החשיבות של סרטן השד גילוי מוקדם

להיכן כדאי לפנות?
רופא עם ציוד
צילום: pixabay

עד לפני מספר שנים זה לא היה נושא מדובר ולא היו מספיק מחקרים שנערכו בתחום סרטן השד. עם זאת, היום הדברים כבר נראים אחרת לגמרי. ראשית, היום יותר אנשים מכירים כבר את הסטטיסטיקה העגומה שבה מדברים על נשים רבות שחולות בסרטן השד. שנית, היום זה כבר ברור יותר מאי פעם: סרטן השד גילוי מוקדם מציל חיים. זו בדיוק גם הסיבה שנשים מעל גיל 50 מוזמנות להגיע ולעשות ממוגרפיה באופן קבוע, כי כך אפשר לאתר את סרטן השד והגילוי המוקדם הזה מסייע בצורה בלתי רגילה. אין ויכוח על כך שכל אישה שפונה אל כירורגית שד מקווה לשמוע שהכול בסדר. יחד עם זאת, אם מתברר שמשהו לא תקין והגילוי הוא מוקדם, הסיכוי לרפא את העניין בצורה שלמה הרבה יותר גבוה מאשר גילוי מאוחר. לכן הגיע הזמן להבין שכל העניין של סרטן השד ושל גילוי מוקדם הוא לא פרסומת. מדובר על אמת לאמיתה ולכן חשוב להגיע ולהיבדק תמיד.

סרטן השד גילוי מוקדם  – להיכן כדאי לפנות?

כשמדברים על סרטן השד גילוי מוקדם צריך להבין שיש כמה אפשרויות. מצד אחד, אישה יכולה לפנות אל מערכת הבריאות הציבורית ולחכות שיקבעו לה תור. מצד שני, זה בדיוק מה שעלול לסתור את העניין של גילוי מוקדם. כלומר, יש תקופות שבהם מערכת הבריאות הציבורית כל כך עמוסה, עד כי אותה אישה שרוצה להיבדק תקבל תור רק לעוד כמה חודשים. כאמור, במקרה של סרטן השד הגילוי המוקדם מציל חיים, ולכן ברור מדוע לא תמיד הרפואה הציבורית יכולה להוות את הפתרון הכי טוב שקיים. זו בדיוק הסיבה שבגללה כל אישה צריכה להיות מודעת גם לאפשרות של בדיקה פרטית, שכן כאשר יש לחץ או חשש, רצוי להיבדק כמה שיותר מהר וכך להתחיל לטפל בבעיה.

כירורגית שד מקצועית

כל אישה שרוצה לעבור בדיקה כי היא הפנימה את החשיבות של סרטן השד גילוי מוקדם, מחפשת כירורגית דד מובילה שאליה היא תוכל לקבוע תור כמה שיותר מהר. יחד עם זאת, לא תמיד זה פשוט, אפילו כאשר מדברים על רפואה פרטית. איך לבחור את אשת המקצוע הנכונה ועל מי באמת אפשר לסמוך במצבים כאלה? איזו רופאה כירורגית מביאה איתה את כל הידע הנדרש? ואיפה כל אישה במצב שבו היא דואגת תוכל לפחות להרגיש שמקשיבים לה בסבלנות? כל אלה לא משאירים מקום לספק. כאשר ישנו צורך באשת מקצוע מובילה בתחום הזה, הכתובת הנכונה היא ד"ר סמדר פקר ניר. ד"ר סמדר פקר ניר מביאה איתה את הניסיון ואת הידע הנדרש. היא גם אדיבה מאוד וברור לה שהיא פוגשת את המטופלות שלה בנקודה מלחיצה בחייהן, כך שהיא עושה הכול כדי לסייע וללוות אותן בדרך נכונה ומקצועית.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של עדו

מי אמר קיפוח?

על קיפוח רוב, קיפוח מיעוט ומה שביניהם