"תורת האיזון"

אימון אישי לאיזון מחלת הסוכרת במבוגרים וילדים
צילום של סמדר
סמדר מייזלס צילום: אפרת אשל

חדש!

אימון אישי לאיזון מחלת הסוכרת במבוגרים וילדים, מבוסס מחקרים קליניים

ד"ר סמדר מייזלס – (PHD) מאמנת רגשית מוסמכת ומפתחת תורת האיזון לסוכרתיים

לכל אדם נתונה יכולת הבחירה כיצד להתנהל בחייו בכל שלב ובמיוחד כשהוא פוגש בסוכרת – מחלה כרונית המצריכה ניהול עצמי.

נתקלתי בסוכרת לראשונה, עם התפרצותה כתוצאה מאירוע טראומטי אצל בני, עד אז חייל צעיר ובריא בן 19. הייתה זו התפרצות סוכרת נעורים שטלטלה את עולמי.

התלות באינסולין, החשש מהידרדרות במצבו הבריאותי וההשלכות העתידיות של המחלה, הותירו אותי בתחושת חסר אונים מוחלט. הבחירה המודעת הייתה אחת – האם נהיה מנוהלים על ידי המחלה או נצליח לגייס כלים לנהל אותה באופן שיאפשר לבני להגיע לאיזון ולטפח את איכות חייו – כראוי לגבר צעיר?

הסוכרת אינה מושפעת אך ורק מתזונה ותנועה. אחת משלושת הסיבות העיקריות להתפרצותה ולאיזונה הינה רגשית – סטרס, לחץ ורגשות שליליים לא מנוהלים הם אלה הגורעים אנרגיה מהמטופל המשפיע לרעה גם על ערכי הסוכר בדם.

אנשים סוכרתיים, רגישים מאד מבחינה תגובתית ושינויי מצב רוח קיצוניים ככעס, פחד ודכדוך, משפיעים מידית על מצב רמת הסוכר בדם.

עם הבנתי עובדה זו, הקדשתי את כל המשאבים שעמדו לרשותי לפיתוח שיטה לאימון אישי לניהול הסוכרת, מתוך הכרה שמה שמפריד בין הבחירה בין "כניעה" לסוכרת לבין ניהולה לכדי איזון רמת הסוכר בדם היא "תפיסת המציאות" שלנו.

קשר זה בין הגוף – לנפש, נבחן בעשור האחרון כתחום מחקרי חדש, שנקרא: פסיכו-ניאורו-אנדו-אימיניאולוגיה (pnei). התנהלות נכונה וטיפול נכון.

קשרים אלה בין מערכות הגוף, מעידים באופן חד משמעי על קשר ישיר בין סטרס להתפתחות מחלות אוטואימוניות וסוכרת וכמשפיעות על אופיין של המחלות – כסוערת או מתונה, בהתאם למצב הרגשי בו מצוי החולה.

על בסיס נתונים אלה, פיתחתי שיטה טיפולית – אימונית חדשה, בשם "תורת האיזון – לניהול מחלת הסוכרת". שיטה זו נחשבת למדידה ואפקטיבית בניהול מחלת הסוכרת בקרב צעירים ומבוגרים.

באמצעות אימון רגשי המתמקד בחיזוק מיומנויות חשיבה, שיפור הדימוי העצמי ותפיסת המציאות (בהלימה עם הטיפול התרופתי) ניתן לאזן ולשמור על איזון רמות הסוכר בדם ולמנוע את ההידרדרות הקשה, האופיינית למחלה "סוערת" ולמנוע את סיבוכי המחלה, בעתיד.

כשמחלת הסוכרת פוגשת אותך בפעם הראשונה אתה מרגיש חסר אונים ונטול יכולת שליטה בה, עד לרגע שאתה מבין שבעזרת כלים אימוניים פשוטים, אפשר גם אחרת וכן ניתן להצליחה לאזנה.

בני, הוא בעיניי מצליחן. עד שלא למד לנהל את הסוכרת לא התאזן. כיום, הינו מאוזן באופן אופטימלי A1C) 6.5) בזכות התנהלות נכונה וטיפול נכון.

והנה טיפ שאשמח לחלוק עמכם אודות השיטה – אין צורך במהפכות גדולות או בשינוי קיצוני של כל הרגלי החיים. ניתן, רצוי ומומלץ לעשות זאת בצעדים קטנים, לא מאיימים. כאלו שמצד אחד ניתן להטמיע בתוך ההרגלים הקיימים – הישנים ומצד שני מוציאים אותנו מ"אזורי הנוחות" ומאפשרים ליצור שינוי הדרגתי – לטובת איזון ובריאות חדשה, טובה יותר.

לפניכם כמה כללים בסיסיים מעולם "תורת האיזון – לניהול מחלת הסוכרת" שיעזרו לכם לפרוץ את אזורי הנוחות שלכם ויגרמו לכם להרגיש מסופקים יותר, שמחים יותר ומאוזנים יותר, בהתמודדותכם עם המחלה:

– ראשית, אל "תקפצו" גבוה ורחוק מידי, הבינו שהשינוי מבוסס על צעדים קטנים ומדודים שיאפשרו לכם להתמיד לאורך זמן.

– בחרו לכם יעד קטן עד לבדיקה הבאה של ההמוגלובין המסוכר שלכם ועימדו בו ואם לא הצלחתם המשיכו בנחישות והתנהלו נכון.

– החליטו כיצד אתם שוברים את "אזור הנוחות" בו אתם מצויים ובחרו מטרה שתיצור שינוי בהתנהלותכם הלקויה.

– אמצו לעצמכם את ההרגל החדש ואל תמהרו להוסיף עוד אחד עד שתהיו בטוחים שהטמעתם אותו, רק אז המשיכו לצעד הבא. הבינו של "מעשים מדויקים" יש תוצאות מדויקות.

– ראו בסוכרת הזדמנות! לפעמים טוב כאשר "מזיזים את הגבינה שלי" ומאתגרים אותי. רק כך אני יכול לגלות את היכולות הטמונות בי שלא ידעתי על קיומן טרם התגלתה מחלת הסוכרת ועובדה זו בעלת פוטנציאל "להזניק" אותי קדימה ואף להשפיע לטובה על כל תחומי החיים שלי.

 

פרטי התקשרות לקליניקה סמדר For more information, feel free to visit me on my website:

www.smadar-coach.co.il

אימייל:    smadarmaizles201@gmail.com

 

 

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של סטיב

קוד השתיקה

ראוי שפעילות ישראל נגד איראן תישאר ברובה סמויה