דרכים לטיפול בעצירות כרונית

מדוע חשוב לטפל בה
רופא עם ציוד
צילום: pixabay

עצירות היא בעיה קשה. וכשהיא כרונית, אז הרבה יותר! כאן נמנה בפניכם שיטות שונות בשביל טיפול בעצירות כרונית, מתוכן תוכלו לבחור את המתאימה ביותר בשבילכם.

מהי עצירות ולמה חשוב לטפל בה?

עצירות היא מצב, שבו הגוף לא מפנה את הפסולת ממערכת העיכול, או שההתפנות היא מאוד קשה. הבעיה היא, שפסולת זו צריכה להתפנות וכשהיא לא, היא גורמת לכאבים קשים. היות שכך, הסובלים מעצירות אכן סובלים ממנה ואפילו מאוד, ולכן חשוב לטפל בה בהקדם האפשרי.

הדרך התזונתית

לתזונה יש קשר ישיר לעצירות ולכן אחת הדרכים הפופולריות ביותר לטיפול בעצירות היא באמצעות תזונה. הכוונה היא לצריכה מוגברת של מזונות עשירים בוויטמינים ובסיבים תזונתיים וכמו כן, גם צריכה מוגברת של נוזלים. העניין הוא, שכאשר מדובר על עצירות כרונית, התזונה לא תמיד עוזרת ואז צריך לבדוק אפשרויות אחרות.

הטיפול התרופתי

בדומה למצבים רפואיים רבים אחרים, הרפואה מציעה טיפול בעצירות כרונית באמצעות תרופות. ישנן תרופות שונות, שמטרתן היא לתת למענה למצב זה והבחירה בתרופה כזו או אחרת משתנה בעיקר בהתאם למצב של המטופל, לחומרת הבעיה ולמצבו הגופני הכללי.

תרופות סבתא

תרופות סבתא אמנם נחשבות ללא יעילות ולעתים אפילו למצחיקות, אבל אין ספק, שלעתים הן מועילות! אם כן, אם אתם מעוניינים לנסות את האפשרות הזו, תוכלו לנסות לבצע עיסויים לבטן, צריכה של שזיפים, הימנעות ככל האפשר מאורז וכדומה.

רפואה אלטרנטיבית

גם הרפואה האלטרנטיבית מציעה מגוון רחב של פתרונות לטובת טיפול בעצירות כרונית. לדוגמה, ניתן לבצע דיקור, הומאופתיה או מגוון רחב של עיסויים באזורים שונים של הגוף כגון רפלקסולוגיה, סוג'וק, שיאצו וכדומה. הבחירה באפשרות כזו או אחרת צריכה להיות לפי מה שמתאים לכם ולסגנון החיים שלכם.

תוספי תזונה

היות שעצירות לעתים לנגרמת כתוצאה מחוסרים כאלו ואחרים בגוף, צריכה של תוספי תזונה שונים יכולה לעתים לעזור. לדוגמה, צריכה של פרוביוטיקה יכולה לשפר משמעותית את פעילות מערכת העיכול בכלל והמעיים בפרט. כך גם לגבי צריכה של תוספים, המכילים סיבים תזונתיים. הטיפול בשיטה זו נעשה בדרך כלל, כשהדרך התזונתית היא הדרך המתאימה ביותר, אבל התזונה הרגילה לא מספיקה כדי לפתור את הבעיה והיא צריכה חיזוק נוסף של חומרים ספציפיים, אותם ניתן ליטול בנפרד.

טיפול בעצירות כרונית באמצעות אירידיולוגיה

אפשרות יעילה נוספת היא טיפול בעצירות כרונית באמצעות אירידיולוגיה. על פי גישה זו ניתן לבצע אבחון של המצב הגופני של המטופל באמצעות גלגל העין שלו, המשקף את כלל הגוף. באמצעות שיטה זו ניתן לאבחן את הסיבה הגופנית לעצירות וכך להתאים את הטיפול לבעיה ולא לסימפטום. כלומר, העצירות לעתים היא רק סימפטום, המצביע על משהו אחר שמתחולל בגוף וכאשר אותו דבר מטופל, גם העצירות מפסיקה והמצב הגופני הכללי טוב יותר.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של יונתן

מסתכלים קדימה

כיצד להגדיל את הסיכוי לבחירת מסלול מקצועי מיטבי