משקפי ראייה לילדים

ההבדלים ממשקפיים למבוגרים
ילד עם משקפיים
צילום: freepik.com

הצורך במשקפי ראייה בדרך כלל מורגש לראשונה על ידי ההורים כאשר ילדם אינו מצליח לפתח ראייה טובה. הילד עשוי להתקשות בקריאה, לראות את הלוח, או אפילו להתעדכן בשיחה.

הסיבה השכיחה ביותר לצורך במשקפיים היא שגיאת שבירה, המתרחשת כאשר קרני האור החודרות לעין אינן מכופפות כראוי כשהן עוברות דרך עדשת העין.

התמקדות לא נכונה בחפצים קרובים (כגון קריאה) וחפצים ממרחקים (כגון צפייה בטלוויזיה) עלולה להוביל גם לשגיאות שבירה אצל ילדים.

משקפי ראייה הם אביזר חשוב לילדים. הם עוזרים להם לראות טוב יותר וגם משפרים את הביטחון העצמי שלהם.

משקפי ראייה של ילד צריכים להיות נוחים, קלים לניקוי ועמידים. יש הורים שבוחרים לקנות משקפי ראייה עם מסגרת שגדולה מראשו של הילד כדי שיוכלו לצמוח לתוכם.

האם משקפי ראייה לילדים שונים משל מבוגרים?

משקפי ילדים שונים ממבוגרים מכיוון שראשיהם עדיין גדלים. משקפי ילדים צריכים להיות גמישים ומתכווננים יותר כדי שיוכלו לצמוח איתם.

ראשו של ילד גדל בסנטימטר אחד בשנה, וצמיחה זו אינה זהה בכל חלקי הראש. חלק הרקה של המסגרת צריך להיות גמיש מספיק כדי להכיל את הצמיחה הזו, ועדיין לספק התאמה צמודה לחלק האחורי של הראש. כך ילד יכול להרכיב את המשקפיים שלו זמן רב יותר מבלי שיצטרך לקנות חדשים מדי שנה או שנתיים.

משקפי ראייה משמשים לתיקון או שיפור הראייה. ניתן לרשום משקפיים גם לילדים. ילדים בארצות הברית נדרשים כעת לעבור בדיקת עיניים לפני תחילת הלימודים.

משקפי ראייה לילדים שונים מאלה של מבוגרים. המסגרות קטנות יותר והן זקוקות לעדשה רחבה יותר בחלק התחתון כדי להכיל את העיניים המתפתחות שלהן.

המרשם לילדים מבוסס על גילם, לא על גודל הראש כמו אצל מבוגרים.

משקפי ראייה לילדים מתוכננים להיות קלים ונוחים. יש להם גם גודל מסגרת קטן יותר, וזה חשוב לילדים שעדיין גדלים.

סוגי משקפי ראייה

ישנם שני סוגים עיקריים של משקפי ראייה לילדים: אלה עם עדשות ביפוקל ואלה ללא. ילדים עם עדשות דו-מוקדיות צריכים לוודא שהם לא יושבים קרוב מדי למסך הטלוויזיה או המחשב, כי הם יהפכו בסופו של דבר לקוצר ראייה.

משקפי ראייה לילדים יכולים להיות החלטה קשה להורים לקבל. הם לא בטוחים אם ילדם מבוגר מספיק כדי להזדקק להם, ואם כן, איזה סוג של משקפיים עליהם לקבל.

כשזה מגיע לילדים ומשקפיים, יש הרבה דברים שאתם צריכים לקחת בחשבון לפני שרוכשים משקפיים. למשל, הגיל בו ילדכם זקוק להם, גודל ראשו, צורת הפנים והעיניים והיכולת שלו לראות בבירור ללא משקפיים.

אם יש לך ילד צעיר שחווה בעיות ראייה או פוזל בעת קריאה או צפייה בטלוויזיה, ייתכן שהוא זקוק למשקפי ראייה. רופא הילדים שלך יוכל לעזור לך לקבוע אם ילדך זקוק למשקפיים או לא.

משקפי הראייה לילדים מיוצרים במיוחד לפנים של ילדים. הם לא מיועדים רק לילדים, אלא גם להורים שנאלצים להתמודד עם התקפי הזעם ושינויי מצב הרוח של ילדם. בעזרת המשקפיים ניתן לשפר את הראייה של הילד ולעזור לו להתמקד בעבודתו.

היכנסו לאתר שלנו ונעזור לכם מולטיפוקל

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של גד

אין לי

שיר על חסר

ציור סמלי

חשמל מודרני

מעבר אקטיבי למקורות אנרגיה ירוקים

צילום של משה

הצצה אל התופת

על ספר השירים "שמרי על הקיכלי" מאת צילה זן-בר צור