טיפולי שיניים בפתח תקווה

המרפאה שתהיה לכם לבית
חיוך חושף שיניים
תמונה: freepik

חלל הפה שלנו הוא אזור מועד לפורענות והוא אזור חשוב מעבר לחשיבות האסתטית שלו, שהיא כשלעצמה מהווה חלק ארי בתחושת הביטחון העצמי, וכן גם לוקחת חלק בהצלחה בעולם, יש לו תפקידים פונקציונליים חיוניים להישרדות והקיום שלנו. פגיעה בשיניים או בחניכיים מלווה לא רק בכאב, אלא גם בפגיעה בתזונה. מיותר להדגיש כמה חיונית התזונה שלנו.

הצלחה של טיפול שיניים נעוצה בין היתר גם בקשר בין הרופא למטופל. דווקא בגלל שמדובר על תחום שמלווה בכל כך הרבה חרדות ופחדים שאינם מוצדקים, רופא אהוב שמשרה ביטחון ומייצר אווירה חיובית ומזמינה ישפיע באופן מאד חיובי על המטופל ויסיע בהפגת המתחים שמהווים את עיקר הסבל, זה בדיוק מה שתקבלו, בין היתר, אצל ד"ר אופיר זהבי.

טיפים חשובים לתחזוקת בריאות הפה

רופא שיניים טוב, כמו ד"ר אופי זהבי, יקפיד גם על עבודה לשינוי הרגלים, תוך הטמעה של הרגלי היגיינה נכונים, כאלה שיסיעו לשמור על השיניים ועל החניכיים למשך זמן רב יותר וארוך ככל הניתן.

שגרת היגיינה נכונה כוללת גם הזנה וחשוב מאד לאכול נכון. ויטמין סי הוא חיוני לבריאות החניכיים כך גם ברזל, ובי 12. חשוב מאד לשמור על הפה נקי מסוכר ולאחר אכילת סוכר לשטוף את הפה וכמובן שתמיד טוב להפסיק לעשן, או לפחות להפחית בכמויות.

שגרת תחזוקה בריאה של הפה והחניכיים כוללת את הדברים הבאים:

  • צחצוח נכון- צחצוח נכון נמצא בבסיס השמירה על בריאות הפה. חשוב לצחצח בזווית של 45 מעלות, מקו החניכיים, כלפי מטה והחוצה, כאילו אנו אוספים את הלכלוך מקו החיבור של השן עם קו החניכיים ומפנים אותו החוצה. אפשר אפילו לדחוף מעט את הסיבים פנימה מתחת לחניכיים. חשוב להקפיד לא לצחצח יותר מפעמיים ולכל היותר שלוש פעמים ביום, על מנת לא לפגוע באמייל וחשוב מאד להקפיד על משחות שיניים טובות, עדיף טבעיות.
  • משיכות שמן- העבדה של שמן בין השיניים במשך כמה דקות, כשההמלצה האופטימלית היא לעשות את זה פעמיים ביום במשך רבע שעה, עד עשרים דקות, אחרי שטיפה עם מים או מי מלח, מה שמאפשר שמירה מלאה על חלל הפה למשך כל היום.
  • שטיפות עם מי מלח- אפקטיבי מאד גם בלי קשר לדלקות. המלח סופח את הנוזלים מתוך החיידקים שנמצאים בפה והם מתפוצצים, מותירים את הפה נקי מחיידקים ומזהמים. מומלץ לשטוף את הפה אחרי כל ארוחה במשך כמה דקות.
  • שימוש נכון בקיסמים- קיסמים עוזרים לא רק לפנות את שאריות המזון מהמרווחים שבין השיניים, אלא הם גם אמצעי נהדר לעסות את החניכיים באמצעותו, תוך שמפעילים לחץ דרכם על החניכיים ומסובבים מעט מצד לצד את הקיסם. העיסוי הזה מזרים יותר דם ומסיע לשיקום של החניכיים.
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

ליד מסך מחשב

אתריום

כיצד רוכשים