מדרסים בהתאמה אישית

זקוקים למדרסים?
מדרסים צבעוניים
תמונה: freepik.com

כל מה שצריך לדעת על שוק המדרסים וכמה טיפים לבחירה חכמה, כאן לפניכם

קצת על מדרסים

שוק המדרסים כולל מדרסים בשני סוגים:

מדרסים רגילים- המדרסים אותם ניתן לראות בחנויות ציוד ספורט או בסופר פארם וכדומה הינם מדרסים רגילים, אשר כל אדם יכול לרוכשם. בהשוואה לכך, כאשר מדברים על מדרסים בהתאמה אישית הסיפור קצת שונה.

מדרסים בהתאמה אישית- מדרסים המיוצרים במכונים אורתופדיים בהלימה לכף רגלו של המטופל, ואינם מצויים בחנויות רנדומליות. 

מדרסים בהתאמה אישית- קהל היעד

בשונה ממדרסים רגילים המתאימים לאנשים המחפשים נוחות, מדרסים בהתאמה אישית מיועדים לכאלה הסובלים מבעיות אורתופדיות בכפות הרגליים.

מדוע חשוב לבחור במדרסים בהתאמה אישית?

כאשר ישנה בעיה אורתופדית בכף הרגל, רבים טועים בהנחה שניתן לגשת לחנות הקרובה ולרכוש מדרסים רגילים, אך הנחה זו שגויה ואף עלולה להוביל לנזקים נוספים אצל אלה הסובלים מבעיות רפואיות של כפות הרגליים.

בדקו האם קיימת תעודה המעידה על מומחיות בעל המדרסים

חלוק לבן וכמה מדרסים יכולים לעשות רושם מקצועי, אך אינם מעידים על מידת המומחיות של האדם הניצב מולכם. לכן, ראשית בקשו לראות תעודה מטעם גוף מוכר המכשיר את לומדיו לייצר מדרסים ורק לאחר מכן קבלו את עצותיו והמלצותיו באשר למדרסים המתאימים לכם.

שנות הניסיון

עולם המדרסים כולל סוגים רבים של מדרסים לבעיות שונות, ובכדי להביא לפתרון הבעיה יש לדעת להתאים את המדרס מתאים מתוך שלל המדרסים אותם השוק מציע. לכן, העדיפו לגשת למומחה בעל מספיק שנות ניסיון, כך שיוכל להתאים עבורכם את המדרס הטוב ביותר לצורך פתירת הבעיה. מנגד, מומחים מתחילים או חסרי ניסיון עלולים להטעות אתכם עקב חוסר הניסיון, וגם אם מחירם זול ומפתה, בכפות רגליים, המהוות בסיס הכרחי לרוב תפקודו התקין של האדם- לא משחקים.

המלצות

שאלו מכרים, חברים ומשפחה לגבי מכון אורתופדי עליו אתם מתלבטים. תשאול וחקירה יכולים לספק לכם מידע רב וחשוב שלא תמיד תוכלו לשמוע או לקרא ברשת. מלבד זאת, ישנו סיכוי גבוה יותר להתמודדות יעילה עם הבעיה ממנה אתם סובלים כאשר אתם פונים למכון בו טופלו אחרים קודם, ואילו בפנייה למכון בלתי מוכר, הסיכוי להתמודדות יעילה הכרוכה בהתאמה מדויקת, נמוך יותר.

הליך לקיחת מידות

מרבית המקומות המוכרים מדרסים בהתאמה אישית לוקחים מידות באמצעות קופסה העשויה ספוג בה האדם מטביע את כף הרגל ועותק מנח כף הרגל משמש כבסיס להכנת המדרסים. הבעייתיות הכרוכה בשיטה זו היא ששימוש בקופסת ספוג אינה מאפשרת דיוק מקסימלי. מלבד אי הדיוק הכרוך בהכנת מדרסים בהלימה לשיטה זו, אתם עלולים למצוא את עצמיכם מתמודדים עם הבעיה ללא כל שיפור ואף להוציא כספים רבים עבור מדרסים שאינם תורמים לבעייתכם.  מנגד, מכונים אורתופדיים מקצועיים, לא ייקחו מידות בשיטה זו, אלא על ידי תחבושות העשויות גבס, אף ששיטה זו מורכבת יותר ומצריכה ידע ומקצועיות, כך שכאשר מדובר בבריאות, אין להתפשר.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

דילוג לתוכן