כנראה מצאנו קורס שלא כדאי לדחות למחר

קורס שיכול להציל חיים
תרגול החייאה
צילום: freepik

כיום אנו עדים לתופעה ההולכת ומתרחבת והיא כמות הקורסים המקוונים שצצים כמו פטריות אחר הגשם. התופעה מבורכת ומראה על כמות ידע וכישורים רבים שניתם לרכוש כיום ללא מאמץ רב – ממש מהספה בבית. אנשים אוהבים להירשם לקורסים על מנת להעשיר את הידע ולהתקדם בקריירה או בכישורים האישיים והחברתיים. כל אחד רשאי לבחור את הקורס המועדף עליו וללמוד בזמן ובמקום הנוחים לו. לכל קורס יש חשיבות מעט שונה, ויש כאלה שאפילו ניתן ללמוד אותם באיטיות. אך יש קורס אחד שלא כדאי לכם לדחות למחר, ומוטב לסיים אותו הכי מהר שרק אפשר. בטח אתם כבר מנחשים באיזה קורס מדובר, אחד שעושה לרוב את ההבדל בין החיים למוות – פשוט כמו שזה נשמע. כמובן שהתכנסנו כאן על מנת לדבר על קורס עזרה ראשונה – קורס ששווה כל דקה שתשקיעו.

 

קורס שיכול להציל חיים

קורס עזרה ראשונה הינו מיוחד בכך שהוא לא שמיועד רק בשביל להעשיר את הידע שלכם, אלא הרבה מעבר לכך – מדובר בהצלת חיי אדם. קורס עזרה ראשונה יכין אתכם לכל תרחיש חירום רפואי ובמיוחד ילמד אתכם להתמודד עם מצב דום לב. כל מי שעבר בהצלחה קורס שכזה יכול לתפקד בזמן חירום, ולהעניק לאנשים טיפול ראשוני. זה נכון שלא מדובר על טיפול שיכול להחליף פרמדיק, רופא או טיפול מתקדם בבית חולים, אך עדיין מדובר על מענה הולם שבהרבה מקרים הוא הקריטי ביותר לחיי המטופל שעובר אירוע חירום רפואי. ישנם לא מעט מקרים אשר בהם אדם שלמד עזרה ראשונה הציל חיי אדם  בזכות הפעולות המהירות וממוקדות שביצע בשטח עוד לפני הגעת צוות רפואי מיומן.

 

לא ניתן לדעת מה עלול לקרות ומתי הידע שלנו יבוא לידי ביטוי

אנו עלולים לחשוב כי אין סיכוי שיתרחש אירוע רפואי לידנו אך אף אחד לא יודיע לנו על כך לפני – זה פשוט קורה בשנייה וזהו – פתאום צריך לפעול ומהר ככל האפשר כי כל שניה הינה קריטית וכל פעולה שלנו יכולה לעצור את ההידרדרות של המטופל. בפועל אף אחד לא באמת יכול לדעת מה יקרה בעתיד. אנשים יכולים להתמוטט ללא כל התראה מוקדמת, והידע שצברתם לאורך הקורס – הוא זה שיכול שיציל חיים. קורס עזרה ראשונה הוא אחד מהקורסים הכי חשובים שכל אחד מוכרח לעבור. אם יש לכם דילמה או שאלה בהקשר הזה תמיד תוכלו לשאול אנשי מקצוע מנוסים העוסקים בתחום ביומיום ובעלי ניסיון רב במקצוע.

 

היכן ניתן לעבור קורס עזרה ראשונה?

כיום ניתן לעבור את הקורס בהנחיית אנשי מקצוע מהשורה הראשונה חובשים ופרמדיקים. יש לא מעט חברות וארגונים המציעים להעביר קורס חשוב זה. אך ההמלצה היא כמובן לדאוג לכך שהקורס יועבר על ידי אנשי מקצוע שיעבירו אותו בצורה הכי ברורה שיש, קורס שיכלול בסיס עיוני חזק, תרגולים הקרובים למציאות ככל האפשר וכמובן שימוש בציוד סימולציה מתקדם עם משוב. האחריות של מדריך עזרה ראשונה הינה להעביר את התוכן של הקורס בצורה המקצועית והברורה ביותר כך שכל משתתף יצא עם תחושת בטחון ומסוגלות להציל חיים. בזכות היכולת של המנחה להעביר את התוכן של הקורס ניתן לראות את השיפור הרצוי. חברת מדיסקופ תשמח להעניק לכם קורס עזרה ראשונה מציל חיים. קורס שיסייע לכל אחד מכם לדעת בדיוק מה הוא סדר הפעולות בכל אירוע חירום רפואי ואיך עליכם לפעול.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

3 תגובות

  1. עברנו קורס עזרה ראשונה בעבודה – פתאום הבנתי כמה זה חשוב. זה משהו שאתה לא חושב עליו ביומיום ולא מרגיש שחסר לך ידע כה קריטי.

  2. איזה קורס מדהים. לא מבינה איך עד היום לא ביצעתי קורס כזה באף מסגרת שבה עברתי. מזל שבעבודה לוקחים את הנושא ברצינות. כל הכבוד לכל הפועלים בתחום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך