יישור שיניים

אבחון, מניעה וטיפול בבעיות הנוגעות למיקום השיניים
שיניים בשורה
תמונה: freepik

יישור שיניים הינו טיפול אורתודנטי יעיל, חשוב ופופולרי המסייע לשמירה על בריאות השיניים ומתאים למגוון קבוצות גיל. ההליך הטיפולי משפר את המראה הכללי בצורה משמעותית, מחזק את הביטחון והדימוי העצמיים ומשדרג את איכות החיים. תחום האורתודנטיה הינו תחום ספציפי ברפואת השיניים שנועד לאבחון, מניעה וטיפול במגוון בעיות הנוגעות למיקומן של השיניים, הלסתות ולמבנה הכללי של הפנים. מדובר בפתרון מומלץ ואיכותי לטווח ארוך במצבים רפואיים ואסתטיים שונים: שיניים עקומות, דחיפת לשון, צפיפות שיניים, לסתות או שיניים בולטות, מרווחים בין השיניים, סגר או מנשך לא תקינים, סיוע בטיפולי שיקום הפה ועוד. ההליך מתבצע באמצעות טכניקות ומכשור מתקדמים ואפקטיביים דוגמת: גשר בשיניים, קשתיות שקופות, רסן לשיניים, פלטות נשלפות, שתלים דנטליים ועוד.

טיפול אורתודנטי מועיל ופופולרי

כאשר אנו עוסקים ביישור שיניים, חשוב להיוועץ עם רופא מומחה ומנוסה בתחום האורתודנטיה וזאת על מנת להתאים את סוג ושיטת הטיפול המתאימים, היעילים ונכונים ביותר עבורכם. חשוב להבין כי לא כל רופא שיניים הינו מומחה ליישור שיניים, שכן אורתודנט הינו רופא שיניים שסיים ארבע שנות לימודים נוספות וזאת מעבר ללימודי רפואת השיניים, עבר בהצלחה את הבחינות וההסמכות הנדרשות ומחזיק ברישוי וברישיון מטעם משרד הבריאות.

למי מיועד הטיפול?

טיפולי יישור שיניים מיועדים ומתאימים לאנשים בכל הגילאים שסובלים מבעיות תפקודיות ודנטליות של הלסתות והשיניים, בעיות נשימה או כאלה המעוניינים לשפר את ההופעה החיצונית, את הביטחון העצמי וליהנות ממראה אסתטי במצבים של שיניים בולטות או עקומות, סטייה של הלסת וכו'. חשוב לדעת כי אי טיפול או הזנחה במצבים אלה, עלולים להוביל במשך הזמן להתפתחות של בעיות בריאותיות ארוכות טווח שיתבטאו בדלקות, עששת, בעיות חניכיים, שחיקת השיניים, כאבים בלסתות ועוד.

כיצד מתבצע הליך יישור שיניים?

ישנן כמה דרכים מרכזיות לטיפולי יישור שיניים:

  • סמכים חיצוניים – מדובר בגופים עשויים מתכת או חרסינה שקופה המותאמים באופן מדויק למבנה הפה והשיניים. שיטה זו מאפשרת לטפל ולשלוט באופן פרטני על התנועה של כל שן באופן ספציפי. הסמכים מודבקים בצד החיצוני של השיניים וזאת כאשר קשת ממתכת מחברת ביניהם.
  • סמכים פנימיים – סמכים מיוחדים המודבקים בצד הפנימי של השיניים. סמכים אלה מותאמים באופן מדויק ואישי לכל מטופל, הם אינם נראים לעין וניתן לבצע עמם את כל הפעולות שניתן לבצע עם סמכים חיצוניים.
  • רסן לשיניים – מכשיר יעיל המסייע לשנות את מיקומן של השיניים וזאת באמצעות הפעלת כוח.
  • פלטה לשיניים – מסייעת בשימור של השיניים ישרות.

פורטל רפואת השיניים המוביל בישראל

בי דנטל הינו פורטל רפואת השיניים המוביל בישראל המהווה את הבית האינטרנטי לכל מה שרלוונטי וקשור לסוגי טיפולי שיניים, אסתטיקה דנטלית וכירורגיה. הפורטל מיועד לספק מידע אינפורמטיבי אובייקטיבי ללא אינטרסים ומשתף פעולה עם רופאים מומחים ומרפאות מובילות בכל רחבי הארץ המתמחים בטיפולי אסתטיקה, יישור שיניים, השתלת והלבנת שיניים ועוד.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

ליד מסך מחשב

אתריום

כיצד רוכשים