כל מה שרציתם לדעת על ניתוחי בטן

אסתטיקה כירורגית
רופא עם ציוד
צילום: pixabay

אם הגעתם לעמוד הזה, אתם ככל הנראה מתעניינים בעולם הניתוחים הפלסטיים, ומחפשים להבין יותר פרטים על האפשרויות השונות של ניתוחי בטן. במאמר קצר זה נסקור את התחום במספר זוויות, בכדי שתוכלו להבין אותו מספיק בכדי להגיע להחלטה ראשונית, ואולי אפילו לקבוע פגישת ייעוץ כדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם ברמה האישית, מול הרופא המנתח.

ניתוחי בטן אסתטיים הם עדיין ניתוחים, כלומר הליכים פולשניים שיש לבצע רק עם רופא מומחה. התחום הזה, של אסתטיקה כירורגית, הינו תחום וותיק במיוחד, שגדל והשתנה עם השנים, הלך והתפתח והגיע כיום לרמה גבוהה במיוחד. הרמה בתחום זה נבדקת בשני אופנים –

  1. התוצאות הנראות לעין – כלומר רמת הגימור של הניתוח, והנראות האסתטית של האדם בתמונות ברורות של לפני ואחרי הניתוח, וכמובן מדד שביעות הרצון של המטופל.
  2. ברמה הכירורגית – איכות העבודה והסיום הבריא של העבודה, שהרי יש לוודא שהניתוח נעשה לא רק בהצלחה אסתטית, אלא גם ללא סיבוכים, ובצורה החלקה והמקצועית ביותר.

סוגים של ניתוחי בטן

ממש כמו בכל תחום אחר, גם ניתוחי בטן מגיעים במגוון אפשרויות וצורות. האפשרויות האלו נועדו לתת מענה למקרים שונים ומגוונים של בטנים, בכדי לא להשאיר אף אחד מקופח.

  • מתיחת בטן – למטה ולמעלה, מהטבור לערווה ומהטבור לעבר כלוב הצלעות, העור המיותר מוסר והבטן מקבלת מראה מתוח יותר, וזו השיטה הנבחרת במידה ויש לכם עודפי עור רבים במיוחד.
  • "מיני" מתיחה – למרות שהוא נעשה בהרדמה כללית, הרי שהניתוח הזה פשוט יותר ומהיר יותר, ובעצם כולל הסרה של עודפי עור שנמצאים בבטן התחתונה בלבד (או בעיקר). הניתוח מסיר את העודפים הללו, ומאפשר התאוששות ללא אשפוז.
  • מתיחה אורכית – החיסרון של הניתוח הוא אופי הצלקת, במרכז הבטן מלמעלה עד למטה, אך מעבר לכך הניתוח מייצר מראה נאה במיוחד של הבטן וקו המותניים המקבל הדגשה. זה מתאים דווקא למטופלים אשר ריכוז העור העודף שלהם נמצע סביב הטבור, ולא בבטן התחתונה או העליונה.

ומה עם השומן העודף?

ניתוחי בטן מאפשרים שיפור המראה במספר אספקטים, כאשר סילוק השומן העודף הוא אחד מהם. בהליך שאיבת השומן ניתוח לסלק עודפי שומן מאזורים שונים, תוך עיצוב מראה הגוף מחדש. לרוב ההמלצה הגורפת היא לשלב את הניתוחים להליך אחד, ובעצם לבצע שאיבת שומן לעיצוב הבטן ואז מתיחת בטן לפי הצורך בכדי לתת את העיצוב המלא לבטן החדשה שלכם.

בנוסף למתיחת העור והסרת השומן העודף הרי שניתן, ובמקרים מסוימים אף מומלץ לבצע הליך של הידוק שרירי הבטן, כחלק מניתוחי בטן למתיחה. פרט לניתוח האחרון, ההתאוששות מניתוחים אלו מהירה יחסית, ולרוב תוכלו לחזור לשגרת החיים לאחר פחות משבועיים, או לפחות לשגרה של פעולות יומיומיות. פעולות אינטנסיביות יותר דורשות החלמה ארוכה יותר, בכדי לא לפגוע ברקמות המתגבשות ומחלימות בקצב שלהן.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך