מי משלם את המחיר?

מצבה העגום של מערכת הבריאות בתקופת הקורונה
חדר ניתוח
he.wikipedia.org

פוליטיקאים ואנשי ציבור ישראלים מרבים לשבח לאחרונה את הרופאים והאחיות שניצבים בחזית המלחמה במגפת הקורונה. הצוותים הרפואיים מתמודדים עם עומס הטיפול בחולים ויש כאלה מביניהם שכבר מתקשים מאוד לעמוד בו, אם מפני שהם עצמם חלו או בקורונה או במחלה אחרת, ואם מפני שלא יכלו לעמוד בעומס הרגשי-נפשי.

קראתי עוד לפני זמן רב ש"חכמי" אגף התקציבים הצעירים מתפארים ב"התייעלות" של מערכת הבריאות: באותם המשאבים המעטים מדי שעמדו לרשות קופות החולים ובתי החולים הם "מצליחים" לטפל ביותר חולים. הדבר מזכיר את הסיפור על הסוס שנתנו לו כל יום פחות גרעינים וקש לאכול, וכאשר הוא כבר כמעט התרגל לא לאכול – הוא נפל ומת.

לא אכנס כאן לפרטי המספרים והחישובים כמה רופאים חסרים במערכת וכמה אחיות, כדי לחזור ולהיות במצב שבו הייתה המערכת לפני 20 שנה. הנתונים הכלליים האלה אינם משקפים את חומרת המצב. קיים מחסור גדול מאוד ברופאים מומחים במקצועות חשובים כמו רופאים מרדימים, מומחים באורולוגיה, מומחים בגסטרואנטרולוגיה ובעוד מקצועות. כדי להכשיר רופא מהרגע שהוא מתחיל ללמוד בבית ספר לרפואה ועד שהוא מומחה דרושות לא פחות מעשר שנים. קשה גם להכשיר רופאים כי אין מספיק תקנים להתמחויות בבתי החולים – מחסור שנגרם על ידי מחסור בתקציבים.

השאלה היא מי משלם בשנה האחרונה את המחיר של המצב הזה?

התשובה המצערת היא מאות החולים במחלות "נורמאליות", כדוגמת מחלות אונקולוגיות, שלא מקבלים טיפול ראוי ומספיק, מכיוון שבתי החולים הפנו משאבים – רופאים ואחיות – לטפל בחולי הקורונה. חלק מהחולים האלה שנפטרו, היו יכולים להתאושש ולהישאר בחיים אם היו מקבלים טיפול יותר טוב.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

5 תגובות

  1. ליצמן דאג לבריאות מועדפת לחרדים וכל היתר הקדיש לכספים לחרדים בתחומים אחרים.

  2. שנים והוא אישית אחראי למה שקורה במערכת הבריאות שתקציב נשדד לטובת הסכמים קואליציוניים.

  3. וגם לביטוח רפואי או שניים. והשירות רחוק מלהיות טוב. ולשאלתך האזרחים הם שמשלמים את מחיר ההפקדה של מערכת הבריאות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

קידום אתרים אורגני וממומן

אתר אינטרנט לעסק זה כבר מזמן לא מהלך שחשוב לעשות כי מצפים מכם. כיום, כאשר לכל המתחרים שלכם יש אתר אינטרנט, העובדה שגם לכם יש

שרטוט סמלי בית

מהי חברת ניהול נכסים?

שירותים נרחבים לבניינים על מנת שהמבנה יישאר מטופח וישמור על ערכו