אישיאס

כאב שמקשה על תפקוד יום יומי פשוט
רופא עם ציוד
צילום: pixabay

ההתמודדות עם כאבים בעיה לא פשוטה בכלל שישראלים רבים מתמודדים איתה כמעט ברמה יומיומית. אתם אולי לא מודעים בזמן אמת לחומרה של הבעיה. אבל באותה נשימה אתם לא יכולים להרשות לעצמכם להגיע למצב שבו הגוף שלכם סובל מכאבים חמורים, כמו למשל כאבי אישיאס שמשפיעים על אזור האגן או הגב התחתון ומקרינים לרגליים. יש מגוון רחב של טיפולים שאפשר לקבל בשביל להתמודד עם כאבי אישיאס, וזה אתם לא חייבים לסבול בגלל שהגוף שלכם נמצא במצב סטרס. יחד עם זאת, בשביל לאבחן כאבי אישיאס צריך לפנות לעזרתו של רופא מומחה ומקצועי, שיכול לבצע הבחנה וגם לבנות את תוכנית הטיפול הנכונה בשבילכם, ויפה שעה אחת קודם. במדריך הקרוב נעזור לכם להכיר רקע תאורטי על כאבי אישיאס, מה שיאפשר לכם להבין באיזה שלב צריך לפנות לקבלת עזרה וטיפול.

מה הוא כאב אישיאס?

כדי להתמודד בצורה נכונה עם כאבי אישיאס, צריך לשאול כמה שאלות שנותנות רקע על המחלה:

  1. למה זה קורה? השם של התופעה הרחבה של כאבי אישיאס הוא סיאטקה התופעה נפוצה מאוד אצל אנשים שמרימים משאות כבדים. התופעה מתפתחת בהדרגתיות אבל יכולה להופיע בתור התקף חד ופתאומי שמייצר תחושת כאב חדה. לעיתים הכאב יופיע בעוצמות שונות אך בצירוף של תופעות נוספות כמו נימולים ברגליים או חולשה.
  2. עד כמה זה נפוץ? כאבי שיהיה שם תופעה נפוצה מאוד, אשר באה לידי ביטוי בעיקר באוכלוסיות נשים, אבל גם גברים חווים את הכאבים. לפי הספרות הרפואית, 8% מכלל אוכלוסיית העולם יסבלו בשלב כזה או אחר בחייהם מהתופעה. השכיחות לתופעה עולה מגיל 40 ואצל אנשים אשר עוסקים באופן קבוע בפעילות גופנית כמו ספורטאים או עובדים בעבודות פיזיות.
  3. מהו המקור לכאבים? החיבור שבין עמוד השדרה להגן הוא הבית של עצב השת. העצב מחבר בין עמוד השדרה על החלק התחתון של הגוף והוא עצב חיוני שמעביר מסרים לפלג הגוף התחתון. כאבי אישיאס הם כאבים שנוצרים כתוצאה מלחץ אשר מופעל על עצב השת. הלחץ יכול להיגרם מסיבות שונות, כאשר פריצת דיסק היא אחת מהסיבות הנפוצות ביותר לבעיה.

 

האבחון והטיפול שישנו את חייכם

כאשר סובלים תקופה ארוכה מכאבים שדומים לכאבי אישיאס, צריך לעצור ולפנות לקבלת אבחון. האבחון הרפואי הוא אבחון מעמיק שבוחן את כל הסיבות האפשריות להיווצרותם של הכאבים. מציע טיפול שמשלב בין טכניקות שונות. ובעיקר עוזר לכם להקל על הכאבים ולייצר שגרת חיים טובה יותר גם תחת הסיטואציה שבה אתם נמצאים כעת. אז אם חשוב לכם לשמור על איכות החיים ועל רמת החיים שלכם, ואתם לא רוצים לגרום סבל נוסף לגוף שלכם, כדאי לפנות ויפה שעה אחת קודם לעזרתו של רופא מומחה שיכול לאפשר לכם לקבל את הטיפול הנכון ביותר למצב שבו אתם נמצאים.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של קימל

אולי אנחנו טועים?

חמאס והג'יהאד האסלאמי מנהלים את המערכה מעל לראשינו