כאבי שיניים בלילה?

טיפים להתמודדות עד שתגיעו לרופא שיניים
אישה עם כרית על הלחי
תמונה: pixabay.com

כאבי שיניים נמנים עם הכאבים הבעייתיים והמטרידים ביותר. סקרים שנערכו הצביעו פעם אחר פעם על כאב השיניים כאחד הכאבים הפחות נסבלים. בניגוד לכאבים במקומות אחרים בגוף, קשה יחסית לטפל בכאבים אלה, ורק רופא שיניים כמו באתר https://www.binat-dental.co.il מביא לבסוף את ההקלה האמיתית. עם זאת, יש כמה דרכים להתמודד עם הכאב, עד שמגיעים לידיו האמונות של רופא שיניים איכותי ומיומן. בשורות להלן נביא מספר טיפים להתמודדות עם הכאב.

מים פושרים, מי מלח ותרופות הרגעה

בדרך כלל נדרשת יופר מפעולה אחת על מנת להרגיע את הכאב. אבל שלוש הפעולות להלן עשויות להשיג תוצאה טובה:

  • שטיפת הפה במים פושרים: שטיפה במים חמים מדיי או קרים מדיי רק תגביר את הכאב. שטיפה במים פושרים, לעומת זאת, תנקה את האזור הכואב ותפחית במידת מה את הכאב.
  • שטיפה במי מלח: מי מלח מחטאים וגם מטפלים בפצעים כואבים. כל רופא שיניים יאמר לכם ששטיפה במים פושרים עם מי מלח, ואולי גם בתוספת טיפה אחת או שתיים של יוד, יכולה לעזור. אי אפשר לומר שהכאב יפסיק, אבל הוא יפחת בכמה רמות ויאפשר לישון בלילה.
  • תרופות הרגעה: נוסף על שטיפה וחיטוי, אפשר לקחת תרופות הרגעה שאינן במרשם. כל אחד יכול לבחור את התרופות המתאימות לו, אבל לרוב מדובר בתרופות נוזליות כגון אופטלגין, שההשפעה שלהן מהירה יחסית. עם זאת, חשוב מאד להקפיד על הוראות היצרן ולקחת את התרופות במימון ובמועדים הרשומים על גבי התווית.

שלוש הפעולות המצוינות כאן נועדו בעיקר להפחית את הכאבים ולא יעלימו אותם לחלוטין. הסיבה לכך היא שכאבי שיניים נובעים בדרך כלל מעצב חשוף או פגוע, שאת הכאב הנובע ממנו קשה להפיג.

המלצת רופא שיניים – קומפרס קרח וציפורן

שתי פעולות שיכולות לסייע באופן משמעותי יותר למי שסובל מכאבי שיניים, הן קומפרס קרח וציפורן (כן, התבלין הריחני הזה הוא גם תרופה)

  • קומפרס קרח: כל רופא שיניים יאמר למטופלים כי קומפרס קרח ששמים אותו על האזור הכואב עשוי להפחית את הכאב. זאת, כמובן, אחרי שהשן הכואבת נשטפה במים פושרים ומי מלח. הקומפרס מכהה את הכאב, גם אם לזמן קצר יחסית.
  • ציפורן: הציפורן הוא תבלין ריחני ומעניין. אבל מה שרבים אינם יודעים הוא שהציפורן הוא גם סוג של תרופת הרגעה. אפשר לשים ציפורן טחון על השן הכואבת, אבל היום ניתן להשיג בבתי המרקחת קיט עם תרופה המבוססת על ציפורן, שבהחלט מסייעת להרגעת הכאב עד לקבלת טיפול הולם.

נוסף על כלל השיטות שצוינו לעיל, כדאי לעשות שימוש בתרופות טבעיות שונות שתכליתן הקלת כאבים והפחתתם. שטיפת הפה עם תה קמומיל ושתיית טיפות ולריאן עשויות לסייע, בלי קשר לכל הפעולות האחרות שצוינו לעיל. עם זאת, חשוב להדגיש שמדובר בפעולות הרגעה זמניות, ויש לטפל בשיניים במהירות הרבה ביותר האפשרית.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

ציור מבט מאחור

צ'אקרות

תרגול תודעה, גוף ונפש

תמונה של צחי

הגדול מכולם

על דינוזאורים, לווייתנים ופטריות ענק

דילוג לתוכן