בדיקות קורונה

כך זה מתבצע שלב אחרי שלב
מבחנות בדיקה

אתם בוודאי מאוד סקרנים לדעת איך מתבצעת בדיקת קורונה, בטח אם אתם צריכים לבצע אחת כזאת בזמן הקרוב. ברגע שאתם תכירו את התהליך כולו, אתם תוכלו לדעת בדיוק למה אתם אמורים לצפות – ואיך תוכלו לבצע את הבדיקה על הצד הטוב ביותר. לעיתים כאשר מתחילים להופיע תסמינים, המחשבה היא כבר לא מאוד רציונלית – ומכאן אתם צריכים לעשות לעצמכם קצת סדר בראש.

מיטב מרכז מומחים הוא אחד ממרכזי המומחים הגדול ביותר בישראל, והוא כאן על מנת לסייע לכם. המרכז הכין רשימה של שלבים שאותם אתם צריכים להכיר, רשימת שלבים שאותה אתם צריכים לעבור כל הדרך עד אשר תקבלו את התוצאות של בדיקת הקורונה. כך שאם אתם מאוד סקרנים, זה הזמן להכיר את השלבים בשלמותם.

 

שלב ראשון: הזמנת בדיקה אצל רופא המשפחה

כיום האדם היחיד שיכול לתת לכם הפנייה לבדיקת קורונה הוא רופא המשפחה שלכם, אך יכול להיות שבשלב מסוים המצב הזה ישתנה. אתם קובעים בדיקה וירטואלית כמובן אצל רופא המשפחה, הוא ישאל אתכם מספר שאלות – ולאחר מכן הוא יחליט האם לתת לכם הפנייה לבדיקת קורונה או שאין באותו שלב חשש שנדבקתם. מדובר על שלב מאוד קריטי – לכן תספרו לרופא המשפחה את כל מה שאתם מרגישים.

 

שלב שני: ביצוע הבדיקה עצמה

אם וכאשר רופא המשפחה אישר לכם לעשות בדיקת קורונה, אתם תוכלו ללכת לעשות אותה במרכזים שונים הפרוסים בעיר המגורים שלכם. הבדיקה מתבצעת על ידי מטוש שאותו מכניסים לחלל הפה ולאחר מכן לחלל האף, כך בעצם נוטלים את הדגימה שאיתה יהיה ניתן לדעת את התשובה בעתיד. אתם כמובן צריכים להיות סבלניים, לעיתים יש תורים מאוד ארוכים באותם מרכזי בדיקה – הרבה מאוד אנשים שנמצאים בדיוק במצב שלכם.

 

שלב שלישי: הבדיקה נקלטת במעבדה

השלב השלישי והשלב שהוא לפני אחרון הוא השלב שבו הבדיקה נקלטת במעבדה. בדיקות קורונה נשלחות למעבדה על מנת שיהיה ניתן לפענח אותן, בדיוק כמו שבדיקות דם או כל בדיקה אחרת שאתם עושים נשלחת למעבדה. המעבדה בודקת את הבדיקות, ולאחר מכן היא זאת ששולחת את התוצאות לקופת החולים שבה אתם חברים. כך בעצם קופת החולים עצמה יודעת להגיד לכם האם יצאתם חיוביים או שמא יצאתם שליליים בבדיקה.

 

שלב רביעי: קבלת התוצאות של הבדיקה

זהו! אחרי המתנה מורטת עצבים של מספר שעות או מספר ימים, אתם תקבלו הודעה על כך שיש תוצאות לבדיקה שעשיתם. אתם תצטרכו להתחבר לתיק האישי שלכם בקופת החולים, על מנת לקבל את התוצאות של הבדיקה. אם התוצאה היא שלילית, אתם יכולים להמשיך בשגרת החיים הרגילה שלכם. אם התוצאה היא חיובית, אתם כמובן תצטרכו להיכנס לבדיקות – ולדווח על כך למשרד הבריאות בהתאם להנחיות.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך