האם גם אתם יכולים להציל חיים?

חשיבות ביצוע החייאה מיידית
תמונה: canva.com

לפעמים הברק מכה פעמיים. לא מזמן התוודענו כולנו לסיפורו המדהים של ירון: רוכב אופניים מקצועי אשר התמוטט בעת טיול רכיבה על אופניים עם קבוצת רוכבי האופניים הקבועה שבה הוא חבר. קבוצת הרוכבים הזו כבר איבדה חבר אחד בעבר בגין אותן הנסיבות: דום לב פתאומי. בעקבות מותו הטרגי של החבר ז"ל רכשו החברים מכשיר החייאה דפיברילטור ומאז הם לוקחים אותו עימם תמיד לרכיבות שטח ארוכות. כאשר ירון התמוטט, החברים למודי הניסיון כבר ידעו בדיוק מה לעשות: הם ביצעו בו פעולות החייאה בסיסית אשר כללו ביצוע עיסויי חזה, חיברו את מכשיר הדפיברילטור אשר אבחן את קצב הלב של ירון, טיפל בו באמצעות מתן שוק חשמלי וכך למעשה ניצלו חייו.

ידע זה כוח

סיפורו המרגש של ירון וחבריו, כמו גם אלפי סיפורים דומים לו, מוכיחים לנו שוב ושוב את חשיבות ביצוע החייאה מיידית בדגש על עיסויי חזה במטופלים מחוסרי הכרה ללא דופק וללא נשימה, וכן, בדגש ניכר על חיבור מכשיר החייאה דפיברילטור בהקדם לצורך מתן שוק חשמלי.

פעולות מצילות חיים אלו, עשויות כמובן להישמע מורכבות, למי שאינו מתחום הרפואה או עזרה ראשונה. אך למעשה מדובר בפעולות פשוטות ללימוד ולביצוע בקורס עזרה ראשונה פשוט, והן אלו שיכריעו את גורל המטופל. כל הפעולות וההתערבויות הרפואיות שיגיעו אח״כ – בניידת הטיפול נמרץ, במיון של בית חולים, במחלקות טיפול נמרץ, בחדר הניתוח, בחדרי ההתאוששות, כולן מושפעות בצורה מוחלטת וישירה ממה שיקרה עם המטופל בדקות הראשונות לאחר התמוטטותו.

מה שהציל את ירון, רוכב האופניים, היה הידע שרכשו חבריו בכמה שעות בודדות של קורס עזרה ראשונה, ומכשיר הדפיברילטור שנשאו עמם לטיול הגורלי הזה. רק חבל שחבר אחר בחבורה היה צריך למות קודם.

קורס עזרה ראשונה להצלת חיים

כמו גם חבורת הרוכבים שהצילה את חייו של ירון, וכמו אלפי סיפורים דומים אחרים, כל אדם, גם כזה ללא הכשרה רפואית; יכול למצוא את עצמו בסיטואציה בה הוא נדרש לידע בתחום העזרה ראשונה על מנת להציל חיים. בעזרת כמה פעולות פשוטות ללימוד וביצוע בקורס, כמו ביצוע עיסויי חזה וחיבור דפיברילטור תוכלו להציל את חיי יקירכם בפשטות בלתי נתפסת!

חברת אריאל מדיק מקצוענים בהצלת חיים נחשבת לחברה ותיקה ומצליחה בענף הגשת עזרה ראשונה לציבור הרחב, שם תוכלו בארבע שעות בלבד ללמוד כיצד להציל חיים, לבצע החייאה ולהשתמש במכשיר דפיברילטור בקורס עזרה ראשונה פשוט וקל.
קורס עזרה ראשונה שעשוי להציל את חיי יקירכם ברגע האמת.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של יהודה

חופשה נעימה

היעדים של הישראלים היוצאים לחו"ל בפסח ובקיץ

דילוג לתוכן