רשלנות רפואית בניתוח עיניים

כל מה שצריך לדעת
צילום עין כחולה
צילום: freepik

לעיניים יש תפקיד חיוני בחיי היומיום, וללא ראייה תקינה, לא ניתן לבצע חלק משמעותי מהפעילויות שאנשים רבים לוקחים כמובן מאליו. למרבה הצער, אנשים רבים סובלים מפגיעות חמורות בעיניים כתוצאה ממקרי רשלנות רפואית בניתוח עיניים.

מקרים אלו מצדיקים הגשת תביעת רשלנות רפואית להשבת פיצויים בגין ההוצאות הרפואיות, אובדן שכר, כאב וסבל, ומרכיבים אחרים שנוגעים למקרה ויכולים להוות חלק מכתב התביעה. הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על רשלנות רפואית בניתוח עיניים.

סיבות נפוצות לרשלנות רפואית בניתוח עיניים

מטופלים רבים עשויים להיות קורבנות של רשלנות רפואית שבוצעה על ידי רופא או מנתח עיניים, במגוון דרכים. חלק מהסיבות הנפוצות ביותר לכך שרופאים ומנתחים נתבעים בגין רשלנות רפואית בניתוח עיניים כוללות:

אבחון שגוי

רופאי עיניים צריכים להיות מסוגלים לאתר בעיות בעיני המטופלים במהלך בדיקת עיניים שגרתית. אבל רופאים רבים אינם מצליחים לאבחן כראוי את מצבו של המטופל, והאמת היא שזהו הגורם המוביל למקרי רשלנות רפואית בניתוח עיניים, כשאבחון שגוי קבע שיש צורך בניתוח, במקרה שבדיעבד התברר שלא היה צורך כלל בניתוח.

מטופלים שמאובחנים עם מצב בריאותי שגוי עלולים לסבול מפציעות מכיוון שהמצב האמיתי שלהם אינו מטופל בזמן. חוץ מזה, מטופלים שקיבלו אבחנה שגויה עשויים לעבור טיפול מיותר שעלול לגרם להם נזק נוסף.

התפתחות זיהומים

רופאים חייבים להיות זהירים במיוחד כשהם מטפלים במטופלים שעברו ניתוח עיניים לאחרונה. הסיבה לכך היא שהעין פגיעה ביותר לזיהומים, וברגע שמתפתח זיהום, הוא מתפשט במהירות ומשפיע על אזורים אחרים בגוף.

למרבה הצער, חלק מהמטופלים מפתחים זיהומים כאשר המנתח שלהם אינו מקפיד לחטא את הציוד כראוי לפני שהוא משתמש בו לניתוח ולבדיקות המעקב לאחר הניתוח, ורשלנות זו מובילה להתפתחות זיהומים וסיבוכים אחרים.

טעויות בניתוח

רשלנות רפואית בניתוח עיניים עשויה להתרחש גם במהלך הניתוח. חלק מהטעויות הכירורגיות הנפוצות ביותר שמבוצעות על ידי מנתחים כוללות:

  • ניתוח בעין הלא נכונה
  • פגיעה באזורים אחרים בעין
  • שימוש בכלי ניתוח שלא חוטאו
  • וביצוע הליכים שאינם נחוצים.

העדר קבלת הסכמה מדעת

מנתחים צריכים ליידע את המטופלים לגבי כל הסיכונים הכרוכים בהליך או בניתוח לפני תחילת הטיפול. וזה לא הכול. הרופאים חייבים ליידע את המטופלים מה לדעתם יקרה לעיניים אם ההליך המוצע לא יתבצע.

חובת הרופאים היא לעבור על חלופות אפשריות לטיפול המוצע ולדון עם המטופלים גם לגבי היתרונות והסיכונים של הליכים אלה. צעדים אלו ננקטים על מנת שהמטופלים יוכלו להחליט אם לעבור את הטיפול לאחר שהבינו את הסיכונים האפשריים הכרוכים בו, ולאשר בכתב את הסכמתם לעבור את הניתוח.

אם רופא לא מסר למטופלים מידע זה, ניתן לתבוע אותו בגין רשלנות רפואית בניתוח עיניים, במקרה של פגיעה במהלך הניתוח או לאחריו.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של נח

על סף תהום

בקרוב נדע אם אנחנו כבר נמצאים בדיקטטורה

תמונה של אביה

מהפכה או רפורמה?

בליץ החקיקה של לוין ורוטמן יפגע בדמוקרטיה הישראלית