ממה נגרם צלוליטיס?

איך מסירים אותו?
אישה מציגה את גופה
תמונה: pixabay.com

הצטברות של צלוליטיס היא אחת התופעות הנפוצות ביותר. אף שבמרבית המקרים מי שסובלות מהתופעה הן נשים, חשוב לדעת שיש גם גברים שסובלים ממנה. בשורות להלן נרחיב מעט על התופעה הזאת. מה זה בעצם צלוליט? האם מדובר בבעיה מסוכנת או שהחשיבות שלה היא אסתטית בלבד? איך מסירים צלוליטיס ואיך נפטרים ממנו? כדאי לקרוא – כל התשובות בהמשך המאמר.

מה זה צלוליטיס והאם מדובר בבעיה מסוכנת

הצלוליט הוא למעשה הצטברות של תאים שומניים ברקמות המצויות מתחת לעור. הצטברות השומנים כאמור עלולה לשוות לעור מראה גלי, משהו כמו שמיכה מקומטת או שקית ניילון עם נפיחויות בלתי סדירות במקומות שונים. סטטיסטית, הצלוליט שכיח יותר אצל נשים החל מגיל ההתבגרות ואילך. עם זאת, גם גברים עשויים לסבול מהתופעה, וגם נשים צעירות שפחות מטפלות בעצמן ושומרות על העור הבריא שלהן. מבחינה רפואית הצלוליט איננו נחשב כדבר מסוכן כשלעצמו. עם זאת, מומלץ לנשים וגברים שסובלים מהתופעה להיבדק בצורה יסודית על מנת למנוע גם את האפשרות הקלושה ביותר להתפתחות מחלות שונות.

איך מסירים צלוליטיס ואיך נפטרים ממנו

למעשה יש כמה דרכים, שכל אחת בפני עצמה וצירוף של כמה פעולות במקביל, עשוי לטפל בצלוליט בצורה טובה. כאמור, צלוליטיס הוא לרוב בעיה אסתטית. להלן כמה דרכים לטפל בצלוליט:

  • תזונה נכונה: אבי אבות השומנים בגוף הוא תזונה לקויה, עשירה בשומנים רוויים ובכלל. שמירה על תזונה נכונה עשויה להפחית צלוליטיס ולדחות את ההופעה שלו בגוף. תזונה נכונה כוללת גם שתיית כמות מספקת של מים, שגם להם יש תפקיד בשמירה על איזון החומרים והוויטמינים בגוף.
  • ספורט: לא חייבים להיות ספורטאים מקצועניים על מנת להפחית צלוליטיס בגוף. מספיקה פעילות גופנית קבועה כגון התעלמות בוקר, פילאטיס, הליכון או כל פעילות אחרת שתפחית שומנים מיותרים, ואיתם גם צלוליטיס.

שימוש בתכשירים שונים

שימוש בתכשירים שונים, קרמים ייעודיים וכיוצא באלה, עשוי בהחלט להפחית את ההשפעה של צלוליטיס בגוף. השימוש בתכשירים כאלה יכול, לכל הפחות, לשפר את המראה האסתטי ולהעלים, גם אם לתקופות קצרות יחסית, את הצלוליטיס. יחד עם זאת, תכשירים אסתטיים למיניהם אינם יכולים לפצות על העדר פעילות גופנית או תזונה לקויה. חלק מהתכשירים המוצעים בשוק לטיפול בצלוליט עשויים להכיל חומרים פעילים שאכן עשויים לתרום להפחתת הצלוליטים בגוף.

טיפולים אסתטיים לצלוליט

בשנים האחרונות חלה התקדמות טכנולוגית משמעותית בתחומי הקוסמטיקה ובכלל. ההתקדמות הטכנולוגית יצרה הזדמנויות להיפטר מהצלוליטיס לתקופות ארוכות ואפילו לתמיד. עם הטיפולים האסתטיים המוצעים ניתן למנות טיפולים בלייזר וכן טיפולים בגלי רדיו. המטרה של הטיפולים היא באופן כללי להמיס את הצלוליטיס ולמזר אותו בגוף. הצלחה מלאה או חלקית של טיפולים כאלה עשויה בהחלט לסייע. יחד עם זאת, גם טיפולים אסתטיים אינם חלופה לפעילות גופנים ושמירה על בריאות העור לאורך זמן.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של שאול

היום שאחרי

שלוש האפשרויות של ישראל ליום שאחרי כיבוש הרצועה