מהו עיסוי רקמות עמוק?

פירוק הידבקויות שרירים
ביצוע עיסוי בגב
תמונה: https://pixabay.com/photos/massage-shoulder-human-relaxation-2768833/

בגוף האדם שכבות של שרירים. עיסוי רקמות עמוק הוא טכניקת עיסוי מקצועי, המתמקדת בלחיצה על מנת להגיע אל השכבות העמוקות יותר של השרירים ורקמות החיבור.
עיסויי רקמות עמוק משמש לפירוק הידבקויות שרירים – הידבקויות אלה עלולות ליצור הפרעה בזרימת הדם ולגרום לכאבים ולדלקות. בנוסף להקלה על כאב, העיסוי העמוק מסייע בשיפור מגבלות תנועה, הנובעות מפציעות או מתיחה, ולהפגת מתחים.

בטיפול בעיסוי רקמות עמוק משתמשים בלחץ חזק ואיטי כדי לעסות שכבות עמוקות של שרירים ואת רקמת החיבור המקיפה אותם. המעסה מתחיל בלחץ קל יחסית, על מנת לחמם את השרירים, ולאט עובר ללחץ עמוק המחליק לאורך סיבי השריר ורקמת החיבור, כדי לפרק הידבקויות ולתקן את סיבי הרקמה.

יתרונות

עיסוי רקמות עמוק פופולרי במיוחד בקרב ספורטאים ואנשים פעילים פיזית.

ההתארכות של רקמת החיבור, השרירים והגידים מציגה תוצאות טובות בשיפור תנועת מפרקים, התאוששות מהירה יותר מפציעה, יציבה טובה יותר, כמו גם תחושות של רווחה ורוגע.

בשונה מעיסוי רגיל, ועל אף תועלתו של עיסוי רגיל, עיסוי רקמות עמוק נחשב לאינטנסיבי יותר ועל-כן הוא גם מציג תוצאות ניכרות יותר.

מטרת עיסוי הרקמות העמוק

לשחרר מתח, באמצעות "צביטות" איטיות ולחץ עמוק על האזורים המתוחים, תוך שעוברים על סיבי השרירים, הגידים ורקמת החיבור. עיסוי זה יעיל במיוחד לאזורי מתח מוכרים לנו כמו הגב התחתון, הצוואר הנוקשה הכתפיים והשכמות

באיזה מקרים עוזר עיסוי הרקמות העמוק

חשוב לציין שבשונה מעיסויים הנהוגים במכוני ספא שונים, הרי שעיסוי רקמות עמוק איננו נחשב לנעים למגע. מדובר בפרקטיקה שמטרתה לערוך מניפולציות על השרירים ולהפעיל רמות לחץ שונות שלעתים אף מעוררות תחושת כאב.

העיסוי יעיל עבור:

החלמה מפציעות כגון פציעות ספורט או צליפת שוט

תנועה מוגבלת של הגפיים

בעיות יציבה

שרירים מתוחים באופן ניכר, ועוד

מתי אסור לעשות עיסוי רקמות עמוק?

לאור העובדה שעיסוי זה נחשב לאינטנסיבי יחסית, הרי שישנן התוויות נגד ברורות. אנשים הסובלים מבעיות של קרישת דם, אנשים בטיפולים כימותרפיים, נשים בהריון.

כמו כן במקרים של פצעים פתוחים, חום, ניתוח בחודשים האחרונים.

מה נרגיש לאחר העיסוי?

חשוב לציין כי לאחר עיסוי רקמות עמוק, המטופל או המטופלת עשויים להרגיש כאבים הדומים לשרירים תפוסים, ממש כמו לאחר ביצוע פעילות גופנית.

מי שאיננו מתכונן לכך, עלול במידה רבה לחשוב כי העיסוי הזיק לו או פצע אותו. אכן מדובר בעיסוי שפוצע את רקמת השריר, אך הכאב הוא למעשה סממן המעיד על כך שהעיסוי נעשה בצורה טובה.

הכאבים בהחלט מדמים את פציעות רקמות השריר לאחר פעילות ספורטיבית, והן בונות את עצמן מחדש.

מומלץ להרבות בשתיית מים לאחר העיסוי, וזאת לאור פירוק השרירים דבר אשר מביא להוצאתם של רעלנים רבים מתוך המערכת.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

בקבוק בושם

STORY PHARM בישראל

סיפור ההצלחה של מותגי העל בשמים ואיפור

מיטה

חדר השינה "כמקדש"

מהי הפרעת שינה כרונית וכיצד אפשר לשפר את השינה

דילוג לתוכן