גמילה מציפרלקס

אפשר, וכדאי!
רופא עם ציוד
צילום: pixabay

כשמכורים, זה מפחיד. יש תחושה של חוסר אונים, של תלות, של חוסר יכולת, של התמכרות. גם אם רוצים להפסיק, פעמים רבות זה נראה ומרגיש בלתי אפשרי, לא נגיש, ומחוץ להישג יד. ובכל זאת, מיליוני מכורים, מכל מיני סמים וחומרים, הרגלים והתנהגויות, נגמלים מדי שנה בכל העולם. גמילה מציפרלקס היא לא רק אפשרית אם ככה, אלא היא גם כדאית, כי היא נותנת לכם את המושכות בחזרה לידיים, ובונה בתוככם את הביטחון העצמי ההכרחי לחיים הרמוניים יותר, בריאים יותר, נעימים יותר.

הציפרלקס הפך למוצר מדף, משהו שכולם מכירים, ורבים נוטלים. לא עוד תופעה של השוליים, הדיכאון והחרדה הם דבר נפוץ עד מאוד, בכל שכבות הגיל, בכל שכבות האוכלוסייה, וללא אפליה מגדרית. צעירים ומבוגרים כאחד פוגשים בקשיים רגשיים ומחפשים מזור למכאובם, והרפואה המערבית מציעה מזור בצורת תרופות. בעוד שלתרופות אלו השפעה מאוד חיובית על מצב רוחם ועל חווית החיים של אלו הסובלים מדיכאון, הרי שיש להן גם צדדים מאתגרים יותר – הראשון הוא הסטיגמה, והשני הוא סכנת ההתמכרות.

גמילה מציפרלקס עושים עם ליווי, ומצליחים

יש דברים שאנחנו יכולים לעשות לבד, אבל בכל הנוגע לגמילה מחומרים והרגלים, ובטח שבמצבי גמילה מציפרלקס, חשוב לקבל את התמיכה הנכונה. ישנם לא מעט אתגרים שאתם עלולים לפגוש בדרך לגמילה מן החומר החזק הזה. כדי לפגוש את האתגרים בצורה מוצלחת, לעבור דרכם בבטחה, ולמצוא את עצמכם בצד השני – נקיים מההתמכרות ומהצורך בחומר, אתם צריכים להיתמך על ידי אנשי מקצוע המתמחים בליווי נגמלים.

במהלך הגמילה מהציפרלקס אתם עלולים לפגוש קשיים שונים, כגון:

  • רעד בכל מיני שרירים בגוף
  • בחילה וחוסר תיאבון
  • סחרחורות ודיסאוריינטציה
  • כאבי ראש בדרגות חומרה שונות
  • מצבי עייפות קיצוניים במיוחד
  • עליה בתסמיני הדיכאון שהובילו אתכם לציפרלקס מלכתחילה
  • מפגש עם מצבי רוח משתנים וחזקים שמאיימים להשתלט עליכם

פיקוח רפואי מקצועי כפי שניתן לקבל במרכז גמילה הוא חיוני, אם כך, להצלחת תהליך הגמילה.

גמילה עושים במרכז גמילה

מרכז גמילה הוא ללא ספק המקום הנכון ביותר לעבור בו תהליך של גמילה מציפרלקס. אחד הדברים החשובים שיש לזכור הוא כי כדאי לעבור את התהליך המאתגר פעם אחת בלבד, בצורה מוצלחת. אם אתם מנסים להיגמל, אך נכשלים בתהליך, אתם עלולים לייצר תסכול ותלות גבוהה יותר, או לפחות חוויה של תלות גבוהה יותר בחומר הנצרך.

הדבר נכון לציפרלקס כמו שהוא נכון לכל חומר ממכר, שכן כאשר אנו מנסים להיגמל ונכשלים, ברמה הרגשית אנו עוברים טראומה, ומנטלית אנו יוצרים סיפור שבו אנחנו לא מסוגלים להיגמל. כאשר אנו עוברים את תהליך הגמילה עם התמיכה הנכונה, אנו מעלים בצורה דרסטית את הסיכוי שלנו להצליח בתהליך הגמילה, על אף האתגרים שבו, ולצאת מנצחים מן הצד השני.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של בורוכוב

סיבות לדאגה

סקירה כללית על חברת "אפל" (Apple)

תמונה של מיקי

את כולם, עכשיו!

ממשלת ישראל חייבת לשחרר את החטופים ללא דיחוי

דילוג לתוכן