החלפת שתלים בחזה

מתי יש לעשות זאת?
רופא
צילום: pixabay.com

רפואה פלסטית היא נפלאה; יש בה כל כך הרבה יותר מהנראה לעין – יותר מהרצון לאהוב את עצמנו יותר, יותר מהרצון 'לתקן' בעצמנו את מה שלנו לא נראה מספיק טוב. היא מחזירה את הביטחון העצמי שלנו ומסייעת לנו לחזק אותו אפילו יותר. החלפת שתלים למשל הוא הליך שכל אישה שעוברת השתלה, כנראה תצטרך לעבור בשלב כזה או אחר. זאת מכיוון שגם הליכים פלסטיים, לעתים זקוקים לחיזוק, השלמה ואפילו תיקון.

4 מצבים בהם עולה הצורך לבצע החלפת שתלים

באופן טבעי, נחשוב שברגע שהשתלים נמצאים במקומם, החיים יכולים להמשיך כרגיל, רק עם תוספת! ובכן, כמו כל הליך רפואי אחר גם החלפת שתלים נדרשת לעתים לא רק מהסיבה שפשוט מתחשק לנו לשנות את הצורה או להגדיל אפילו יותר. לעתים, מדובר בסיבה רפואית של ממש. הנה 4 סיבות עיקריות להחלפת שתלים:

  • צניחת שד – לאחר ניתוח הגדלת חזה, קורה לעתים מצב רפואי בשם 'צניחת שד' הדורש להחליף את השתלים. במקרה זה, החלפת השתל לא מספיקה ויש צורך בפעולה נוספת שמטרתה לתקן את צניחת השד. אם מדובר בצניחה קלה, תספיק החלפת השתל לאחד גדול יותר בכדי לספק נפח לשד. במקרים של צניחה משמעותית יש צורך להסיר חלק מהעור העודף שנוצר כתוצאה ממתיחת העור, ובאמצעותו לעצב מחדש את השד.
  • היווצרות קופסית – הקופסית הנה רקמת החיבור העוטפת את השתל ונרקמת סביבו בתהליך טבעי. הקופסית בדרך כלל אינה מפריעה ואפשר לחיות איתה בשלום למשך שנים. הבעיה מתחילה כשהיא הופכת לגדולה, עבה וקשה מידי, מה שגורם לנוקשות מסוימת במגע השד ולעתים גם לכאב. במצב זה, יש להחליף את השתלים.
  • קרע בשתל – לא תופתעו לשמוע שזו תופעה שהולכת והופכת נדירה יותר. בכל יום שעובר צצים עוד ועוד שתלים חדשים יותר, עמידים יותר וחזקים יותר. כך, תופעת הקרעים נעלמת לה מהעולם. עם זאת, כשכן נוצר קרע בשתל חשוב מאוד להחליף אותו במהירות שכן הקרע עלול להביא לדליפת סיליקון, לפגיעה קוסמטית ואסתטית בחזה, ועוד.
  • שינוי גודלהחלפת שתלים מתבצעת גם מהסיבה הפשוטה שעולה רצון כלשהו להחליף את גודל החזה; להקטין את השתלים או להגדיל אותם. חשוב לציין שבאופן כללי, לאחר שש שנים מיום הניתוח מומלץ מאוד להחליף את השתלים בדגמים חדשים ומתקדמים יותר טכנולוגית, וכך ליהנות מהיתרונות שלהם ולהפחית את הסיכוי לסיבוכים.

לבחור את הרופא הנכון

החלפת שתלים והשתלה בכלל, היא לא הליך שאפשר לבצע אצל כל רופא. בדקי את ההסמכה של הרופא שמצאת, חפשי עליו המלצות וביקורות ואל תוותרי על פגישת ייעוץ ראשונית. רק לאחר שבידייך יהיה כל המידע, תוכלי לבחור בלב שלם את הרופא שתחת ידיו, התהליך יתבצע על הצד הטוב ביותר ובאיכות מקצועית גבוהה!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של סטיב

מלחמת התשה

רוסיה ואוקראינה, לאן פנינו?