רופא שיניים לילדים

התמחות חשובה לילד שלך
תמונה: freepik

עולם רפואת השיניים מתחלק להרבה מאוד קטגוריות. פריודונטיה, אנדודונטיה, פדודונטיה, אורתודונטיה, ועוד שמות כאלו ואחרים של התמחויות ותתי התמחויות שלא כולם מכירים (ואולי טוב שכך). ישנה התמחות אחת שעולה מעל כולם במורכבות שלה, באספקטים הרגשיים שהיא מביאה, והיא ההתמחות בילדים. רופא שיניים לילדים צריך להחזיק באמתחתו הרבה מעבר לידע הטכני המחייב כל רופא שיניים אחר, בכל התמחות אחרת.

מעבר למובן מאליו, כלומר לידע הרפואי, האנטומי והפיסיולוגי הדרוש בכדי לתת מענה לצרכים רפואיים של ילדים, שהשיניים שלהם עדיין גדלות, אולי אפילו עוד לא התחלפו, הרי שיש עוד ידע עצום, שלא תמיד ניתן ללמוד אותו מבחוץ, והוא הקשר עם הילד, והיכולת ליצר דיאלוג ותחושה נעימה סביב הטיפול.

החשיבות של עבודה עם רופא שיניים לילדים

אנחנו, החיים בעולם של המבוגרים, יכולים לקחת החלטה רציונלית, ולמרות החשש, אי הנוחות, ואפילו שזה לא הדבר שהיינו מעדיפים לעשות כעת, אנחנו לוקחים את עצמנו, משתרעים על כיסא הטיפולים, ומתמסרים לרעש המכונות ולידיו המיומנות של רופא השיניים שלנו. ילדים, לעומת זאת, יעדיפו כמעט תמיד לקום וללכת מהסיטואציה הזו, שלא לומר לברוח ממנה, אם רק תינתן ההזדמנות.

הסיבה היא כמעט תמיד פחד, והפחד שלנו נשען תמיד על הלא נודע או על השערת הנודע. הילד שלכם משער שהולך לכאוב לו. הוא משער שזה הולך להיות לא נעים, לא כיף, מעצבן, וכואב. רופא שיניים לילדים צריך לדעת להיות בתקשורת מעולה עם הילד, בכדי לאפשר לו לקבל את כל מה שהוא צריך כדי שיהיה רגוע, שקט, ובטוח בעצמו. משימה לא קלה, לא לרופא ולא לילד, אך ביחד הם יכולים להגיע לדרך האמצע, ולייצר טיפול מוצלח.

רופאי השיניים המתמחים בילדים לא רק מטפלים במקרי החירום שעולים מעת לעת, כאבי שיניים, חורים ועששת. תפקידו של רופא השיניים להנחיל בילדכם את הידע הדרוש בכדי לשמור על השיניים שלו בריאות, לעזור לו לרכוש הרגלים בריאים לחיים, ולא פחות חשוב – לעזור לו לייצר תחושות חיוביות בכל הנוגע למפגש עם רופא השיניים.

מי מפחד מרופא השיניים?

ככל הנראה שאתם, הקוראים זאת, ברמה זו או אחרת, לפחות בתת המודע, מחזיקים בפחד כזה או אחר מרופא השיניים. נכון, לרוב זה לא אישי כלל, שהרי זה לא רופא זה או אחר שהכאיב לכם בכוונה. מדובר במקצוע מאתגר בו העבודה מתרחשת באזור רגיש במיוחד – חלל הפה.

לא רק העבודה עם השיניים והעצבים הרגישים שלהן, אלא גם העובדה כי הכול מתרחש בסביבה סוראליסטית בה  אתם שוכבים בפה פעור ומישהו מחטט לכם בחלל הפה, תחושה מוזרה שיכולה להרתיע גם אדם בוגר, ובטח שילד. רופא שיניים לילדים יודע לבנות יחסי אמון עם הילד שלכם, ולעזור לו להתגבר וללמוד כי זה בסדר לקבל טיפול שיניים, ולא צריך לפחד, ידע שימשיך ללוות אותו, בתת המודע, גם לחייו הבוגרים.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של גדעון

פרס ישראל לאן?

בעקבות המחלוקת בעניין הענקת פרס ישראל

צילום של אבי רוזנטל

לא הקלף מלוכלך

על הסרט "קלף מלוכלך" ועל רמאויות בברידג'