פצעים קשיי ריפוי

לרפואת מומחים יש שיטות טיפול חדשות
רופא עם ציוד
צילום: pixabay

פצעים קשיי ריפוי עשויים להתרחש במגוון אופנים, והם משפיעים במיוחד על אוכלוסיית הקשישים. כמו כן, אנשים שסובלים מסוכרת מסוג 1 או 2, עשויים להתקשות בריפוי פצעים, במיוחד בגפיים, כגון הרגליים. פצעים קשיי ריפוי כוללים פצעי לחץ, שנקראים גם פצעי מיטה, או חתכים ופצעים כירורגיים.

טיפול רפואי של מומחים במרפאה פרטית מאפשר לאנשים שסובלים מפצעים קשיי ריפוי, לקבל תכנית טיפול מותאמת אישית לחומרת הפציעה שלהם ולגורמים שהובילו לפציעה.

פצעי לחץ

פצעי לחץ נוצרים ברוב המקרים במקרים בהם אנשים מרותקים למיטה למשך פרקי זמן ארוכים כגון בעקבות מחלה ממושכת או במקרה של קשישים. פצע לחץ מתחיל להיווצר באזור בעור שהיה נתון ללחץ פיזי במשך זמן רב, וכתוצאה מכך זרימת הדם לאזור מואטת.

העור עלול להתחיל להיפגע, כאשר השכבה התת עורית נחשפת, ונוצרת גם חשיפה לשרירים ולגידים, במקרים חמורים יותר. הסיווג לפצעים אלו הוא פצעים קשיי ריפוי, שכן מכיוון שהמטופל אינו יכול לנוע, נדרשת תכנית טיפול של רופאים מומחים במרפאה פרטית להקלת הלחץ על האזור הפצוע באופן מלא.

וזה עוד לא הכול, שימו לב למה נדרשת רפואת מומחים:

במקרים רבים, הטיפול בפצעי לחץ מחייב רפואת מומחים מכיוון שברוב המקרים הם אינם מתגלים עד שהם מתקדמים לשלב קשה, מכיוון שבדר כלל הם מתרחשים מתחת לגוף המטופל ולכן קשה לאתר אותם.

פצעי סוכרת

דוגמא נוספת של פצעים קשיי ריפוי היא סוכרת מסוג 1 או 2. אם חולה סוכרת מפתח כיב בכף הרגל, פגיעה בעור שנגרמת כתוצאה מלחץ מופרז על אזור קטן בכף הרגל, המצב עלול להחמיר במהירות.  מצב זה עלול להתרחש בעקבות מגוון תנאים בסיסיים, והגורם העיקרי הוא אי ספיקה ורידית, המקום בו הוורידים בתוך החלקים ההיקפיים של הגוף, למשל הרגליים, אינם מתפקדים כראוי.

במצבים בסיסיים אלה, הכיב אינו מסוגל להירפא לחלוטין, מכיוון שאין מספיק זרימת דם לעור שמקיף את הפצע, והאזור חסר בטסיות ובמרכיבי דם מרפאים אחרים.

אותה בעיה עלולה להתעורר אם אדם שסובל מסוכרת מסוג 1 או 2 עובר ניתוח בחלקים היקפיים של הגוף, מכיוון שהפצע הניתוחי אינו מסוגל להחלים באופן מלא, מה שבדרך כלל מוביל לזיהומים, אלח דם או נמק, שכולם מסווגים בקטגוריית פצעים קשיי ריפוי.

טיפול מתקדם בפצעים קשיי ריפוי

ברוב המקרים, פצעים קשיי ריפוי מטופלים במרפאת מומחים פרטית, לפי תכנית טיפול מותאמת אישית. טיפול המומחים נדרש במיוחד במקרים בהם לא נראה שיפור, ויש לנקוט באמצעים מתקדמים שיסייעו לפצע להחלים באופן מלא, כמו למשל טיפול בשיטת השתלת עור.

בגישה זו, השתלים נלקחים מחלקים אחרים של הגוף ומסייעים באיטום פצעים שאינם נסגרים במלואם, כגון כיבים גדולים. טיפול במרפאה פרטית חיוני לתהליך שלם ומקיף לריפוי פצעים קשיי ריפוי, כדי למנוע נזק נוסף והחמרת הפציעה והשפעתה על כל הגוף.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

דילוג לתוכן