אנו מאמינים כי ככל שנציג תוצאות טובות בניסוי זה כך ייקבל חיסון ה – ImMucin הוכחה נוספת ליעילותו וגושפנקא להרחבת פוטנציאל הטיפול שלו לכל סוגי סרטנים בהם מבוטא סמן ה –1 MUC כלומר בכ-90% מכל סוגי הגידולים".

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של סטיב

מלחמת התשה

רוסיה ואוקראינה, לאן פנינו?